Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

batontweex

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez batontweex

  1. batontweex

    Wycena robocizny dachu

    Chciałbym zapytać o kwestię mojego dachu: Posiadam budynek 12,3m x 8,3m parterowy bez poddasza i jedyne ściany konstrukcyjne to cztery ściany zewnętrzne tworzące ów prostokąt o tych wymiarach.Dach jest kopertowy (4-spadowy) kąt nachylenia około 21 stopni , powierzchnia dachu 148 m2. Chciałbym wykonać konstrukcje dachu,odeskować i na razie pokryć papą.Mój potencjalny wykonawca powiedział że będzie to kosztowało 21000 ,robocizna i materiał. Czy jest to dobra cena za konstrukcje,odeskowanie i papę czy raczej wygórowana??? Wykonawca powiedział że cena taka dlatego że w tym budynku zaprojektowane są BINDRY (cokolwiek to znaczy...) i dlatego robocizna droższa... Proszę doświadczonych o podpowiedź czy cena dobra czy powinienem szukać innego wykonawcy dachu?
  2. Dzięki Groszek za odpowiedź. Czyli technicznie może być a jak w kwestii odbioru technicznego?Nie doczepią się ze wystaje dom poza wytyczenie geodety?
  3. Dzień dobry.Chciałem się zapytać bardziej doświadczonych budujących.Mam w swoim projekcie ściany zewnętrzne z gazobetonu o szerokości 24cm +10 cm styro.i z tego materialu zamierzalem budowac. Wybudowany jest juz fundament i jestem na etapie zakupu materialu na sciany zewnetrzne.Ostatnio doszedłem do wniosku że zrezygnuje z BK i ściany bedą z Phorotermu. Pojechalem dziś na skład budowlany,a pan mi powiedział że nie ma phorothermu 24 cm tylko 25 cm, no i tutaj moje pytanie: Czy mogę kupić tą 25 tkę i wysunąć ją o centymetr poza bloczki fundamentowe?? Do tego jak tak zrobie i dam 10 styro to bedą mi sciany o centymetr więcej wystawały poza obrys wyznaczony przez geodetę...więc nie wiem czy tak może być? Czy będe miał problemy przy odbiorze domu w związku z tym że dom wystaje z każdej strony po centymetrze...??
  4. Witam Państwa Mam pytanie odnośnie zbrojenia pod oknami.W poradniku firmy H+H ,który znalazłem w internecie jest napisane iż takie zbrojenie umieszcza się w najwyższej spoinie pod oknem..a co w przypadku kiedy musimy uciąć pustak aby okno było na żądanej przez nas wysokości?Czy wtedy też umieszczamy zbrojenie pod tą połówką pustaka czy musimy umieścić zbrojenie pod całym pustakiem?Aby łatwiej zrozumieć moje pytanie zamieszczam obrazek.Czy zbrojenie musi być tam gdzie jest niebieska linia czy tam gdzie czerwona?? Podejrzewam że tam gdzie niebieska ale dla "spokojności" chciałbym się upewnić.Z góry dziękuje za odpowiedź.
  5. Hm..mnie to sie wydawalo że tak:na wylaną ławę stawiam bloczki fundamentowe do poziomu zero. Po postawieniu bloczkow na wszystkich scianach do srodka piach zagęścic i na to chudy beton ale zostawiam sobie okolo 19 cm do konca ostatniego bloczka,na to jakis steropian 10cm i szlichta 7cm i na to wylewka ostateczna i cos co wykancza podloge -panel,plytka itp. 2cm. I wtedy mam podloge w poziomie zero ktora jest rowna ostatniemu gornej płaszczyźnie ostatniego bloczka tak tosobie ubzdurałem i prosze popraw mnie jajmar zanim cos zchrzanie...
  6. A no wlasnie i przy scianach dzialowych jest napisane ze "wysokosc fundamentu scian dzialowych do wysokosci podkladu betonowego"a zewnetrzne nośne są do poziomu 0
  7. Zamieściłem fragment rysunku z mojego projektu, na którym zaznaczyłem poziom zero oraz górną płaszczyznę ostatniego bloczka fundamentowego,widać na tym rysunku że ta płaszczyzna bloczka jest równa z poziomem zero i na tym bloczku startuje z murem właściwym.Ale jest to moja interpretacja i mogę się mylić. Jeśli chodzi o bloczki to myślałem o Ytongu,który ma właśnie 20 cm
  8. Dziekuje jajmar za zainteresowanie tematem.Licze gazobeton od zera bo to jest jednoczesnie góra sciany fundamentowej,tak mam w projekcie,chyba że źle to interpretuje.Jesli chodzi o okna to masz racje.Wczoraj juz po napisaniu posta,doszedlem do wniosku ze ten metr o ktorym pisalem to troche za wysoko i zostawie tak jak jest 85cm.
  9. Witajcie moi mili. Jestem tutaj nowy i dopiero co zaczynam przygodę z budową.Jestem teraz w trakcie wykonywania fundamentów ,a dokładniej murowania z bloczków fundamentowych.Ściany zewnętrzne będą stawiane z gazobetonu i wybiegając trochę w przyszłość zacząłem studiować mój projekt w tej właśnie kwestii. Mam pytanie i proszę o pomoc. W projekcie jest napisane/narysowane iż otwory okienne powinny zaczynać się na wysokości 85cm od poziomu zero,ja chciałbym aby otwory zaczynały się na wysokości jednego metra gdyż bloczki gazobetonowe mają wysokość 20cm więc na piątej warstwie zaczęły by się okna.Idąc dalej,,okna mają 150cm wysokości plus metr od poziomu zero to daje 2,50m do tego nadproże połączone z wieńcem +35 cm co daje nam wysokość wszystkiego 2m i 85cm. W projekcie jest że ściana zewnętrzna powinna mieć 2m i 70cm (różnica 15cm wynikająca z podniesienia wysokości okien) Co w takim przypadku powinienem zrobić? czy jak ściana będzie wyższa o te 15 cm to mogę mieć problemy np. z odbiorem budynku itp? wysokości okien wolałbym nie zmieniać,wysokości wieńca i nadproży tym bardziej też nie...co radzicie w takiej sytuacji.Nie rozmawiałem jeszcze na ten temat z KB bo taka mi teraz przyszła myśl do głowy i chciałem poradzić się Was.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...