Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TSA

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

O TSA

  • Urodziny 24.03.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Tarnowskie Góry
  • Kod pocztowy
    42-612
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

TSA's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witajcie, Wykonawca przysłał mi jedynie normy dot. murów - notabene z lat 70'tych. Szukam norm dot. tynków (producent Ceresit) i domów w technologi szkieletu drewnianego.
  2. Witajcie, Bardzo proszę o rady jak rozmawiać z wykonawcą... Technologia szkieletowa, firma IBudhaus z Mikołowa... Klient... szary człowiek, który nie lubi jak mu się kit wciska... Podpisałem umowę i iBudem na budowę domu w technologii szkieletu drewnianego. Na etapie budowy fundamentu były problemy... Na etapie budowy konstrukcji były problemy... Jednak nasza Pani Kierownik Budowy walczyła o nasze więc firma realizowała nasze sugestie/prośby... Przyszedł jednak czas na wykonanie elewacji, tynku dwukolorowego, o strukturze 1,5m. Informowałem od samego początku wykonawcę, że ściany będą podświetlane i proszę o przyłożenie się do ich realizacji. W dniu dzisiejszym elektryk zainstalował lampy elewacyjne i... - efekt jak na zdjęciach... Pomóżcie proszę jak rozmawiać z upartym właścicielem ponieważ zasłania się normami, możliwymi odchyłami... A tymczasem tynk wygląda jak na załącznikach.
  3. Witajcie, W pierwszym tygodniu maja uprawomocni mi się pozwolenie na budowę, potem zgłoszenie i jazda... Tylko... chciałbym wyciągnąć max dobrych wniosków z mojej pierwszej budowy domu (10 lat temu), chciałbym popełnić jak najmniej błędów... dlatego od kilku tygodni siedzę, czytam, spotykam się z poszczególnymi wykonawcami ale to jest mało... mam i mętlik w głowie i na kilka pytań nie potrafię znaleźć odpowiedzi. Pomożecie? Dom będzie wykonany w technologii szkieletowej, wykonany przez firmę iBudHause z Mikołowa. 1. Dach. W umowie zawarliśmy wykonanie z tradycyjnej blachodachówki jednak stwierdziliśmy, że budujemy na lata i chcielibysmy aby dach był bardziej nowoczesny więc wybraliśmy kierunek dachu z blachy na rąbek. iBud dopiero wchodzi w tą technologię, wycenili nam kilkanaście tys. dopłaty. Tymczasem spotkałem się z 4 firmami zajmującymi się dachami i twierdzą, że koszt powinien się zwiększyć o ok. 30% wartości dachu. Pytanie do Was: Ktoś z Was ma taki dach? Blacha była kładziona na pełnym deskowaniu czy na łatach co 20 cm? 2. Dostęp do komina. Czy prawdą jest, iż kominiarz nie podpisze finalnych papierów gdy nie będzie miał włazu i dostępu do komina (półka lub schody na dachu)? 3. Czy cena 75 zł na wykonanie m2 ściany/sufitu z KB (konstrukcja, płyty, gładź wstępna) jest dobrą ceną?
  4. Dowiedziałem się właśnie, że producent domów klei płyty na podłodze (nie przybija, nie przykręca)... Czyli na podłogę na poddaszu tektura, podkład pod panele (folia bądź panele podkładowe) i panele?
  5. Thx za info... W międzyczasie doczytałem na innych postach Powiedzcie mi tylko czy wtedy panele kładzie się tradycyjnie (na piankę z rolki lub panele (takie zielone, dostępne w marketach) czy wymagany jest również inny podkład?
  6. Witajcie, buduję dom w technologii szkieletowej. Podstawowa umowa z fabryką zawiera etap budowy domu w stanie surowym zamkniętym (z dociepleniem, elewacjami). Podłogę na poddaszu będę miał wyłożoną płytami osb. I to mam dwa pytania: Aby nie było słychać pracującej górnej podłogi czy same płyty nie powinny być przymocowane już na jakims materiale wyciszającem/elastycznym? I czy ja kładąc panele na pietrze nie mógłbym zastosowac jakiejś maty wyciszającej?
  7. Witajcie, Temat stary jak świat... czy można połączyć ten zestaw? Wiem, kiedyś nie... ale może teraz zmieniły się technologie produkcji paneli? Macie jakieś doświadczenia praktyczne w tym temacie?
  8. Witajcie, czy moglibyście polecić rzetelnego ale również dyspozycyjnego projektanta, który przygotuje na mapie do celów projektowych projekt zagospodarowania działki? Oczywiście chodzi o okolice TG
  9. Thx za lekturę i odpowiedzi... przypominam jednak, że nie chodzi tu o ryzykowną inwestycję w samą budowę leczy inwestycję w czas (czyt. przyspieszenie) (grudzień, styczeń, dziś wiem, że i pewnie luty ;( )... Jeśli poczekam na końcowy akt, który zdobędę w marcu to pewnie w 2015 uda mi się tylko wybudować płytę... Chciałbym poruszyć niebo i ziemię aby móc przystąpić do budowy fundamentu w marcu/kwietniu, gdy zejdą mrozy. Szukam pomocy jak to ogarnąć...
  10. Witajcie, Jestem po akcie notarialnym związanym z zakupem działki. Wpłaciłem zaliczkę, jest określona cena końcowa działki, termin dalszych działań... ale... Musiałbym czekać z kompletem dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę do 10.03.2015. Czyli pewnie ok. 06.2015 mógłbym rozpocząć pracę... Tymczasem mam troszkę czasu, zaangażowałem lokalnego kierownika budowy, geodetę, projektanta i na dzień dzisiejszy mam już gotowy projekt domu, mam również zapewnienia dostawy mediów tj woda, prąd, gaz. W bieżącym tygodniu odbędzie się badanie gruntu. i teraz pomysł !!! (wstępnie skonsultowany z kierownikiem budowy) przyspieszający uzyskanie pozwolenia na budowę. Możemy wystąpić o pozwolenie na budowę na terenie jeszcze nie będącym naszą własnością na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez właściciela (dużej, dzielonej obecnie) działki. Mam kontrolę nad procedurą w Starostwie, pracownicy nawet z chęcią udzielają informacji o statusie ich prac ale pewnych działań, decyzji, uprawomocnień (czyt. czas) nie przeskoczymy. Więc dlaczego nie wykorzystać czasu (grudzień, styczeń) na procedurę PNB? Oczywiście nie mówię o jakiejkolwiek inwestycji na tym terenie do czasu przeniesienia własności oraz właściciela PNB... Wstępna umowa notarialna zawiera również zabezpieczenia, iż jeżeli właściciel nie przystąpi do aktu końcowego w określonym terminie ma nam zwrócić dwukrotność zaliczki lub my mamy prawo do wpisania się do KW jako współwłaściciel działki. więc pytanie do Was... Co myślicie o moim pomyśle? Jak się na to zapatrujecie? Jak mógłbym się dodatkowo zabezpieczyć (zapisy w pełnomocnictwie lub inny dokument)? Skoro właściciel rozumiejąc, że mi się spieszy chce pomóc... to czy warto podziałać teraz w zimę aby jak najszybciej uzyskać PNB? Będę wdzięczny za Waszą opinię... Tomek
  11. ok, ide w płytę na 100%. Dziś rano biegając znalazłem baner firmy XBAU. Zadzwoniłem... cena dla 82m2 około 20 tys pln. W cenę wchodzi projekt, ściągniecie humusu, podsypka piaskowa, no i płyta wykonana wg wytycznych producenta domu. izolacja instalacja wod kan w komplecie. Ale... poszukam jeszcze innych...
  12. Dostawca = Wykonawca oczywiście. Rozmawiam z firmą http://www.ecoinwest.pl/ ale będę jeszcze weryfikował ich ofertę. Rzeczywiście zaczynam się przekonywac do płyty ale na mój rozum - jakoś nie rozumię jak można pod płytą na której będzie stał jeszcze dom ułożyć styropian jako docieplenie ;( Wiem, oczywiście są pewnie odpowiednie wersje, o odpowiedniej twardości... ale jakoś na dzień dzisiejszy mam wątpliwości czy on nie będzie "siadał" w miarę upływu lat. Podpytam też dzisiaj kierownika budowy. A jak uważacie, jaką głębokość gruntu należy podmienić i na jaki materiał?
  13. Hmm... dostawca płyty fakt, zapewnia, że będzie przygotowana pod instalacje wod-kan ale też wymaga aby była izolowana od góry. 12 cm styropian, 7 cm wylewka z ew. ogrzewaniem i 2 cm na wykończenie/właściwą posadzkę. Rodzi to 2 problemy: a) znów koszt, b) problem z wyegzekwowaniem od wykonawcy aby zwiekszył wysokość konstrukcji o 21 cm. Ponoć producent do tej pory wymuszał od inwestorów nadbudowy żelbetonowej na obrzeżach płyty w tej wysokości. To akurat dla mnie jest jasne i wiedząc jak nawet zaizolowany bok fundamentu bedzie przemarzał będzie mi szkodził. Wolałbym aby płyta była płytą. Mówicie, żeby zaizolować ją całą/całą pod spodem, i lepszym materiałem niż wymieniony - to pewnie znów koszt in plus. Kurcze... boję się, że skonczy się kwotą ok 40 tys pln dla fundamentu 82 m2 ;( a dom nie będzie pasywny... nie stać mnie teraz na to. Zdecydowałem się na docieplenie thermal+ i wg fabryki to styropian ryflowany 10 cm (http://ibudhaus.pl/ibudhaus/index.php/standard-docieplenia/thermal-plus). Wiem, mało ;( A jak się ma do tego wymiana tylko 40cm gruntu pod płytą? Przecież chyba strefa przemarzania w PL jest do metra ;( ?
  14. Witajcie... im więcej drążę temat tym bardziej mnie on dołuje... otóż wykonawca płyty zapewnia: u 0,16-17 - 60-80 cm docieplenie seps 100 po obrysie zewnętrznym (80cm). jeśli pasywnie u 0,12 to pełna izolacja - ale to odpada! płyta 12mm po obrysie wewnętrznym ale zewnętrznym zagłębienia / przegłębienia 25cm
  15. Koledzy... wybaczcie mi poziom mojej wiedzy ;( budowałem dom 10 lat temu i wtedy wydawało mi się, że robię wszystko idealnie ale ze względu na ukształtowanie terenu musiałem zrobić tradycyjny fundament (notabene 2,2 m) i budowałem w technologii zupełnie tradycyjnej z porotermu. Niestety bądź stety sprzedaliśmy ten dom i teraz budujemy coś dla siebie, uszytego na miarę, bez wodotrysków z których nigdy nie korzystaliśmy Więc klamka zapadła, mamy projekt i umowę z IBudHousem z Mikołowa. Oni stawiają dom do stanu zamkniętego. Ja musze ogarnąć resztę. Sorki, nie muszę... ale chcę... chcę się zagłębić w wiedzę budowlaną oraz instalatorską ponieważ wiem, że przez ostatnie 10 lat mega dużo się zmieniło. Oczywiście szukam tutaj minimalnych oszczędności ale chcę być świadomym konstrukcji i domu, który wybuduję. Niestety nie mam pojęcia o płytach, teraz temat wypłynął... Mam ofertę na wykonanie płyty za 320 pln / m2. zakładając wymiary z projektu wychodzi mi koszt ok 26 tys zł. Do tego w ofercie nie ma nic o jej ociepleniu, mam ja równiez zapewnić drobne kwestie. Pewnie skończy się na 30 tys pln. Dlaczego prosicie abym porównał ceny z uwzględnieniem wylewek, instalacji wod-kan? Przecież przy płycie też to musi być... Dlaczego uważacie, że nie da się dobrze zaizolować i docieplić tradycyjnego fundamentu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...