Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zgrzytojajeczny

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

zgrzytojajeczny's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witajcie, Mam problem z zawiniętą taśmą za kółkiem od rolety zewnętrznej, w kasecie. Trzeba zdjąć cały system na który nawija się roleta ale nie wiem jak to zrobić. W środku były dwie śrubki, które prawdopodobnie mocują kółka do tego systemu prowadzącego, ale po odkręceniu nie da rady przesunąć kółek poziomo do środka, żeby można było bez problemu zdjąć cały pręt prowadzący razem z roletą. Wygląda to w ten sposób, może ktoś się bawił już z tym? Kółko w kasecie rolety z prawej strony: http://img1.aukcjoner.pl/gallery/019267454/1_f.jpg?1423740532 Kółko w kasecie rolety z lewej strony: http://img1.aukcjoner.pl/gallery/019267454/2_f.jpg?1423740532
  2. Witajcie, Chcę obliczyć jaką temperaturę osiągnie materiał budowlany na określonej wysokości w zamkniętej komorze z wkładem kominkowym oraz wlotem powietrza pod wkładem o znanej średnicy. Dane jakie będę mógł znaleźć to na pewno gęstość powietrza w określonej temperaturze, przepływ powietrza który wychodzi rurą pod wkładem, moc grzewcza wkładu kominkowego, oraz straty cieplne jakie będą zachodziły w związku z przepływem ciepła przez materiał budowlany poniżej określonej wysokości obliczanej temperatury. Potrzebne mi jest to do zaprojektowania najbardziej efektywnej obudowy kominka. Szukam pomocy w nakierowaniu na artykuły bądź pomoce, które pomogą mi znaleźć tą temperaturę. W przyjętych obliczeniach założę, że materiał budowlany obudowy kominka będzie jednorodny a przepływ powietrza przez rurę doprowadzającą powietrze jednostajny.
  3. Dziękij za odpowiedź. Z tego co wiem, rozszerzalność ścian z cegieł szamotowych jest znikoma. Zaprawy szamotowej również. Dlatego stal, aluminium nie zdadzą tutaj roli. Widziałem obudowy z belką drewnianą nad wkładem. Co o tym myślisz?
  4. Witajcie, Planuje wezwać fachowca do wykonania nadproża nad wkładem kominkowym. Siła rozłożona na nadproże wynosi q = 0,35 kN/m w przypadku cegieł szamotowych gr. 3 cm nad nadprożu ustawionych pionowo. Jest ona dosyć mała. Możliwe jest wykonanie tego nadproża tylko 6,75 cm wgłąb na podporach, ze względu na bliskie ustawienie ściany z jednej warstwy cegły w stosunku do wkładu. Jak na zdjęciu. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/46024f56081fb730.html Proszę o pomoc w wyborze technologii wykonania tego nadproża. Żelbet chyba odpada ze względu na wrażliwość temperaturową stali?
  5. A słyszałeś o czymś takim jak utrata ciepła przemieszczającego się strumienia powietrza ciepłego do góry? Słyszałem o czymś takim jak niepotrzebnym z punktu widzenia finansowego, położeniu szamotu w pewnej odległości od rury żaroodpornej. Ponadto im wyżej od kominka tym chłodniej.
  6. Witaj bagi, Czy ta obudowa 0,5 m powyzej wkladu oddaje jeszcze cieplo? Bo zastanawiam sie nad sensem obudowywania samej rury szamotem, tym bardziej, ze nie bedzie ta rura przylegala do samego szamotu.
  7. Oby to byla tylko nieszczelnosc. W przypadku jej stwierdzenia, konieczny bedzie demontaz rury zaroodpornej, czy tylko odpowiednia jej izolacja? Jeszcze jest taka mozliwosc, ze to pyl, zgromadzony na rurze i wkladzie, mogl spowodowac takie dolegliwosci. Na dodatek to bylo pierwsze palenie w tym sezonie i tez moglo troche syfu sie nagromadzic. Zobaczymy, jutro przyjdzie kominiarz. Ponadto niepokoi mnie tez fakt, ze nie czuc zadnego powietrza z rury,ktora powinna je doprowadzac, znajduje sie ona po stronie wschodniej budynku. Musze poczekac na wiatr z tego kierunku. Forest Gdzie, gdzie indziej?
  8. Witajcie, Rozwaliłem zimną obudowę kominka i chcę zmienić funkcję kominka na ciepłą. Po rozwaleniu obudowy, paląc już w samym wkładzie z rurą żaroodporną, domownicy poczuli się źle. Teraz moje pytanie jest takie czy jeżeli postawię nową obudowę z cegły szamotowej, z komorą powietrzną to będzie bezpieczne?(powietrze w obudowie było doprowadzone za pomocą rury PCV w podłożu). Czy wezwać kominiarza do sprawdzenia szczelności rury, wkładu poniżej otworu kominowego? Czy ma to sens jeśli wkład z rurą będzie zabudowany wraz z komorą powietrzną?
  9. Witajcie, W celu uzyskania większego oddawania ciepła do otoczenia, rozebrałem zimną obudowę wkładu kominkowego (jak na zdjęciu). Planuje obudowanie wkładu (w miejscu profili stalowych i powyżej) trzema ściankami w formie prostokąta cegłą szamotową o gr. 3 cm. Czy umieszczona tak daleko od rury cienka ściana z cegły szamotowej będzie pełniła funkcję akumulacyjną i przewodnika? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/39b121bbd92a8c65.html Proszę o pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...