Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

induss

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    TechbetonPL

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

induss's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Pierwsze koty za płoty. Niedługo kolejne podejście z nowym projektem.
  2. Dla zainteresowanych podzielę na etapy: 1. Etap - wizyta w tartaku i wybór desek dębowych 3 kategorii - im więcej sęków tym lepiej - koszt 230 PLN 2. Etap - przycięcie desek tak aby weszły do osobówki 3. Etap - znajomy stolarz przepuszcza przez grubościówkę, klei deski na wymiar końcowy - koszt 100 PLN 4. Etap - zakup bejcy i lakieru bezbarwnego do mebli, zakup szczotek na szlifierkę kątową, zakup kilku narzędzi - hebel, dłuto, papier ścierny 60, 180 i 220 - koszt 150 PLN 5. Etap - który powinien był tak naprawdę 1 etapem - zakup nóg do stołu - koszt 400 PLN 6. Etap - dłutowanie nierówności w krawędziach stołu, wbijanie gwoździ w stół, napieprzanie młotkiem w blat w celu spowodowania wgnieceń, potraktowanie nożem stołu aby nabrał ładnych rys 7. Etap - szlifierka kątowa ze stalową szczotką w ruch - dość drastycznie ale skutecznie wybrane miękkie warstwy drewna 8. Etap - miękka szczotka wyrównująca wybrane drewno 9. Etap - delikatne szlifowanie zadziorów papierem 60, następnie gładzenie 180 i 220 10. Etap - bejcowanie x2 kolor ciemny orzech 11. Etap - Lakierowanie lakierem do mebli 12. Etap - przykręcenie nóg To wszystko zajęło 3 wieczory i jedno przedpołudnie na wizytę w tartaku Oto od czego rozpoczęła się ręczna praca: Kolejne wyzwanie stół EPOXY. Stół tego typu można kupić w sklepie za ok 3.000 - 4.000, mnie kosztował 880 PLN, można taniej wybierając inne nogi
  3. Rozumiem bejca a potem na to lakier czy lepiej wosk ?? Deski kupione, teraz stolarz klei mi na blat Za chwilę zacznie się szorowanie. Słoje będę wyciągał szczotką na szlifierce kątowej, jakiej szczotki najlepiej użyć? Miedziana, stalowa czy nylonowa? Czy ktoś z Was robił taki blat? zastanawiam się też nad piaskowaniem co o tym myślicie ?
  4. Witam, szukam i nie znajduję w sieci żadnego z poradników który by mi pomógł uzyskać doskonały efekt postarzonego drewna, drewno chciałem zakupić albo stare popękane albo nowe i fajnie je postarzyć na blat do stołu. Efekt końcowy jaki mnie interesuje miałby wyglądać następująco Czy ktoś kiedyś z was robił tak "dogłębny" efekt postarzenia? Nie wiem czy zacząć od nowych desek dębowych czy szukać starego drewna, zależy mi na identycznym efekcie jak ten ze zdjęcia.
  5. Witam poszukuję wykonawcy na podłogę z jastrychu anhydrytowego Powierzchnia - 156 m2 Lokalizacja - 15 km od Poznania Ogrzewanie - podłogowe Macie kogoś kogo warto polecić?
  6. Witam, nabyłem drogą kupna dom w stanie surowym, obecnie trwają w nim prace polegające na instalacji elektryki, wody i kanalizy. Dom stał 10 lat więc co miało osiąść już osiadło co miało wyschnąć wyschło. Przymierzam się intensywnie do izolacji poddasza i chciałbym natrysnąć pianę. Obecnie dach wygląda tak że pokryty jest od zewnątrz dachówką betonową, od środka mamy deskowanie. Jestem na etapie wyboru firmy piankującej okolice Poznania, w związku z tym mam kilka pytań: 1. Jaką firmę z okolic Ponania macie sprawdzoną i w cenie i w jakości. 2. Chcę sam wykonać membranę na deskach, jaka jest zalecana do piankowania, jaki konkretnie typ i producent. 3. Jak zamontować membranę do deskowania tak aby powstała odpowiednia szczelina dylatacyjna - myślałem o takerowaniu membrany do konstrukcji którą zrobiłbym na deskach typu kontrłata lub łata do takerowanie do desek jest raczej bezsensowne? 4. a może ... dać pianę bez membrany skoro deskowanie miało 10 lat na to żeby wyschnąć?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...