Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Danfoss Poland

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    51
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Instalacje - wymiana doświadczeń:
  • imię i nazwisko
    Danfoss Poland

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Grodzisk Mazowiecki
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Tytuł
    DANFOSS POLAND
  • URL Twojej strony
    http://www.danfoss.com/poland/
  • Rodzaj usługi
    Grupa Danfoss – światowy producent komponentów i rozwiązań technologicznych dla domu - ogrzewanie, chłodzenie, klimatyzacja, regulacja pracy instalacji.
  • Lokalizacja - Płatny profil
    Cała Polska
  • Kategoria
    produkty

Danfoss Poland's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Szanowni Państwo, dziękujemy za zaangażowanie. Cieszymy się z pozytywnego zakończenia sprawy. Mamy nadzieję, że wsparcie okazane Panu Krzysztofowi zrekompensuje mu wszelkie niedogodności spowodowane współpracą z firmą Optimumtech. Jednocześnie informujemy, że firma ta została usunięta z listy autoryzowanych partnerów Danfoss. Z poważaniem, zespół Danfoss Poland
  2. Komentarz Pana Cezarego: pompę słychać (gdy pracuje) gdy się stoi obok niej, ale już w odległości 2/3 metrów praktycznie cisza. Tak jest np. na balkonie, który jest nad pompą. Mówimy tu o pracy wentylatora w zimie, czyli raczej w górnych zakresach pracy wentylatora. Już w tej chwili nie jest to problem a tym bardziej będzie latem (otwarte okna) kiedy można przełączyć wentylator na mniejsze obroty. Dodatkowo proszę zwrócić uwagę, że pompa usytuowana jest od strony ulicy (ulica cicha, zamknięta dla ruchu więc „wymagania” co do hałasu rosną ) a stało się tak z dwóch powodów: po pierwsze łatwość podłączenia do istniejącej instalacji, ponieważ kotłownia znajduje się z tej strony domu, a po drugie taras i część rekreacyjna działki znajduje się po drugiej stronie domu. Tam Zero Hałasu.
  3. Komentarz Pana Cezarego: Ty masz pompę gruntową – ja powietrzną, mała ale znacząca różnica, przy temperaturze na zewnątrz -17*C.
  4. Komentarz Pana Cezarego: Wg mnie różnice w kosztach generuje głównie instalacja wewnętrzna. Ja mam zastany układ instalacji grzejnikowej i jej nie zmieniałem. Grzejniki były dopasowane do kotła na paliwo stałe, czyli na wysokie temperatury wody do 70 *C. Teraz max popłynie ok 45 *C i to wtedy gdy COP pompy ciepła jest najmniejsze. Jest to zasadnicza różnica. Jeżeli stwierdzimy z żoną, że koszty grzania będą za wysokie, to będę myślał o zmianie grzejników na większe moce, czyli np. 3 płytowe o tych samych wymiarach jak obecnie, tak aby nie robić rewolucji w instalacji. A jeżeli już bym zmienił to tylko w wybranych pomieszczeniach, np. w pokoju córki (1 grzejnik), która jest wyjątkowo ciepłolubną osobą (teraz 23/24*C). Na razie nie jest to problem komfortu a ewentualnie obniżenia kosztów, oczywiście jeżeli nie będą akceptowalne po sezonie grzewczym. O klimakonwetorach nie myślałem ze względu na hałas, szczególnie ten, który może pojawić się po kilku latach pracy. Ja wolę przewymiarować grzejniki płytowe.
  5. Podajemy informacje dodatkowe z projektu domu (w zasadzie również stan rzeczywisty). Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 20 cm Izolacja podłogi: styropian 20 cm Izolacja stropodachu na strychu 40 cm Ilość grzejników: parter 5+1(pralnia)+1(garaż)+1(wiatrołap), piętro 5.
  6. Dzień dobry, podajemy kolejne informacje od pana Cezarego: Pompa DHP-AQ11 + moduł Mini - kupiona z promocji Danfoss - cena: 22 950 zł Z większych urządzeń musiałem wyposażyć instalację w bufor 100 l zwiększający pojemność instalacji co oraz zasobnik z wężownicą do c.w.u. Aqua Nordic o pojemności 140 l. Wszystkie potrzebne urządzenia i elementy instalacji kupował wykonawca. Robocizna: Montaż pompy, montaż bufora i zasobnika c.w.u., lekka przeróbka instalacji c.w.u. i co w kotłowni oraz wpięcie się w istniejącą instalację; napełnienie instalacji Alkotermem (alkohol etylowy z domieszkami jako zabezpieczenie przed zamarzaniem w przypadku braku prądu), podłączenie elektryczne wraz z dodatkowym licznikiem energii elektrycznej i zabezpieczeniem oraz podłączenie sterowania, do tego uruchomienie i ustawienie parametrów pracy pompy ciepła. Za całość (urządzenia + robocizna) łącznie zapłaciłem 42.500 brutto. VAT liczony od samej pompy i elementów umieszczonych na zewnątrz domu wynosi 23% natomiast od urządzeń zamontowanych wewnątrz budynku 8%. Podział w % był 52/48 niestety z lekką przewagą wartości urządzeń na zewnątrz. Praca wykonana bardzo starannie, z dużą dbałością o szczegóły, łącznie z wyglądem i estetyką. Widać, że panowie znali się na rzeczy i nie pierwszy raz coś takiego robili. Wg mnie cena nie była wygórowana, tym bardziej, że profesjonalnie doradzili na etapie uzgodnień, wszystko zaplanowali i wykonali zgodnie z umową. Zapraszamy do dyskusji!
  7. Dzień dobry, podajemy kolejne informacje od pana Cezarego: Pompa DHP-AQ11 + moduł Mini - kupiona z promocji Danfoss - cena: 22 950 zł Z większych urządzeń musiałem wyposażyć instalację w bufor 100 l zwiększający pojemność instalacji co oraz zasobnik z wężownicą do c.w.u. Aqua Nordic o pojemności 140 l. Wszystkie potrzebne urządzenia i elementy instalacji kupował wykonawca. Robocizna: Montaż pompy, montaż bufora i zasobnika c.w.u., lekka przeróbka instalacji c.w.u. i co w kotłowni oraz wpięcie się w istniejącą instalację; napełnienie instalacji Alkotermem (alkohol etylowy z domieszkami jako zabezpieczenie przed zamarzaniem w przypadku braku prądu), podłączenie elektryczne wraz z dodatkowym licznikiem energii elektrycznej i zabezpieczeniem oraz podłączenie sterowania, do tego uruchomienie i ustawienie parametrów pracy pompy ciepła. Za całość (urządzenia + robocizna) łącznie zapłaciłem 42.500 brutto. VAT liczony od samej pompy i elementów umieszczonych na zewnątrz domu wynosi 23% natomiast od urządzeń zamontowanych wewnątrz budynku 8%. Podział w % był 52/48 niestety z lekką przewagą wartości urządzeń na zewnątrz. Praca wykonana bardzo starannie, z dużą dbałością o szczegóły, łącznie z wyglądem i estetyką. Widać, że panowie znali się na rzeczy i nie pierwszy raz coś takiego robili. Wg mnie cena nie była wygórowana, tym bardziej, że profesjonalnie doradzili na etapie uzgodnień, wszystko zaplanowali i wykonali zgodnie z umową.
  8. Poprosiliśmy pana Cezarego o relację, jak powietrzna pompa ciepła spisuje się zimą. Pan Cezary: O ile grudzień był dość łaskawy dla pracy powietrznej pompy ciepła (temperatury na zewnątrz na plusie), to styczeń był czasem próby. Minimalna temperatura spadła do -17,5 st.C i nie była to temperatura chwilowa. Pomimo tak niskich temperatur, założyliśmy z żoną, że nie będziemy uruchamiać kotła na drewno (jest wpięty w instalację i gotowy do pracy). Traktujemy pierwszy sezon grzewczy jako punkt odniesienia. Chcemy zobaczyć, ile będzie nas kosztować ogrzewanie i ciepła woda przez cały sezon grzewczy, gdy jedynym źródłem ciepła jest pompa ciepła. Oczywiście konsekwencją pracy pompy przy tak niskich temperaturach było załączanie się podgrzewaczy pomocniczych. W sumie przez cały styczeń grzałki pracowały przez 22 godz., z czego 4 godz. również na drugim stopniu mocy (6kW). Dodatkowym źródłem ciepła czasami był kominek - 3-4 razy rozpalany dla nastroju i przyjemności, a nie dlatego, że było zimno. Ponieważ ciepło z kominka nie wpływa bezpośrednio na pracę instalacji, a tylko na temperaturę w pomieszczeniu, trudno ocenić na ile wpływa na pracę pompy ciepła. Największe benefity z posiadania pompy ciepła, to po pierwsze: temperatura w domu, która wynosi praktycznie 20,7 st.C (+/_ 0,3 st.C) niezależnie od temperatury zewnętrznej, a po drugie całkowity brak konieczności obsługi urządzeń związanych z centralnym ogrzewaniem i ciepłą wodą. Są po prostu bezobsługowe! Ustawione parametry pracy pompy ciepła: Krzywa grzewcza: 38 st. C Temp. odniesienia w pomieszczeniu: 20 st. C Temp. c.w.u: 54 st. C Dane eksploatacyjne: Pompa została uruchomiona: 9.12.2015. Zużycie energii w grudniu: 631 kWh Zużycie energii w styczniu: 1198 kWh Czas pracy od 09.12.2015: Sprężarka: 606 godz. CO: 529 godz. C.W.U.: 73 godz. Podgrzewacz 1 st. (3 kW): 22 godz. Podgrzewacz 2 st. (3+3 kW): 4 godz. Co sądzicie o tych wynikach?
  9. Dziękujemy za wszystkie wpisy. Poprosiliśmy pana Cezarego o relację, jak powietrzna pompa ciepła spisuje się zimą. Pan Cezary: O ile grudzień był dość łaskawy dla pracy powietrznej pompy ciepła (temperatury na zewnątrz na plusie), to styczeń był czasem próby. Minimalna temperatura spadła do -17,5 st.C i nie była to temperatura chwilowa. Pomimo tak niskich temperatur, założyliśmy z żoną, że nie będziemy uruchamiać kotła na drewno (jest wpięty w instalację i gotowy do pracy). Traktujemy pierwszy sezon grzewczy jako punkt odniesienia. Chcemy zobaczyć, ile będzie nas kosztować ogrzewanie i ciepła woda przez cały sezon grzewczy, gdy jedynym źródłem ciepła jest pompa ciepła. Oczywiście konsekwencją pracy pompy przy tak niskich temperaturach było załączanie się podgrzewaczy pomocniczych. W sumie przez cały styczeń grzałki pracowały przez 22 godz., z czego 4 godz. również na drugim stopniu mocy (6kW). Dodatkowym źródłem ciepła czasami był kominek - 3-4 razy rozpalany dla nastroju i przyjemności, a nie dlatego, że było zimno. Ponieważ ciepło z kominka nie wpływa bezpośrednio na pracę instalacji, a tylko na temperaturę w pomieszczeniu, trudno ocenić na ile wpływa na pracę pompy ciepła. Największe benefity z posiadania pompy ciepła, to po pierwsze: temperatura w domu, która wynosi praktycznie 20,7 st.C (+/_ 0,3 st.C) niezależnie od temperatury zewnętrznej, a po drugie całkowity brak konieczności obsługi urządzeń związanych z centralnym ogrzewaniem i ciepłą wodą. Są po prostu bezobsługowe! Ustawione parametry pracy pompy ciepła: Krzywa grzewcza: 38 st. C Temp. odniesienia w pomieszczeniu: 20 st. C Temp. c.w.u: 54 st. C Dane eksploatacyjne: Pompa została uruchomiona: 9.12.2015. Zużycie energii w grudniu: 631 kWh Zużycie energii w styczniu: 1198 kWh Czas pracy od 09.12.2015: Sprężarka: 606 godz. CO: 529 godz. C.W.U.: 73 godz. Podgrzewacz 1 st. (3 kW): 22 godz. Podgrzewacz 2 st. (3+3 kW): 4 godz. Co sądzicie o tych wynikach?
  10. Dzień dobry, jeżeli potrzebowałby Pan jeszcze wsparcia, zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego z naszymi ekspertami: [email protected] (785 501 379) lub [email protected] (693 579 881). Pozdrawiamy, Danfoss Poland
  11. Przedstawiamy doświadczenia właściciela domu, który zainstalował powietrzną pompę ciepła Danfoss DHP AQ 11. Pan Cezary kupił dom z 2012 roku. Budynek ma 145 m2 powierzchni. Był ogrzewany kotłem na drewno. W domu jest centralne ogrzewanie (grzejniki płytowe), a w łazience, kuchni i holu ogrzewanie podłogowe sterowana na RTL-ach. Zużycie drewna: do 14 m3 drewna rocznie. Przy ulicy nie ma gazu. Instalacja: - grzejniki dolno zasilane nastawione na maksimum; wszystkie głowice ustawione z automatu na 6. - zasobnik 100 litrów ciepłej wody. Właściciel domu zdecydował się na modernizację ogrzewania. Uciążliwe było szczególnie ciągłe podkładanie do kotła. W kotłowni wciąż było brudno, pył przedostawał się do części mieszkalnej. Do tego koszt ogrzewania wcale nie był niski – drewno kosztuje. Decyzje właściciela domu? Zostawił kocioł na drewno jako źródło szczytowe ciepła (używane w ostateczności), Podstawowym źródłem ciepła do ogrzewania domu i wody użytkowej będzie powietrzna pompa ciepła Danfoss DHP AQ 11 kW. Dlaczego taki wybór? Nie było miejsca w domu na ustawienie urządzenia grzewczego. Powietrzną pompę ciepła można ustawić po prostu na działce, w domu jest zamontowany tylko element sterowniczy. Drugi argument: nowoczesna powietrzna pompa ciepła jest bardzo wydajna. Na potrzeby tego domu pompa ciepła o mocy 11 kW jest nawet trochę za duża (wystarczyłaby 8 kW), ale ze względu na specyfikę pompy, ta będzie wydajniej pracowała przy 45-50% osiągach swojej mocy. Montaż pompy zajął dwa dni. Urządzenie zostało włączone w istniejącą instalację. Pompa ma osobny licznik. Przez rok będzie testowana. Spodziewane są także duże oszczędności po właściwej regulacji grzejników - obecnie nie są dobrze ustawione. Zapraszamy do rozmowy. Chętnie opowiemy o szczegółach Zdjęcia przed i po: Tak to wyglądało przed - nowy dom, bardzo niepraktyczne ogrzewanie. Powietrzna pompa ciepła Danfoss DHP AQ 11 - została ustawiona przy ścianie domu. Powietrzna pompa ciepła Danfoss DHP AQ 11 - widok końcowy.
  12. Przedstawiamy doświadczenia właściciela domu, który zainstalował powietrzną pompę ciepła Danfoss DHP AQ 11. Pan Cezary kupił dom z 2012 roku. Budynek ma 145 m2 powierzchni mieszkalnej, natomiast całkowitej 190m2. Był ogrzewany kotłem na drewno. W domu jest centralne ogrzewanie (grzejniki płytowe), a w łazience, kuchni i holu ogrzewanie podłogowe sterowana na RTL-ach. Zużycie drewna: do 14 m3 drewna rocznie. Przy ulicy nie ma gazu. Instalacja: - grzejniki dolno zasilane nastawione na maksimum; wszystkie głowice ustawione z automatu na 6. - zasobnik 100 litrów ciepłej wody. Właściciel domu zdecydował się na modernizację ogrzewania. Uciążliwe było szczególnie ciągłe podkładanie do kotła. W kotłowni wciąż było brudno, pył przedostawał się do części mieszkalnej. Do tego koszt ogrzewania wcale nie był niski – drewno kosztuje. Decyzje właściciela domu? Zostawił kocioł na drewno jako źródło szczytowe ciepła (używane w ostateczności), Podstawowym źródłem ciepła do ogrzewania domu i wody użytkowej będzie powietrzna pompa ciepła Danfoss DHP AQ 11 kW. Dlaczego taki wybór? Nie było miejsca w domu na ustawienie urządzenia grzewczego. Powietrzną pompę ciepła można ustawić po prostu na działce, w domu jest zamontowany tylko element sterowniczy. Drugi argument: nowoczesna powietrzna pompa ciepła jest bardzo wydajna. Na potrzeby tego domu pompa ciepła o mocy 11 kW jest nawet trochę za duża (wystarczyłaby 8 kW), ale ze względu na specyfikę pompy, ta będzie wydajniej pracowała przy 45-50% osiągach swojej mocy. Montaż pompy zajął dwa dni. Urządzenie zostało włączone w istniejącą instalację. Pompa ma osobny licznik. Przez rok będzie testowana. Spodziewane są także duże oszczędności po właściwej regulacji grzejników - obecnie nie są dobrze ustawione. Zapraszamy do rozmowy. Chętnie opowiemy o szczegółach.
  13. Danfoss Poland

    Danfoss DHP

    Szanowni Forumowicze, temat jest w naszym dziale eksperckim. Chcieliśmy więc przedstawić Wam naszą nową pompę ciepła Danfossa - gruntową pompę ciepła DHP-H Varius PRO+. To nowość. Na czym polega? Nowo opracowana sprężarka sterowana przez falownik dostosowuje swoją moc w zależności od aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Pompa ciepła ze sprężarką sterowaną przemiennikiem częstotliwości ma dwie zasadnicze zalety: w sposób płynny dostosowuje produkcję ciepła do bieżącego zapotrzebowania, co daje pełen komfort cieplny przy niższym zużyciu energii; ponadto umożliwia zrezygnowanie ze źródła szczytowego oraz buforów ciepła, co zmniejsza koszty inwestycyjne i upraszcza instalację. Dodatkowym atutem pomp ciepła ze sprężarką sterowaną przemiennikiem częstotliwości jest niższy prąd rozruchu. Przy podobnej mocy sprężarek zastosowanie przemiennika umożliwia obniżenie prądu rozruchu o ok. 70%. Jest to szczególnie istotne w miejscach, gdzie sieć energetyczna ma określone limity. Mniejszy prąd rozruchu i łagodny start oznacza również mniejsze zużycie elementów mechanicznych, a co za tym idzie ich dłuższą żywotność. A co jeszcze? W układzie chłodniczym pompy DHP-H Varius Pro+ zastosowano najnowszą sprężarkę spiralną o płynnej, zmiennej wydajności uzyskując możliwość ciągłej regulacji w zakresie 15-117Hz. Między sprężarką a skraplaczem zastosowano dodatkowy “mały” wymiennik ciepła. Temperatura gazu w dodatkowym wymienniku za sprężarką wynosi często ponad 100°C i umożliwia efektywne podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. W okresie zimowym za każdym razem kiedy pracuje pompa na potrzeby ogrzewania, a w okresie letnim na potrzeby chłodzenia, może zostać podgrzana ciepła woda użytkowa. Obie te funkcje mogą być realizowane jednocześnie! Podstawowym elementem odpowiedzialnym za poziom zużycia energii i pracę pompy jest sterownik. W pompie DHP-H Varius Pro+ zastosowano nowy sterownik wraz z kolorowym i dotykowym wyświetlaczem, w którym infografika, ikony i menu są proste, przejrzyste i intuicyjne. Zaawansowany sterownik, umożliwia podgląd i realizowanie takich funkcji jak: - sterowanie elektronicznego zaworu rozprężnego odbywa się bezpośrednio z poziomu sterownika pompy ciepła - maksymalizacja efektywności przez pełną wymianę danych między układem grzewczym a układem chłodniczym; - inteligentny i adaptacyjny system rozpoznawania pory roku - eliminacja przypadkowych przełączeń z trybu letniego na zimowy (również z zimowego na letni) na podstawie nietypowych i krótkich temperatur dla danego okresu; - pełen podgląd temperatur układu chłodniczego, co umożliwia szybką diagnostykę; - konfiguracja krzywej grzewczej dla siedmiu punktów pracy, co umożliwia jeszcze lepsze dopasowanie pracy pompy ciepła do potrzeb budynku; taka konfiguracja krzywej grzewczej jest również dostępna dla obiegów podrzędnych; - sterowanie zewnętrznym źródłem szczytowym takim, jak: kocioł olejowy lub gazowy czy podgrzewacz elektryczny; - możliwość podłączenia pompy do Internetu i zdalne monitorowanie; - połączenie z innymi systemami sterowania (tzw. Buliding Management System) przy pomocy protokołu komunikacyjnego Modbus; - pomiar energii elektrycznej zużytej przez pompę Współczynnik SCOP dla pompy wynosi 5,45. Pompa może być kontrolowana i monitorowana zdalnie za pomocą systemu Danfoss Link. Tak wygląda nasza nowa pompa ciepła DHP-H Varius Pro+ : [ATTACH=CONFIG]337833[/ATTACH] Zapraszamy do dyskusji, do zadawania pytań - chętnie odpowiemy.
  14. Woda płynie zawsze tam gdzie ma najmniejszy opór. W przypadku braku równowagi hydraulicznej, w tym przypadku braku nastaw na zaworach termostatycznych, przez grzejniki znajdujące się najbliżej źródła ciepła przepłynie więcej wody niż przez te, które są najbardziej oddalone (nawet jeśli nastawy na zaworach są takie same). Efekt ten mógłby Pan zaobserwować gdyby zdjął Pan głowice ze wszystkich zaworów (nie tylko z tych, które wzbudzają wątpliwości). Wynika to z faktu, że dobierając nastawę wstępną zaworu bierzemy pod uwagę dwa parametry: przepływ oraz spadek ciśnienia na zaworze. Przepływ zależy od mocy grzejnika (jego wielkości i tego jakie zapotrzebowanie jest na moc w danym pomieszczeniu) oraz od parametrów temperaturowych instalacji, spadek ciśnienia zależy natomiast również od typu/wielkości grzejnika, ciśnienia pompowania oraz od odległości zaworu od pompy. Ze względu na ilość parametrów jakie trzeba wziąć pod uwagę przy prawidłowym doborze nastaw – należałoby w tym celu wykonać obliczenia hydrauliczne instalacji (projekt). Bez obliczeń hydraulicznych można dobrać nastawy metodą doświadczalną, kierując się jedną podstawową zasadą: zawory w grzejnikach najbardziej oddalonych od źródła ciepła powinny mieć najwyższą wartość nastawy – a im bliżej źródła te wartości powinny być zmniejszane. W przypadku budynków z kilkoma kondygnacjami najbardziej oddalony grzejnik to będzie się znajdował na najwyższej kondygnacji (zakładając, że źródło ciepła jest na samym dole). W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcam do kontaktu z doradcą technicznym Danfoss: Z poważaniem, Ekspert Danfoss Poland
  15. Panie Krzysztofie, faktycznie, dłużej niż spodziewaliśmy się, czekaliśmy na odpowiedź innych instalatorów, którzy mogliby zamontować u Pana pompę ciepła. Proces ten przedłużył się, ponieważ instalatorzy, którzy śledzą ten wątek obawiali problemów dotyczących płatności. Udało się jednak znaleźć instalatora, który zamontuje pompę ciepła. Koszt transportu pompy do Pana domu pokryje Danfoss. Pokryjemy także 50 proc. kosztów montażu i demontażu pompy. Z poważaniem, zespół Systemy Grzewcze, Danfoss Poland
×
×
  • Dodaj nową pozycję...