Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jokosfera

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

O jokosfera

  • Urodziny 08.09.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wadowice
  • Kod pocztowy
    34-100
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jokosfera's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. pytanie kolejne pytanie- ile wynosi całkowity koszt w przybiżeniu pozwoleń na przebudowe? 10 tys zł? więcej? mniej więcej... Szukac mam normalnego kierownika budowy do tego, architekta? polecacie kogoś z okolic Krakowa?
  2. nie znam fachowej terminologii, ale chodzi mi o sufity- tam gdzie w nowszych domach jest płyta...
  3. pokrzepiające słowa... zastanawiam się teraz czy zmienic dach a podsibitkę zostawić i zrezygnowac z użytkowej częsci poddasza na rzecz rozbudowy na boki w przyszłosci- co o tym sądzicie??? Masz jakieś foto domu sąsiadów udostepnic? pozdrawiam
  4. Myślę, że to też jest dobry pomysł. Widzę, że bez architekta sie nie obejdzie... postaram sie jakiegoś znaleść dobrego w okolicy... 100tyś planowałem zainwestować do momentu wprowadzenia się na parter, elewacje zewnętrzne, poddasze- planuje w późniejszym czasie...
  5. chce tylko przedłuzyc dach poza fajermury tylko i żeby z tyłu domu zadaszyć od razu taras....kształt jako taki zostanie bez zmian.... Okna napewno muszę powięszyc, tak samo wybić drzwi tarasowe.... powoli sytuacja mi sie klaruje... po architekcie jakie pozwolenia trzeba załatwić? jak to czasowo wygląda?
  6. zrobienie takiej dokumentacji ile może kosztowac? może te dokumenty załatwie sam.... hm... jest szansa zdążyć z tym do wiosny?
  7. hm... te wszystkie pozwolenia pewnie opóźniły by remont o przynajmniej rok:/ a jaki koszt takich pozwoleń?
  8. ale nie wystarczy do tego tylko zgłoszenie???? Przepraszam za moje nieco infantylne pytania, ale w temacie jestem zielony, a nie ma bardzo mam kogo sie zapytac o porade:)
  9. tak jak pisałem wyżej- chciałbym jak najbardziej ominąc wszelkie formalności. Bez pozwoleń na przebudowe itp bo to generuje spore koszty. Dziekuję kolego archivi za konkretna odpowiedź- zrobie tak jak mówisz- stodołe zostawię na później. Dachówki mi sie bardzo podobają (w szczególności takie antykowane), ale jeżeli będa przeciwwskazania- zostane przy opcji blachodachówek.... Zastanawiam sie jeszcze co zrobic ze stropem- sa podsibitki- chciałbym w przyszłości jednak do poddasze zaadoptować do zamieszkania- i nie wiem czy je zostawić jak będą w dobrym stanie i kombinowac później- czy przy remoncie nastawić sie na wyższe koszta i płytę....
  10. witam serdecznie, z racji, że jest to mój pierwszy post pokrótce się przedstawie. Mam na imię Łukasz i mam 27 lat. W raz z żonką i synkiem powoli przygotowujemy się do projektu pt. nasz własny dom. W tym momencie mieszkamy z teściami- co nie jest komfortowe ani dla nich, ani dla nas. Po dziadkach dostałem stary dom wraz z sporą działką i starą stodołą. Na wiosne chcemy się zabrać za remont. Sęk w tym, że na temat remontów mam tylko iluzoryczne pojęcie i nie wiem jak sie do tematu zabrać. Na codzień pracuję w innej branży i tematy budowlane to dla mnie całkowite novum. W załączniku dołączyłem zdjęcia domu. Jest to stary dom z lat 60. Bez wody bieżącej i ogrzewania. Budżet jak na razie na remont nie mam imponujacy- ok 100 tys zł. Z tego co wiem, na wszystko gmina wymaga pozwoleń, chciałbym je ograniczyc do minimum. Z żona zawsze marzylismy o 4-spadowym dachu, ale najprawdopodobniej ograniczymy się do takiego kształtu jaki jest teraz. Planowałem więc zacząc od dachu- przedłuzyc go i poszerzyć, zmienić wiąźbę i położyć dachówkę ( tutaj nie wiem czy dachówka czy blacha- jak się to ma kosztowo ) . W związku na nasz budżet- ograniczymy się najpewniej do jednej kondygnacji bez poddasza. Tutaj nie wiem, bo w domu na sufitach są podsibitki (czy jak się tam to zwie) i nie wiem jak to się ma do zrobienia jakiegoś pokoju na poddaszu. Później wybić większe okna, okna balkonowe na taras, ogrzewanie wodę, kominy itp/ roboty wykończeniowe, centralne ogrzewanie- te prace wykonam sam. Obok domu stoi stodoła- częściowo murowana- planowałem murowaną częśc zaadaptowac jako pomieszczenie gospodarcze, a z drugiej części zrobić wiatę. Prosił bym Państwa o poradę: 1) jak się za to zabrać 2)Czy 100tys. zł powinno starczyć na remont 3)i czy ktoś ma jakis jeszcze pomysł na remont? 4) Czy znają Państwo jakąs ekipę dekarzy z okolic Krakowa? 5) o ile wyższy będzię koszt pokrycia dachu dachówką? 6)czy ktoś ma jakieś doświadczenia związane z remontem takiej "rezydencji" Jestem budowlanym laikiem raczej i tematy budowlane jak na razie są mi stsunkowo obce -dlatego tutaj zajrzałem . Prosze więc o pomoc i poradę. Będę wdzięczny za każdą opinnię. ps. Jak napisałem w złym dziale- prosze o przeniesienie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...