Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piwowar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O piwowar

  • Urodziny 07.06.1986

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

piwowar's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Mam następującą wątpliwość. Mieszkam w górach, mamy wokół fajną tłustą glinę, właściwie jakiś ił. 1. Czy każda glina nadaje się do budowy? 2. W górach jak wiadomo opady są większe. Jak zabezpieczyć takie ściany przed rozmoczeniem i spłynięciem? Czy konieczne są przydaszki jak w przypadku domów z bali, żeby woda nie miała możliwości padać na ścianę? 3. Słyszałem o "impregnatach" do gliny. Są jakieś opinie na ten temat?
  2. Witam, Ponawiam pytanie o izolacje. Przy szkieletach spotkałem się z tym, że do ścian przykręcają za piecem płyty farmacel. Dwie warstwy i to podobno wystarcza. Trafiłem też na info o płytach izolacyjnych stosowanych przy budowach kominów. Islorath, Tedoka, Brula. Ale nie ma nigdzie informacji o zastosowaniu tych izolacji w domach z bali. Wszędzie co znajduję, to wykorzystują to do izolacji ścian w domach murowanych. Wiadomo że jak zadzwonię do producenta czy dystrybutora, to powie mi że się nadają. Ale nie o taką opinię mi chodzi. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tym związane, to proszę o informacje.
  3. Witam, Czytałem kiedyś że ogrzewanie CO jest zabójcze dla domów z bala, bo powoduje nadmierne rozeschnięcie się bala i potem wiatr hula po izbach. Spotkałem się z ostrzeżeniami, że firmy budujące odrzucają reklamację nieszczelności domu, gdy ogrzewanie jest inne niż kominek. Miał ktoś doświadczenia w tej dziedzinie. I kolejne pytanie. Jest wiele różnych kominków. Otwarte i z wkładem. Potem druga opcja to zabudowa z kratkami lub bez. Wkład do ciepłej zabudowy z akumulatorem szamotowym lub bez. I wkłady wodne z buforem lub bez. Pojawia się problem co wybrać z takiego ogromu możliwości.
  4. Witam. Odgrzebuję trochę stary temat, ale jestem na etapie wyboru projektu i technologii. Czytałem, że centralne ogrzewanie jest zabójcze dla domu z bali. Że wytwarza się zbyt wysoka temperatura, co powoduje rozsychanie się bali, tworzenie szczelin i wtedy dom robi się przewiewny, coraz trudniej go ogrzać itp. Słyszałem, że jedynym słusznym ogrzewanie dla takiego domu jest kominek. Proszę o pierwszą opinię w tej sprawie czy tak jest w rzeczywistości. Drugi temat to taki że jest ileś rodzajów systemów kominków. Wodne, z kratkami, ciepła zabudowa, akumulacyjne, otwarte i jeszcze jakieś. Jaki rodzaj kominka najlepiej wybrać do domu z drewna?
  5. piwowar

    Domy z bali

    Witam, Rozważam kilka opcji domu z bali. Waham się między balem naturalnym okrągłym z mszeniem, balem okrągłym toczonym na roundtec i zacinanym tak jak to robią w Skandynawii i balem struganym na prostokąt z mszeniem lub takim bez mszenia z wypustkami że bal wchodzi jeden w drugi. Ktoś może przebadał temat i mógłby coś więcej napisać? Chodzi o plusy i minusy powyższych technologii.
  6. Witam Pani Katarzyno. A może Pani wrzucić zdjęcia z zewnątrz budynku od strony tego przecieku? Przymierzam się do budowy i próbuję uniknąć takiej sytuacji, ale z tego co zasięgałem opinii, często problem jest już na etapie źle zrobionego projektu. Że jakaś belka wystaje poza obrys dachu, jest balkon po którym płynie woda, albo brak jest przydaszków lub są za krótkie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...