Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Danielgdynia

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    46
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Danielgdynia

  1. Witam. Mam prośbę o radę w sprawie impregnacji kamienia dekoracyjnego z betonu. Kupiłem impregnat dedykowany do płytek betonowych oraz sam kamień dekoracyjny w tym samym markecie ( cena 25zł m2). Czy impregnacja kamienia z betonu wewnątrz jest konieczna? Chciałbym tego uniknąć gdyż nie chcę ubrudzić tapet lub posadzki. Dodam tylko, iż jest to jedna ściana w salonie, na dodatek nie jest narażona na obtarcia lub bezpośredni kontakt.
  2. Witam. Jeśli nieodpowiedni wątek to z góry przepraszam ale myślę, że ok. Mam problem z koncentrykiem naziemnym wychodzącym bezpośrednio z zewnątrz instalowanym przez telewizje kablową. Przewód ten ma przekrój 10mm jest to zasilanie tv + internet. Potrzebuję go skrócić i tu się pojawia problem, bo nigdzie nie mogę znaleźć ( stacjonarnie i w sieci) wtyku f nakrecanego tylko zaciskowy a nie posiadam zaciskarki. Tv kablowa może mi oczywiście zrbić to z tym , że wycenili to na 60zł. Czy istnieje jakieś inne wyjście, jeśli tak z góry dzięki za radę. Nadmienie jeszcze, że obdzwoniłem kogo mogłem i nikt nie ma zaciskarki.
  3. Witam. Proszę o fachową i konkretną sugestie zakończenia przy progu. Mianowicie chodzi o to jak prawidłowo zakończyć (schować) szparę między podłogą a panelami w przypadku gdy w progu przy drugim pomieszczeniu granicznym gdzie znajdują się drzwi nie będzie przez dluższy czas płytek które docelowo mają tam być. Chodzi generalnie o to czy panele można skleić do podłogi w jakiś sposób czy jakoś uszczelnić żeby drobiny lub inne kamyczki nie wchodziły pod panele.
  4. Mówiąc zmniejsz masz na myśli ustawić na niską? Kaloryczność mam ustawioną na niską od wczoraj wiec powinna być rano widoczna różnica a nie było. Max moc kotła ustawiona na 70%. Od tego sezonu zmieniłem groszek ponieważ ten barter z leroy merlin był prawie za każdym razem mokry, podajnik to dosyć mocno odczuł i jest trochę rdzy. Teraz zamierzam kupić rastar z chorzowa, znajomi z pracy bardzo polecają, nie spróbuję nie będę wiedział. O innym źródle już od dawna myślę tylko póki co są ważniejsze wydatki. Szkoda że nie mam możliwości podłączenia gazu ale na to nie mam wpływu.
  5. To by się zgadzało ponieważ kopczyk jest może niezapadnięty ale jest mały, ledwo wystaje ponad palenisko. Próbowałem ponownie rozpalać, wysuwalem opał na odpowiednią wysokość ale po czasie i tak się zmniejsza. Zresztą ten kocioł wydaje mi się pomyłką bo średnie spalanie to około 16-20kg/24h zależy od temperatury na zewnątrz. Tu moje następne pytanie: czy wymiana sterownika pomogła by coś? Przypomnę że ogrzewane mam 70 m2 z czego 20 m2 to podłogówka.
  6. Witam. Trzeci raz w przeciągu 10 dni piec się wygasił samoczynnie. Moje pytanie to już nie nawet czemu sie tak stało ale co ogólnie jest przyczyną że kocioł przechodzi w funkcje wygaszania? Kocioł Galmet 12kwp eko groszek, expert pid dynamic - sterownik
  7. Czyli otwory porobić na przestrzał. Jeśli chodzi o czapke kominową to ile wypuścić za komin i jaka grubość czapki, bo różnie źródła mówią ? Jeśli ktoś zna źródło zdjęć szalunku czapki byłbym wdzięczny.
  8. Witam. Mam zamiar przerobić komin który jest otwarty od góry (4 kanały) na komin z kanałami zakończonymi po bokach. Obecny widok komina http://s5.ifotos.pl/img/IMG201607_ahahspx.jpg http://s2.ifotos.pl/img/IMG201607_ahahsrh.jpg Komin ma 4 kanały - 3 wentylacyjne i 1 odprowadzenie okapu kuchennego. Dużo szukałem i nie mogę znaleźć jakiejś pomocy jak prawidłowo zaszalować czapkę kominową. Z grubsza wiem o co chodzi (jakiego zbrojenia użyć, ile wypuścić, kapinos zrobić itp) jednak nie chcę czegoś przeoczyć, czegoś zapomnieć. Czy jeden wylot musi mieć dwa otwory na przelot, czy wystarczy jeden?
  9. "UWAGA! Ze wzglę*dów bez*pie*czeń*stwa RCK nie może być insta*lo*wany w kotle z dmu*chawą. Jego istotą jest prze*cież regu*lo*wa*nie natu*ral*nego pod*ci*śnie*nia w komi*nie, nato*miast dmu*chawa wytwa*rza nad*ci*śnie*nie (wpy*cha spa*liny do komina), co zakłóca pracę RCK, a także może skut*ko*wać wydo*sta*wa*niem się prze*zeń spa*lin do kotłowni" Trochę zacząłem czytać i doszedłem do takiego wpisu.
  10. Ale ja nie mam zamkniętego czopucha, jest otwarty na tyle aby ciepło nie uciekało w komin.
  11. Próbowałem. Półtora dnia piec mielił groszek i nie przechodził w podtrzymanie. Nie rozumiem co jest przyczyna że nie chcę dojść do zadanej temperatury? Mogę zrobić tak jak piszesz ale jeśli po 2 dniach zje 4 worki i dalej nic to czekać nawet tydzień? Wiatr automatycznie mi dobiera a korekcja jest na +3%. Jak pisałem czopuch jest zamknięty na 3/4.
  12. Czopuch oraz przesłona wentylatora również jest ustawiona prawidłowo
  13. Kaloryczność ustawiona wysoka. Spala się podobnie jak to było w zeszłym sezonie po Twoich korektach. Kopczyka nigdy nie miałem dużego to i teraz taki jest nie za duży, bo jak zrobię większy kopczyk tzn że dam mniejszą kaloryczność albo zwiększe moc to wtedy mam niedopałki.
  14. Witam ponownie. Niestety znowu problem. Od dłuższego czasu próbuje ustawić kocioł tak aby doszedł do zadanej temperatury ale bez skutku. Nastawy kotła po sezonie ustawiłem takie jakie na początku roku mi proponowano na forum z małymi zmianami. Generalnie piec nie chce dojść do zadanej temperatury nawet przy max mocy kotła 100% co jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe, ponieważ w zeszłym sezonie ogrzewał na 55-60% mocy max. Problem ten ewidentnie dotyczy podłogówki, bo gdy nie włączę żadnej podłogówki tylko same grzejniki ogrzewają to kocioł bez problemu dochodzi do zadanej temperatury. Jedyna zmiana jaka zaszła to to w werandzie zamontowałem ogrzewanie podłogowe 5,5 m2 , które jest podłączone pod łazienkę na jednej głowicy (termostacie). Sama weranda nie może być przyczyną ponieważ kiedy nawet wyłączę podłogówkę łazienka+weranda a włączę samą kuchnie problem pozostaje. Na początku myślałem że może groszek skopany więc kupiłem po 2 worki wysoko i średnio i było bez zmian. Pomijam fakt że za oknem w miarę ciepło a co będzie przy mrozach?! Nie wiem czy nie wołać jakiegoś fachowca od galmetu bo może tu jest wina albo w sterowniku? Jeszcze jedna rzecz mnie dziwi że kocioł kiedy grzeje i temperatura dochodzi do ( zależy od mocy kotła) np. 55 st nagle kocioł zmniejsza moc i temperatura spada. Temperaturę zadaną kotła zmniejszałem nawet do 58 st do tej też nie chciał dojść a w poprzednim sezonie miałem ustawione na 63 st.
  15. Jeśli mareckikl odnosisz się do mojej wypowiedzi to mój kocioł jest/ma 12 kw
  16. A co zrobić żeby był odpowiedni również poza sezonem letnim?
  17. Link do zdjęć i wideo kopczyka: https://www.dropbox.com/sh/71pc00ouqp05lfg/AAA0vWpeBeD1ayDKe2rEwiPfa?dl=0
  18. Nie jesteś w błędzie co do kopczyka jest nie za duży. W niedziele zrobie zdjęcia to sam ocenisz ( jeśli trzeba). Co do węgla może być każdy o niskiej kaloryczności? Mam na myśli marketowe, bo dla mnie to najbardziej wygodne pojechać do castoramy bądź leroy. Jeżeli chodzi o bojler jest zamontowny na przeciw kotła, metr od niego i ponad nim ale to detal Jeszcze takie pytanko a mianowicie jak się zbliża okres letni albo okres zimowy to tempaeratura na zewnatrz nie wymaga ogrzewania domu za dnia, bo po prostu jest za ciepło. Czy postępuję dobrze włączając piec na tryb letni za dnia (około 7:00) i przełączając na tryb zimowy na noc (około 19:00)? Przypominam, że chałupa jest murowana podwójnie z .cegły, budynek ma przeszło sto lat nieocieplony
  19. Rozumiem Mam jeszcze pytanko odnośnie trybu letniego na piecu, który de facto się zbliża. Czy proponujesz jakieś ustawienia, czy zostawić tak jak jest? Mój wymiennik wody ma 140l
  20. Witam. Dziękuję za dotychczasową pomoc (szczególnie poltkowski2000) i porady bez których prawdopdobnie cały czas stałbym w miejscu . Kombinowałem z korekcją i kalorycznością najlepsza opcja to kaloryczność najwyższa a korekcja nie może przekraczać 4% bo robi się szlaka. Może jeszcze pokombinuje z ustawami ale wydaje mi się, że po prostu ten piec nie zdaje egzaminu na tak mały metraż skoro przy obecnym spalaniu łyka przeszło 15kg na dobe przy 65 m2. Czy mieszanie przy wydajności podajnika i temperaturze zdanej kotła powinno coś zmienić?
  21. Czyli wg Ciebie wszystko jest ok, czy jeszcze byś coś zmienił? Felerny groszek oddam i zakupie jednocześnie ten który mam obecnie ( zostało mi 17 worków, 2 kursy kombiakem ) Jak powinien wyglądać poprawnie spalony węgiel, popiół? Zawsze myślałem, że powinien bardziej przypominać piach niż żużel. Miałem zamiar jeszcze podkręcać korekcje powietrza, a może to zły pomysł?
  22. Link do dzisiejszego popiołu: https://www.dropbox.com/sh/d6pfnqs353z2ejw/AADN-HfH0UxRuBAvX3-acXqVa?dl=0 Na dzień dzisiejszy korekcja powietrza +6, kaloryczność opału wysoka. Reszty parametrów nie zmieniałem. Różnica jest znacząca w zachowaniu kotła - chodzi o wiele ciszej. Pobiera mniej wegla niz do tej pory. W niedziele wsypałem 75kg groszku a zostało jakieś 45-50kg. Niestety widać na zdjęciach, że nadal żuzluje z tym iż mniej.
  23. Co u Ciebie oznacza ekofins? Wysoka, średnia, niska czy bardzo niska kaloryczność opału? Jeszcze dla pewności - reszta parametrów oprócz korekcji powietrza zostawić jak jest obecnie czy przywrócić ustawienia fabryczne?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...