Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tadek70

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Tadek70's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki Panowie za odpowiedzi. Ten budynek jeszcze nie stoi. Robie sobie po prostu rozeznanie, taki ogólny kosztorys i projekt 3D, by zobrazować sobie zawczasu cały budynek, by gdy już przyjdzie do projektowania wiedzieć w 100% czego oczekuje. Nie wiem, właśnie jak obecnie rozwiązuje się takie sytuacje konstrukcyjnie, by to było wygodne do użytkowania, a jednocześnie jakościowo dobrze. Może, ktoś budował jakiś projekt z wyjściem na taras na pietrze i mógłby doradzić czy rozwiązanie zastosowane u niego, się sprawdza. Chyba tylko są dwie opcje, albo wylać strop na różnych wysokościach, albo na tej samej, ale dać jakieś schodki. Różnica pewnie maks 50cm wyjdzie, bo tyle gdzieś mi wychodzi warstwa ocieplenia. Te ~50cm wtedy też zyska z wysokości pomieszczenie poniżej tego pokoju. Więc będzie trzeba zastosować sufit podwieszany, by wyrównać na całej powierzchni. Dokładanie styropianu czy czegokolwiek w pomieszczeniu raczej nie jest ok, bo po co aż 50cm ocieplenia podłogi w budynku. Dla samego podniesienia podłogi, to trochę mija się z celem. Może ktoś właśnie ma u siebie podobny projekt. Mając np. schodki, po pewnym czasie stwierdził, że lepiej jakby wylał strop na różnej wysokości, albo odwrotnie.
  2. Witam, Nie wiem, czy to odpowiedni dział. Jak konstrukcyjnie rozwiązuje się sytuacje, w której występuje różnica wysokości między podłogą na pietrze, a dachem płaskim? Mamy częściowo piętrowy dom. Dach płaski występuje na całej powierzchni parteru. Na ten dach jest wyjście z pokoju na piętrze. Nie wiem, jak to się konstrukcyjnie rozwiązuje, by podłoga w tym pokoju na piętrze była na tej samej wysokości co górna warstwa dachu płaskiego. Wie ktoś, jak to się robi? Gdy wylejemy strop po całej szerokości budynku, to różnica między podłogą, a dachem płaskim, to dobre kilkadziesiąt centymetrów. Robi się po prostu dwa stromy na różnych wysokościach? W pokoju wyżej, a na dachu płaskim niżej? Czy używa się jakichś materiałów, by podnieść podłogę? Ma ktoś jakiś pomysł? [ATTACH=CONFIG]466953[/ATTACH]
  3. Dziękuje za szybką odpowiedź. W takim razie kupuje. Wrzucę do garażu blaszaka, który ma wylewkę. Co do wzmocnień, to już projektant chyba o to zadba jak powiem mu, że mam takie pustaki i to z nich planuję budowę. Dziękuje jeszcze raz.
  4. Cześć, Mam możliwość kupna około 3000 pustaków Owczary standardowe Termoton 25 o klasie 15. Zostało 4 sąsiadom po budowie. Pustaki kupione w tym roku przez nich. Powoli kończą swoje budowy do stanu surowego. Cena jest dość atrakcyjna, bo średnio około 2zł wychodzi. Kłopot w tym, że nie wiem czy mogę takie ustaki przetrzymać 2 lata w tzw. blaszaku. Obecnie nie planuje budowy, tylko właśnie za około 2 lata. Przeznaczenie budynku który będę chciał zbudować, to usługowy, dlatego nie potrzebuje hiper technologi termoizolacji itd. Myślę, że te pustaki spełniłby swoje zadanie. A że nie mam projektu obecnie takiego budynku, mam też drugie pytanie. Czy taki pustak nada się na ściany zewnętrze budynku i nośne, którego ściany będą miały 4m wysokości. Dach płaski tj. wylewka betonowa, paroizolacja, ocieplenie, sika. Taki dach na całej powichrzeni około 450m2. W środku kolumny i ścianki działowe. Teoretycznie na same ściany zewnętrzne plus nośne wewnątrz, potrzebowałbym około 7tys sztuk takich pustaków. 3000 po śmiesznej cenie 2zł, to zawsze jakaś oszczędność. Pozdrawiam serdecznie.
  5. Tak, to wciąż bardzo drogo. Ale znalazłem inne rozwiązania. Zwykłe tynki dekoracyjne elewacyjne np. od Atlasa. Wychodzi jakoś 15zł za m2 z malowaniem. Wzory sylikonowe od SBS po 4k, gdzie można takie coś we własnym zakresie zrobić za kilkadziesiąt zł. Nie wiem, może ich produkty mają coś w sobie takiego, że muszą tyle kosztować. Przy powierzchni 1000m2 każda złotówka się liczy.
  6. O właśnie tego szukałem. Tyle, że ceny z kosmosu. Taniej wychodzi kupno gotowych paneli betonowych z gotowym i pomalowanym wzorem. Doliczając koszt kleju wychodzi polowe taniej. Beton SBS 100zł m2. Płytki betonowe 70zł z klejem. Nie wiem skąd taka cena za ten beton od SBS.
  7. Dzień dobry, Nie mam pojęcia jak nazywa się taki beton/tynk/zaprawa. Chodzi o substancje którą rozprowadzamy na ścianie w celu odbicia za pomocą stempla różnej struktury np. kamienia. Po obliczeniu kosztów pokrycia całej elewacji płytami gipsowymi imitującymi kamień, stwierdziłem, że to nie ma sensu i zrobię za pomocą stempli. Tylko nie mam pojęcia czego użyć. Może robił ktoś coś podobnego? Na wiosnę będę ocieplał budynek, dlatego od razu zrobił bym zdobienie. Nie wiem czy taką substancje można od razu położyć na zaprawę klejącą od siatki czy nie. Pozdrawiam serdecznie.
  8. Dzień dobry, Mam taki kłopot. Chce zrobić sufit podwieszany, ale nie wiem jakich kołków użyć do przymocowania profili przyściennych. Ściany są z pustego pustka, a na nich płyta G-K ze stelażem drewnianym. Między płytą, a ścianą styropian 2cm. Jakich kołków użyć? Wystarczą uniwersalne wiercone w stelaż drewniany?
  9. Dzień dobry, Na suficie w jednym z pomieszczeń mam kasetony styropianowe przyklejone na jakiś klej. Nie mam pojęcia na jaki. Nie ja to montowałem. Chce to zerwać i położyć gładź. Mam kłopot z usunięciem tego kleju. Jest bardzo twardy i mocny. Od styropianu odchodzi fajnie, ale od betonowego sufitu już nie. Macie jakiś pomysł jak to usunąć? Myślałem, że go zostawić z gips zaciągnąć grubiej, tak by pokrył ten klej, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Płyty gipsowe też odpadają, bo pomieszczenie jest niskie i obniżenia nawet o kilka cm będzie złe.
  10. Cześć, Mam taki kłopot z wykończeniem krenelażu na dachu płaskim. Sytuacja wygląda jak na tym zdjęciu: http://www.yesnet.yk.ca/schools/projects/middleages/defendingcastle/graphics/battlement.gif W technologi płaskich dachów trzeba też ocieplić te elementy, tyle, ze w projektach nikt nie uwzględnia takich kształtów. Są jedynie płaskie jak tu: http://arlenka.mojabudowa.pl/pliki/arlenka/image/izolacje_dachy_rys_1.jpg I teraz nie wiem jak to zrobić, by było dobrze. Nie chcę zrobić mostków termicznych i miejsc w których przecieknie woda, ale jednocześnie chciałbym zachować wygląd muru. W normalnej sytuacji wywija się całą warstwę lokalizacji na górę i robi zakładkę na ścianę zewnętrzna, gdzie dochodzi styropian z ocieplenia. Tutaj nie ma jak tego styropianu pociągnąć, bo są gzymsy. macie jakiś pomysł? Ogólnie dach płaski będzie miał taką warstwę: Strop betonowy, Folia paroizolacyjna, Wełna, Sika, Żwir. Pozdrawiam.
  11. Dzień Dobry, W projekcje M100 kominek jest na środku salonu.To tylko poglądowy projekt. Czy są jakieś systemy odprowadzania dymu z komina nie wykorzystujące klasycznego komina? Dach będzie użytkowy o dużej częstotliwości przebywania tam ludzi. Nie chce by dym dostawał się w miejsca przebywania ludzi. Kominek na drewno, a ono daje dużo dymu. Drugim bardzo ważnym aspektem jest estetyka budynku - komin psuje kompletnie wygląd i charakterystykę budowli. Wystający komin ponad dach (użytkowy) - odpada Można to jakoś inaczej rozwiązać?
  12. Witam, Jestem nowy na forum, dlatego witam wszystkich serdecznie. Mam kłopot z płaskim dachem. Niewiem z czego go wykonać. Jakiej technologii użyć. Dom średni,bo partner ma ~160m2. Do tego jedna wieżyczka wysokości piętra i jedna drugiego piętra. Tak jak na rysunku w załączniku. Oczywiście jest to odręcznie zrobiony, by zoobrazować problem. Zakreskowane pola kolorem niebieskim, to dach po którym można chodzić. Dach na parterze i wieżach. Ma to wszystko jak już wspomniałem około 160m2. Chciałbym Państwa zapytać jakiej technologii użyć i jak obliczyć koszta takiego dachu. Dom prywatny. Kiedyś pracowałem na budowie wieżowca i tam robiliśmy tak: Belki stalowe co kilka metrów. Na te belki szła blacha falista. Na blachę wełna z papą [nie pamiętam jak to się nazywało fachowo] I na sam koniec sika zgrzewana na łączeniach. A na innym projekcie na to wszystko szła jeszcze taka cienka plastikowa forma. Wyglądało to jak te duże kartony na jajka I na ten plastik szedł torf i kwiatki . Proszę i pomoc i pozdrawiam serdecznie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...