Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

esamolocik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

esamolocik's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale właśnie dziś u mnie wydarzyło się dokładnie to samo. Piec przestał działać i wywaliło na isense błąd e037. Piec został odpalony w grudniu 2016r. Czyli jest po gwaranci nieco ponad miesiąc. Dziś był serwisant i prawdopodobnie mnie czeka wymiana zespołu gazowo-powietrznego. Nie miał przy sobie ów zestawu. Czekam do poniedziałku na serwis. Pezet85, jak się uporałeś z problemem?
  2. Witam, Również dałem się nabić w butelkę firmie PHU kris. Swój problem opisałem pod poniższym postem: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?333422-Drzwi-drewniane-Firmy-Kris Ja w przeciwieństwie do kolegi Ost mam już drzwi zamontowane i nie mogę się doprosić serwisu/wymiany. Ma ktoś doświadczenie jak ów problem ugryźć?
  3. Witam, Zapomniałem ze założyłem ten wątek. Niestety ale dalem się skusić na ofertę firmy Kris. Firma to jeden wielki żart gdzie nabijają ludzi w butelkę. Produkcja garażowa. Zamówiłem u nich kika sztuk drzwi sosnowych malowanych na biało. Drzwi przyjechały niedomalowane, zawiasy źle spasowane(musiałem stosować podkładki żeby je wyregulować - wyglada to tandetnie) i po pół roku użytkowania się wypaczyły. Nie sposób zareklamować drzwi bo Pan Krzysztof (właściciel firmy) nie odbiera telefonów, odpisuje na co 5 e-mail, podaje terminy serwisu/wymiany drzwi po czym nikt nie przyjeżdża. Sprawę będę kierował do sądu. Na dzień dzisiejszy drzwi się nie nadają do użytku. Dzieci nie mogą ich zamknąć bo się zwichrowały, opadły i popękały. Zalecam omijać ta firmę szerokim łukiem.
  4. Ok. Wedle sugestii, zwiększyłem wpływ temp pok z 1 na 6 (przy 5 mi przegrzewało o 0,5stopnia), zmienjszyłem Podst. t. zewn z 17 na 16, Klima zewnt z -20 na -21 i obniżyłem Klima t. Zasil z 43 na 42. Od ponad dwóch dób testuje następujące ustawienia: Podst.zewnt: 20 Podst.t,zewnt: 16 Klima zewnt: -21 Klima t. Zasil: 42 Nachylenie: podłogókwa Wpływ temp pok: 6 Predkosc podgrzewania najwolniejszy Predkosc chłodzenia najwolniejszy Przy powyższych ustawieniach temp w pokoju gdzie jest iSesne trzyma się stabilnie na ustawionych 20 stopniach. Piec natomiast zachowuje się tak jak na samym czujniku wewnętrznym. Piec pracuje jakieś 50% czasu(grzeje temp około 27stopni) a resztę odpoczywa. Spalanie dobowe przy temp zewnętrznej od 0 do 1 wynosi jakieś 7,5m3 gazu na dobe. Myślicie że jest tu jeszcze miejsce do poprawy? Musze poczekać na cieplejsze i chłodniejsze dni i sprawdzić czy KG jest poprawnie pochylona. Narazie się bawie przy temp oscylujących przy 0stopni. Teraz, czy według was powinienem KG jeszcze obniżyć i jednocześnie zminiejszyć Wpływ temp pok tak żeby piec chodził non stop? A może pobawić się predkościami podgrzewania i chłodzenia?
  5. W poniedziałęk podpiołęm czujnik zewnętrzny. Zmieniłem strategię grzania z czujnika pokojowego na cz.zew+cz.pok i przy ustawionej temperaturze 20stopni przegrzewa mi na 21.5 W domu chciałbym utrzymać całodobową temp 20stopni. Aktualnie mam ustawioną następującą krzywą grzania (2 doby): Podst.zewnt: 20 Podst.t,zewnt:17 Klima zewnt: -20 Klima t. Zasil: 43 Nachylenie: podłogókwa Wpływ temp pok: 1 Temperatura na zewnątrz to około 0-2.5 stopnia i przy powyższej krzywej żadana temp przez regulator na piecu to 28.7 i wciąż mi przegrzewa. Czy możecie mi doradzić czy mam całą Krzywą przesunąć w dół czy może ją pochylić? Może ktoś podpowie jak ją mogę zmienić żeby mi nie przegrzewało domu. Info odnośnie domu + instalacji: #398
  6. Witam, Borykam się z ustawieniami pieca MCR3 PLUS 24T z isense. Obecnie czujnik zewnętrzny nie jest podłączony. Moj problem polega na tym że przy dogrzewaniu (zadana temp 20 stopni i piec dogrzewa do tych 20stopni) grzejniki na piętrze są zimne. Podniosłem już parametr P28 na 8 myślac że to problem braku cyrkulacji i podkradania wody przez obieg podłogówki. Przy dogrzewaniu widze w isense żadana temp kotła przez regulator = 30 oraz poziom modulacji = 1. Mam wrażenie ze 30st dla grzejników to mało i się nie nagrzewają. Czy możecie podowiedzieć czy i co jak można zmienić żeby grzejniki przy podgrzewaniu również coś grzały? Dodam że jak podniose na isense temp np z 20 na 21 to piec odpala pełną mocą i grzejniki zaczynają grzać. Problem występuje tylko przy dogrzewaniu. Kilka informacji odnośnie samego budynku i instalacji: Dom Piętrowy, powierzchnia do ogrzania ~180m2 Ściany Porotherm + 15cm styropianu grafit, okan 3 szybowe (ciepłe). Dach wełna 20+15cm. Parter to główonie podłogówka, 7 pętli na oddzielnym rozdzielaczu z pompą i zaworem trójdrożnym, 80m2. Dodatkow na parterze w jednym pomieszczeniu jest grzejnik + drabinka w łazience. Na piętrze (~100m2) jest 7 grzejników + dwie pętle podłogowe. schemat:
  7. Teraz nie mam dostępu do kotłowni ale z tego co kojarzę to pompa od podłogówki jest na drugim biegu. Przepływ przez pętle jest nieco poniżej 1l/min. Czy zmniejszenie nie wpłynie na wolniejsze nagrzewanie podłogówki? Po ustawieniu P28 i dogrzewaniu kaloryfery są letnie. Patrząc na informacje na isense to zadana temp kotła przez regulator = 30 oraz poziom modulacji = 1. Czy 30stopmi to nie za mało?
  8. P28 miałem juz ustawione na 6. Wczoraj wieczorem zwiększyłem na 8. Zobaczymy czy pomoże. Na parterze nie będę na razie kryzował grzejników bo one w sumie też są zimne na dogrzewaniu. Dodam że przy dogrzewaniu temp na piecu jest w okolicach 50stopni. Może musze podnieśc min temp? Czy w isense ustawia się gdzieś minimalną temp grzania? Na piecu jest pokrętło ale zakładam że to jest max temperatura..
  9. Na szybko zrobiłem schemat mojej instalacji: Jak widac na załączonym obrazku za piecem jest zawór trójdrożny (mieszacz) (aktualnie temp ustawiona na 30stopni) oraz pompa. Załączaniem pompy od obiegu podłogówki steruje niejaki "salus STP1". Na parterze są dwa rozdzielacze: 1. Podłogówka (rozdzielacz z rotametrami) do którego jest podłączonych 7 pętli podłogowych (kazda po około 20m). Przebieg na każdej pętli to około 1l. 2. Grzejnikowy do którego są podłączone 4 grzejniki (dwa na parterze (1, 2) + dwa na półpiętrze (3, 4). Na piętrze jest rozdzielacz grzejnikowy do któego jest podłączonych 6 grzejników oraz dwie podłogówki (na RTL'ach). Jak widać na schemacie obieg "grzejnikowy" (parter + piętro) jest napędzany pompą z pieca. Jak pisałem wcześniej, przy zadanej temperaturze 20stopni, piec co jakiś piec dogrzewa (minimalne obroty), ale grzejniki na piętrze są zimne. Jeżeli zadam temperature chociaż o jeden stopień wyższą (np z 20 na 21) to piec podgrzewa pełną mocą i wtedy grzejniki zaczynają na piętrze grzać.
  10. Witam, Mam pytanie co do zasady działania pieca z czujnikiem isense bez czujnika pogodowego (czujnik zewnętrzny posiadam ale nie podłączony). Na isense mam ustawioną całodobową temperaturę 20stopni. Od czasu do czasu widze że zapalają się ikony grzejnika oraz palnika natomiast grzejniki na piętrze są zimne. Ikony potrafią się tak palić z 30min, piec pracuje (temp na obiegu wody CO~50stopni), grzejniki są zimne. Teraz jeżeli ustawie temp na 22 lub 23 to po chwili piec się odpala i po jakimś czasie grzejniki są ciepłe. Jest tu jakaś zasada co do działąnia isense w przypadku podtrzymywania temperatury a podgrzewania do zadanej? Moja instalacja: piec: De Dietrich MCR3 24 Dom: 160m2 do ogrzania (porotherm + 15cm styropianu grafitowego) Parter: podłogówka + dwa grzejniki (oddzielne rozielacze) Piętro: 7 grzejników + dwie podłogówki(podpięte pod rozdzielacz od grzejników) Sredniodobowe zuzycie gazu: 5,5m3
  11. Witam, Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma i może użytkuje drzwi drewniane firmy Kris: http://www.kris-drzwi.pl/o_firmie.html Szukam do siebie drzwi sosnowych i ich oferta wydaję się ciekawa cenowo. Czy ktoś może ma jakąś opinie? Ewentualnie czy w okolicach Warszawy są godni polecenia producenci drzwi sosnowych? Interesują mnie drzwi surowe jako że sam będę je malował.
  12. Cosi, coś zdjecia nie działają.
  13. Dziękuje za odpowiedź. Jakie u siebie masz grunty? My budujemy dom na piasczystej działce (lasy iglaste) i zastanawiam się czy tak jak ty dać 2x Dysperbit lub w zamian położyć papę termozgrzewalną. Docieplałeś fundament styropianem? Jeżeli tak to jaki zastosowałeś?
  14. Dzięki za odpowiedź. Na bloczki fundamentowe, oprócz dysperbitu nie dawaliscię żadnej izolacji pionowej?
  15. Gratulacje....postęp prac jest imponujący. My dopiero co ruszamy z budową domu wedle projektu E-157. Jestem na etapie fundamentów i chciałbym się dopytać o izolację. Co kładłeś na fundament betonowy? Papę czy folię? Oczywiście góra fundamentu betonowego będzie smarowana dysperbitem i zastanawiam się co na to położyć przed wyłożeniem bloczków fundamentowych. Czy oprócz nałożenia dysperbitu na bloczki fundamentowe stosowałeś jakąś izolację (papę czy folię)?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...