Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paweł Jeziółkowski

Banned Users
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O Paweł Jeziółkowski

  • Urodziny 03.09.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    Paweł Jeziółkowski

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Chotomów
  • Kod pocztowy
    05-123
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Paweł Jeziółkowski's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Szufelki automatyczne niestety pracują dość głośno. Natomiast jeśli mówisz że szum jest aż ogłuszający to znaczy, że źle dobrałeś jednostkę centralną, jest po prostu za mocna.
  2. Nie ma żadnego problemu by wylot wykonać pod górę. Należy tylko pamiętać, że turbina w odkurzaczu centralnym jest skonstruowana do zasysania z instalacji, a nie tłoczenia w nią powietrza. Dlatego odcinek wyrzutni powinien być jak najkrótszy. Odkurzacz powinieneś zmontować jak najbliżej ściany zewnętrznej.
  3. Są dostępne kratki plastikowe bez siatki ze stałą żaluzją :D:D
  4. Masz całkowitą rację, tylko pamiętaj by dolotu na elewacji nie zatkać jakąś kratką z siatką ponieważ może ona zabrać nawet połowę przekroju.
  5. Jeśli podczas odkurzania słychać głośny szum na ssawce to znaczy że masz zakupiony za mocny odkurzacz. Wśród klientów panuje często błędne przekonanie że im mocniejsze urządzenie tym lepiej. Za mocny odkurzacz powoduje że automatyczna szufelka wręcz ryczy przy uruchomieniu, a podczas odkurzania przepływające powietrze głośniej syczy niż pracujący wcześniej zwykły odkurzacz.
  6. Masz całkowitą rację, tylko pamiętaj by dolotu na elewacji nie zatkać jakąś kratką z siatką ponieważ może ona zabrać nawet połowę przekroju.
  7. Jeśli masz otwarty przewód spalinowy to załóż na niego po prostu daszek. Strażak to dużo droższe rozwianie i stosuje się go raczej gdy występuje problem z nawiewaniem dymu do komina lub by wzmocnić w nim ciąg. Potrzebuje też okresowej konserwacji.
  8. eniu oczywiście masz rację, przy prawidłowym użytkowaniu żadnej rurze ze stali stopowej nic nigdy się nie stanie. Ja o tym wiem, Ty o tym wiesz, wielu wykonawców o tym wie. Problemy zaczynają się przy odbiorze kominiarskim. W regionie w którym działam wielu kominiarzy akceptuje wyłącznie przewody spalinowe wykonane ze stali żarowej o odpowiedniej grubości. Ale może zostawmy już nasze dysputy. Może Ty coś podpowiesz tomkowiwa Pozdrawiam
  9. Myślę że nie ma specjalnego znaczenia w jaki sposób przechodzi w budynku doprowadzenia powietrza. Czy są załamania, różnice poziomu czy wędruje prosto w linii. Wkład bez problemu pobierze sobie tlen. Bardziej zwrócił bym uwagę na pole przekroju przewodu doprowadzającego powietrze. Dla sporej części rozwiązań wystarczy przekrój o polu 80cm2 czyli np. rura kanalizacyjna o średnicy 110 mm.
  10. Zibi całkiem nieźle wygląda, ale za podobne pieniążki można zakupić wkład z przeszkleniem z przodu o znacznie lepszych parametrach spalania. Ale jeśli zależy nam tylko na przepalaniu od czasu do czasu dla przyjemności i widoku ognia to Zibi przyznam jest dobrą propozycją.
  11. eniu tak wiem że ą inne gatunki stali z których wykonuje się rury o cieńszych ściankach które sprostają kominkowi (np kominy Poujoulat ze stali nierdzewnej z serii WG). Tylko należy wziąć poprawkę na polskiego klienta który lub sprawdzić ile się zmieści drewna we wkładzie. Kominy ceramiczne też mają niby odpowiednią wytrzymałość termiczną dla kominka ale potrafią popękać bo Kowalski przesadził z ilością drewna i tempem jego spalania.
  12. Nie chcę nikomu robić tu darmowej reklamy. Najlepiej udaj się do firmy kominkowej która ma w twoim regionie dobre opinie i na pewno Ci polecą dobry produkt. Takim firmom bardzo zależy na zadowolonych klientach którzy ich polecą innym, a nie na wciskaniu bubli.
  13. Za taką kwotę daj sobie spokój z wkładem z przeszkleniem bocznym, kupisz jedynie produkty najniższej klasy gdzie duża część energii idzie w komin. Jego estetyka też nie będzie najlepsza. Za 3500 po rabacie kupisz w firmie kominkowej już średniej klasy wkład z przeszkleniem z przodu. Będziesz na pewno z niego bardziej zadowolony niż tandetnego z bocznym szybą. Uwierz mi, różnica jest ogromna.
  14. Nie znam się na gatunkach stali. Ta którą wymieniłeś to chyba stal nierdzewna i raczej nie nadaje się do kominków. Rura spalinowa do kominka powinna posiadać atest pozwalający na jej stosowanie w urządzeniach na paliwa stałe. Najpopularniejsze w Polsce jako elementy przyłączeniowe do kominków są czarne rury ze stali węglowej o grubości ścianek 2mm, przy czym nie można z nich budować kominów. Można też zastosować elementy ze stali żaroodpornej o grubości od 0.8 do 1.0 mm. Krótki odcinek komina izolowanego i tak będziesz musiał wykonać. Jak zamierzasz przejść przez połać dachową i wyżej ponad nią? Jak wystawisz tylko przez dach nie zaizolowaną rurę to mogą pojawić się problemy z ciągiem ponieważ w górnej części komina może dojść do zbyt dużego wychładzania spalin. Pomijam problem zaizolowaniem przejścia takiej rury przez połać dachową. A najlepiej udaj się do firmy kominkowej, która ma dobre opinie w Twojej okolicy. Tam najlepiej Cię pokierują i doradzą. Na forum uzyskasz tylko szczątkową wiedzę. Jako laik możesz dojść do błędnych wniosków i narobić sobie tylko kłopotów. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...