Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aisha1980

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    42
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez aisha1980

  1. Dziękuję za pomoc. U siebie zdecydowałem założyć erie oxydizer pro 56 i zmiękczacz Ecowater. Dość droga opcja.
  2. Dzięki za odpowiedź. Dowiedziałem się jedynie, że zestaw jest na głowicy RX63-B3. Ponoć wg zapewnień sprzedawcy dobra i niezawodna.
  3. Witam forumowiczów, po uzyskaniu badania wody, chciałem dobrać stację uzdatniania wody do mojego domu. Wyniki (parametry) wody. Mętność: 2,7 FNU; Barwa: 4 mg/l; Zapach: Akceptowalny; Przewodność właściwa: 0,508 mS/cm; Stężenie jonów wodoru: 7,3 PH; Twardość: 264 mg/l; Amonowy jon: 0,32 mg/l; Żelazo: 0,4 mg/l Mangan: 0,12 mg/l. Zużycie wody około 10m3 na miesiąc, 5 osób, 2 łazienki. Proszę o jakieś porady. Dodam, jeszcze inne informacje. Studnia głębinowa na gł. około 30 m. Urządzenie przeponowe o poj. 150 litrów. Pompa o max wyd. 52 l / min. Oczyszczalnia ekologiczna o poj. zbiornika 3000m3. Jak na chwilę obecną otrzymałem jedną ofertę za około 4000zł. W zestawie opartym na złożu CR oraz bazie zbiornika o średnicy 30 cm, i wysokości 130 cm (12"x52"). Dodatkowo w zestawie znajduje się zbiornik soli 70L kompletny oraz filtr BB10 i wkład filtracyjny 10u do filtra BB10. Nie wiem nic o głowicy urządzenia. Zastanawiam się czy jest jakaś inna, tańsza a zarazem dobra opcja żeby oczyścić wodę o powyższych parametrach. Pozdrawiam. Mariusz
  4. Leszczu, możecie opisać jak technicznie wygląda to ogrzewanie wody poprzez piec na ekogroszek z zasobnikiem. Piec cały czas pracuje? Czy odpalacie go codziennie w celu podgrzania wody? Czy może jakiś specjalny program do ogrzewania jedynie ciepłej wody użytkowej? Czy może wyłączacie "duży" obieg i piec jedynie grzeje wodę w zbiorniku? My zakładaliśmy, że w układ wepniemy przepływowy podgrzewacz wody na prąd. Koszt około 3000pln. Pozdrawiam. Mariusz.
  5. mysti wydaje mi się, że nie jest to dobry pomysł. Ja mam wejście od strony północnej i moim skromnym zdaniem Z-92 jest to właśnie projekt dla działek, które mają wejście od strony pólnocnej, północno-wschodniej, północno-zachodniej. Szukając projektu powinniśmy się również sugerować położeniem działki. Można zaznaczyć w opcji szukania projektów "z wjazdem od strony południowej". NO ale jak się już nastawiliście na ten konkretny projekt, to cóż ... można zrobić. Chociaż może i warto przemyśleć decyzję jeszcze raz. Pozdrawiam.
  6. My właśnie zrobiliśmy w ten sam sposób. Tzn. przesunęliśmy ściankę spiżarki na wysokość słupa betonowego. Na ścianę pomiędzy oknem a spiżarką wstawimy dwudrzwiową lodówkę, natomiast w spiżarce jest już gotowe miejsce (dziura) na wstawienie piekarnika. Pomysł świetny. Zastanawiamy się jeszcze czy płyty grzewczej 90 cm (na prąd) nie wstawić na blat pomiędzy kuchnią a jadalnią. Nad tym jakiś ciekawy okap. Mam nadzieję, że ten pomysł uda się ze strony praktycznej. Wiadomo pomysły pomysłami a potem zderzenie z brutalną rzeczywistością.
  7. Można też kupić do kuchni okna "patio". Jest to okno przesuwne. Oczywiście jest kilkanaście procent droższe od zwykłego, ale daje możliwość montażu jakiegokolwiek kranu do zlewozmywaka. Fajna sprawa.
  8. Faktycznie paliszcz, zapomniałem. Ja już będę musiał z tym żyć. skorpi 20, jest jeszcze ewentualna możliwość pomniejszenia kotłowni. Można zrobić tam przejście do garażu bezpośrednio omijając kotłownię. Dzięki temu możesz sobie poszerzyć chociaż o 5 cm schody do zabiegu. U kilku osób widziałem takie rozwiązania. Dodatkowo pod schodami masz schowanko na odkurzacz lub inne małe, ale potrzebne graty. Ja będę miał piec na ekogroszek z zasobnikiem, także musiałem zrezygnować z tego pomysłu. Zależało mi na dużej kotłowni.
  9. Przyznam, że tanio. Co do schodów, to mogę jedynie wspomnieć, że są dość wąskie. Ja dopiero uzmysłowiłem to sobie jak zobaczyłem je na żywo. Kolega ma inny projekt i tam są schody o szerokości 110cm. 90cm to troszeczkę zbyt wąsko. Wiem, że to nie ma być autostrada, ale na dzień dzisiejszy poszerzyłbym je chociaż o 10 cm, kosztem kotłowni. Pozdrawiam.
  10. Prosze o informacje jesli ktos z forumowiczów zetkowiczow deskował dach, ile kubikow wyszło????
  11. Super a unas jeszcze tak daleko,jakie koszty poniesliscie na tynki i podłogę ,elektryke co w niej jest np podłoczenie bramy?,hydraulike jaki sprzet i koszty robocizny,koszt okien jakie z góry dzieki za odpowiedz
  12. Widzę, że wszyscy tak intensywnie zajęli się budową, że na forum głucho i cicho. U nas zawitała wiecha, jak czasu starczy to coś ze zdjęć się wrzuci na forum. Pozdrawiam. Szczęśliwców z Z 92
  13. Nie wiem, jestem trochę przeciwnikiem mieszania sposobów ogrzewania domu. Dużo czytałem na temat późniejszych problemów z regulacją całości. Do tego dochodzą jeszcze mieszacze, bufory, a to też dodatkowe koszty. Prawdopodobnie wcisnę jeden grzejnik pod oknem w jadalni (tam podnieśliśmy okno na 50 cm ponad posadzkę, drugi grzejnik (ozdobny) zamocuję na ścianie od spiżarni. W kuchni nie będzie żadnego ogrzewania, oprócz sprzętu AGD. ;-)Zastanawiam się jeszcze nad jednym grzejnikiem ozdobnym obok drzwi balkonowych. Jednak obok ma zawisnąć telewizor. Potem z drugiej strony będziemy mieli "kozę" norweską na wysokości komina. Boję się, że usmażę telewizor lub jakiś inny sprzęt elektryczny lub elektroniczny. Jak bym nie miał parkietu to bez dwóch zdań założyłbym wszędzie podłogówkę. Fajne jest w tym to, że później można "pobawić się w podłączenie pod nią pompy ciepła. Choć nie wiem jak ma to się do wentylacji grawitacyjnej. Mimo szczerych chęci nie zrobiliśmy u siebie rekuperacji. Koszty, koszty no i czas. Do tego dochodzi jeszcze mała wiedza na ten temat przez ekipę, która buduje mi domek. Chodzi mi po głowie, żeby sprzedać ten parkiet i zrobić podłogówkę. Mam jeszcze czas na zastanowienie do późnej jesieni.
  14. Jacpuc. Możesz trochę rozwinąć swoją myśl na temat grzejników wpuszczanych w podłogę? Dlaczego porażka? Trudność w montażu? A może niewielka moc tych grzejników? Ja jak wspomniałem kilka postów wcześniej mam do wykorzystania sporą ilość parkietu dębowego. Muszę jakoś wcisnąć w tą dużą powierzchnię trochę grzejników.
  15. Witam, my rozważamy pod drzwiami balkonowymi z wyjściem na taras zamontowanie w podłodze takowego grzejnika. Poniżej link: http://www.regulus.com.pl/ogrzewanie-kanalowe-canal-vent Jest to grzejnik tradycyjny (nie elektryczny) i ma w opcji zamontowanie wentylatora, który podnosi sprawność grzejnika. Także wentylatory nie są tylko stosowane do grzejników elektrycznych. Rozumiem jak najbardziej Twój wywód, ale nie mogę w 100% się z nim zgodzić. Pozdrawiam.
  16. Ile Wat ma ten Wasz grzejnik w wykuszu? Czy ten grzejnik wyliczył Wam hydraulik? Chodzi mi o stosunek mocy grzejnika do powierzchni. Jeden problem, który mi tu się nasuwa, to to, że jest on tylko jeden. Chyba, że jest to grzejnik z wentylatorem. Konwektorowy, czy jakoś tam, i ciepło jest wydmuchiwane na całą powierzchnię salonu. Czy inne osoby mają jakieś alternatywne rozwiązania?
  17. Witam drogich forumowiczów, mam pytanie do tych, którzy wybrali grzejniki zamiast podłogówki. Jak rozwiązaliście rozmieszczenie grzejników w salonie i kuchni? Gdzie umieściliście grzejniki i o jakiej mocy grzewczej? My mamy wyrównany wykusz w salonie, a okno tam podnieśliśmy na wysokość około 60 cm nad poziomem posadzki. Możemy tam umieścić jeden grzejnik o długości około 2 m. i wys. 50 cm. Jednak to stanowczo za mało jak na tą powierzchnię. Zastanawiamy się na umieszczeniem kolejnego grzejnika przy wyjściu na taras, ale jest on bardzo blisko kominka.Na tej ścianie zamierzamy umieścić telewizor i inne sprzęty elektryczne. Zimą chyba nie będzie to dobrze wpływało na elektronikę. Z jednej strony kominek a z drugiej grzejnik. Podłogówka odpada z uwagi na fakt, że mamy do wykorzystania ok. 80 m2 parkietu dębowego o grubości 2,5 cm. Może ktoś pomóc?
  18. Niestety papierologia to w naszym kraju norma, trzeba cierpliwie czekac. My czekalismy 6 miesięcy na wszystkie papiery
  19. Czas płynie a nasza budowa rośnie od 10 kwietnia[ATTACH=CONFIG]319370 W tym tygodniu zalewamy strop:):)
  20. do lenka123 Czy w trakcie adaptacji projektant zrobil wam projekt stropu monolitycznego razem z obliczeniami,chodzi o nacisk, rozstawienie prętów. Jezeli tak to ogromna prośba o zeskanowanie tego projektu pomogło by to naszemu budowlancowi podaje meil [email protected]
  21. łłłłłłłłłłłłłłłWłasnie zaczelismy budowę Z92 gl, w tej chwili zalewamy zbrojenie,pogoda narazie dopisuje. Budowa koło Szczecina
  22. Jaki projekt wybraliscie z garazem czy bez,u nas z garazem i zadaszenie nad tarasem
×
×
  • Dodaj nową pozycję...