Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wladziugse

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    40
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez wladziugse

  1. Daniel mam jedno pytanie odnośnie garażu czemu masz szczeline od frontu pomiędzy deska mi a elewacja domu? Nie lepiej było dać deske do samej elewacji? I czym to wypełniłeś bo widzę na innym zdjęciu że od strony garażu dolozyles coś w tym miejscu.
  2. Jest jedynie kratka i komin na zewnątrz domu. Kominek kupiłem na allegro jako wentylacyjny przyścienny. Myślałem już nad nawiewnika mi, a rekuperator typu prana by zdał też egzamin ??
  3. Nie ma już piecu kaflowych to było kiedyś, pale ekogroszkiem ogrzewanie CO. Okna nowe 3 szybowe.
  4. Dodam tylko że jak nie gotowały kilka dni to wilgotność utrzymuje się około 50%
  5. Witam, mam problem którego sam do końca nie rozumiem. Mieszkam z siostrą w starym domu, kiedy był budowany nie wiem, mam jedynie papiery że piętro dobudowywane było w 1939r. Zrobiliśmy generalny remont domu ja mam dół siostra górę. W tym domu nie było komina wentylacyjnego, wszystko pod piece kaflowe. Zrobiłem rura 75 wentylację w łazience podłączone do kominka w dachówce. Jednak mam problem ponieważ postanowiłem zrobić kuchnię z salonem w miejscu starego dużego pokoju około 30m2. Kupiłem wilgotniomierz ponieważ na jednej ścianę podczas gotowania ściana robi się mokra, przed świętami gdy gotowania było sporo to aż gdy włączyłem ledy w suficie podwieszanym to było widać jak woda w dwóch narożnikach ścieka po ścianach, wilgotność dochodziła wtedy do ponad 70% . Zamontowałem kominek z drugiej strony ściany i wstawiłem kratkę by polepszyć wentylację tego pomieszczenia niestety wentylacja ta nie działa tak jak bym tego oczekiwał... Dopiero gdy uchylenie okno to kratka powietrze jest wyciągane w innym przypadku nadmuchuje do domu... Ściany mają grubość 45 cm i nie są jeszcze ocieplone. Sciany są zimne jak dla mnie i nie wiem czy to ma na to wpływ, pale ekogroszkiem i w domu utrzymuje się temperatury 20-21 stopni.Jak "strzelałem" laserowym termometrem to ściany w niektórych miejscach mają 16-17 stopni... Sam już nie wiem co mam robić, w jednym narożniku już mi zdążył grzyb wyjść... Boje się że zaraz znowu będę musiał remontowac... Liczę na kogoś pomoc w tym temacie. Czy ocieplenie domu coś pomoże ?
  6. Część Daniell, powiedz mi w jaki sposób potem przeczepiles do ściany te tapicerowaną wnękę?
  7. Tylko że to co najwięcej pobiera mocy będzie zapewne wlanczane w tym samym czasie na długi okres, tj piekarnik i indukcja. A więc moc przylaczeniowa na pewno musi być większa, oraz tak jak mówisz spytam o zabezpieczenia aby były większe, u mnie topikowe w skrzynce nad licznikiem wystarcza 25 A? Jeśli w głównej mi zwiększa do 32 to jakie dac u siebie ??
  8. Witam. Remontuje dom, tzn mamy go wspólnie z siostrą. Ona bierze górę i ja dół. Wymieniamy całą instalację elektryczną każdy swoją jednak z racji że u niej jest licznik ja się tylko połącze moja rozdzielnia z jej. I teraz moje pytanie oboje będziemy mieć indukcje piekarnik lodówkę pralkę itd dwa osobne jak by mieszkania. Chciałbym się doradzić o jaką moc przylaczeniowa wnioskować, wcześniej miałem 16 kw ale teraz to będzie na pewno za mało. O ile według Was zwiększyć moc przylaczeniowa w elektrowni aby bez problemowo wszystko działało??
  9. Witam, mam pytanie, planuje remontować stary dom, w centrum malego miasteczka. Dziele to na dwa mieszkania, ja będę mieszkać na dole to jest 60 m2 łazienka pokój plus salon z kuchnia. Pod mieszkaniem piwnicą. Dom jest stary brak w nim działającej wentylacji. Myślałem o montażu rekuperatora alnor hru ergo 250 nad podwieszanym sufitem na korytarzu , mam bardzo wysokie pokoje i będę je obniżać. Czerpnia zamontować bym ponad metr nad drzwiami wejściowymi i ponad 3 metry od gruntu. Pytanie moje brzmi czy taki sposób montażu jest ok ? Pokój będzie wyższy niż korytarz zrobiłbym dojście do rekuperatora od boku. Chodzi mi o rekuperator do 4 tyś dość cichy i dobry. Mieszkanie jest małe więc w 6 tyś chciałbym się zamknąć z wszystkimi rurami itd. Czy ktoś robił w taki sposób i czy mój pomysł ma sens z tą Czerpnia? Wyrzutnia by było z boku domu. Wyprzedzajac pytania, w piwnicy go nie powiesze nie miałbym za bardzo gdzie przebić się z rurami dlatego wolę wszystko nad sufitem podwieszanym zrobić.
  10. A co powiecie O tym albo hru well?? Zdecydowanie wydaje się bogatszy o różne rzeczy... Sam nie wiem co robić, człowiek od prana powiedział że muszę mieć działająca wentylację wyciągowa z kuchni i łazienki A tam niestety nie ma
  11. Sorki najpierw odpisalem potem sprawdziłem co to, niestety nie dam rady tego zamontować w lazience
  12. Ale gdzie wtedy wyrzutnia i Czerpnia jak w piwnicy by był rekuperator
  13. Witam mam problem. Planuje remont starego domu przed wojenny, piętrowy z piwnicą i nie użytkowym strychem. W domu jest problem z wentylacją, zdecydowanie jej brak. Dom będzie dzielony na dole będę mieszkać ja, na górze moja siostra. Oboje dwa pokoje kuchnia łazienka. Teraz tak z pierwszej chwili chciałem dla tych dwóch mieszkań zrobić jedną rekuperacje i umieścić ja na strychu. Dom ulokowany jest w gęstej zabudowie centrum miasta. Okna tylko od strony północnej zachodnia ściana przyklejone z innym budynkiem południową jest od strony podwórka z innymi kamienicami. Wschodnia z bramą na podwórko A północna od ulicy. Z racji że możliwe że siostra piętro będzie remontować w późniejszym terminie ni Z ja to chciałem zrobić u siebie osobny rekuperator montujac to w piwnicy. Problem polega na tym że co z wyrzutnia i Czerpnia, jak to rozwiązać. Mieszkania będą mieć po 60 m2 A więc wystarczył by mały rekuperator. Tylko co z tą wyrzutnia i Czerpnia, jakieś pomysły???
  14. Witam , czytałem twój dziennik budowy i jestem pod wrażeniem. Sam planuje się w przyszłym roku budować siła własnych rąk i na pewno będę się opierał na Twoim doświadczeniu oraz jeśli będę mógł to będę się Ciebie radzić ;-)

    Do rzeczy mam kilka pytań czy planowałeś może w zesniej zrobić dach ale aby wystawał po za ściany ( bez ścian szczytowych)? Zastanawiam się jak bym miał to zrobić u siebie również z wiązarów. Pewnie wtedy potrzebna jest ściana kolankowa a ściana kolankowa to już inny strop bo wtedy będzie za daleko wiązar by był moja podłoga na strychu :-/

    Myślałem o tym masz jakąś receptę na to ?

    Jeszcze jedno czemu zdecydowałeś się nie stawiać sztywow z betonu ? Że jednak tylko OSB, oraz czy teraz już się ocieplenia nie przykręca po przyklejeniu kolkami ??

    Ostatnie pytanie by cię nie zameczac ;-) szybko powiesiles stelarz sufitu, a gdzie położyłeś folie paroizolacyjną ??

    Pozdrawiam i gratuluję super budowy i super prowadzonego dziennika.

    Pokaż więcej  
  15. I powiedz mi ile cm ocieplales dom i czym ?
  16. Dzięki za informacje, a jaka firma buduje u Ciebie domek ? Sądzisz że dobrą cenę wzięli ?
  17. Witam forumowiczów. Mam pytanie do osób które już domek budowały, budują bądź osoby mocno związane w temacie. Planuje budowę domku kanadyjskiego. Jednak większość prac chce wykonać sam. Najważniejsze prace chce oddać do zrobienia firma. Więc moje pytanie, czy orientuje się ktos w kosztach jaki by był koszt budowy płyty fundamentowej z ogrzewaniem podłogowym na całej powierzchni, wybudowanie szkieletu i obicie z zewnątrz OSB oraz szkielet dachu z obiciem OSB. Oraz ściany działowe. Domek prostu parterowy 100-110 M2 z dachem dwuspadowym salon z kuchnią dwie łazienki 3 pokoje i pomieszczenie na pompę ciepła i rekuperator. Czy ktoś orientuje się w kosztach ? Z góry dziękuję. Budować się będę w Wielkopolsce, mile widziane polecanie firm.
  18. Witam, tak jak w temacie/ Planuje wymienic pokrycie dachu, dom bardzo stary budowany podczas II wojny swiatowej. Dom ma 3 kominy dwa spalionwe (byly kiedys piece kaflowe) oraz jeden wentylacyjny. Mam zamiar jeden spaliony zburzuc ponizej pokryce dachu, wentylacyjny postawic powyzej polazi dachu nowy no i ten trzeci uzywam jednej komory do pieca na eko groszek. Czy jest mozliwosc go zburzyc pozniej polaci dachu i wybudowanie tylko tej jednej komory w gore? Przyznam ze szukam oszczednowsci a dwa kominy po 3 komory to juz bedzie wiekszy koszt. Pozdrawiam.
  19. Dziekuje. Nie będę się zagłębiał dlaczego jest to tak trudne. Rozumiem że najlepszym posunieciem bedzie po prostu wstawienie nowej skrzynki w miejsce starej. Prawda? Albo łatwiejsze bedzie pozostawienie licznika na górze i bezpieczniki dać na dole niż odwrotnie tak?
  20. Na to pytanie które zadałem w opisie nie jest potrzebny ani szkic ani schemat, wszystko jest wyjasnione. Poczekam na jakiegos porządnego elektryka.
  21. Czy ja tutaj zapytalem o konsultacje w sprawie co powinien elektryk a co ja? Moje pytanie brzmialo inaczej i na nie czekam rzetelnej odpowiedzi.
  22. Tak wiem ze przy liczniku jedynie elektryk oraz to ze zdjecie plomb i ponowne je zalozenie to juz energetyka. Jednak moje pytanie brzmialo czy taka opcja opisana przeze mnie wyzej jest mozliwa?
  23. Witam, planuje wymienic w domu cala instalacje elektryczna tzn moze nie wymienic co polozyc po prostu nowa. Rozmieszczeniem kabli i podlaczeniem zajme sie sam, jednak pytanie. Mam w domu skrzynke pod tynkowa zamocowana nad tynkowa, nie wiem kto to kiedys robil to stary dom. Terz moje pytanie brzmi mam tam bezpieczniki oraz licznik wszystko w tej skrzynce. Instalacja 3 fazowa. Teraz po kolei. czy moglbym np dac skrzynke z bezpiecznikami na parterze domu a licznik wraz z bezpiecznikami od fazy pozostawic u gory? Czy takie rozwiazania sa mozliwe? Dom jest pietrowy i chcialbym wlasnie na parterze miec bezpieczniki a na piatrze tylko licznik i bezpieczniki fazowe. Badz odwrotnie, licznik przesniesc na pater a skrzynke z bezpiecznikami na dole? W sumie by to bylo lapieje bo panowie z elektrowni nie musieli by wchodzic mi na piatro by spisac licznik. Czy taka mozliwosc jest wykonalna w ogole? Oraz czy jest to technicznie trudne? Teraz mam dodatkowe pytanie, mam w skrzynce bezpieczniki nowego typu tzn nie sa to bezpieczniki te okapturzone odkrecane tylko te nie wiem jak je nazwa na pstryk w gore i dol. Je tez chce wymieic tzn nowa skrzynke dac calkowicie. Teraz drugie pytanie jesli przeniosl bym licznik n korki fazowe na parter to czy wspomniane koroki fazowe musze miec bezpiecznieki wlasnie te stare odkrecane? Bo taki typ mam od fazy wlasnie. Mam nadzieje ze mnie zrozumieliscie i sie nie pogubilem
  24. Tylko ze okna juz mam wymienione dawno, i nie powiem sa sciany (nie wszystkie) ze jesli mebel ze blisko stoi to wychodzi grzyb.
  25. Witam, otóż posiadam stary domu budowany przed II wojna światową. Jednak mam pewien problem, ponieważ nie znam sie na tyle by móc określic w jakis sposób został budowany. Wiem tylko ze po kilku latach dobudowywane było pietro i poddasze. Jednak nie mam pojecia czy zostalo wykonanie w technologii cegła pustka cegła czy w inny spoób. Prosiłbym bym o pomoc w jaki sposób sprawdzić jak dom został zbudowany. Schiany sa dośc grube dokładnie nie mierzyłem ale mysle ze kolo 40 cm. O ile nie wiecej. Jednak na górze grubość o połowe mniejsca, jednak dom został u góry ocieplony od środka. Pytam ponieważ chciałbym ten dom ocieplic, jednak nie chce by po ociepleniu ukazał się grzyb na scianach. Okna sa szczelne wymienione. Z góry dziekuje za kazde uwagi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...