Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pbtd

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pbtd

  1. Zwykły Ventec VT501. Ale w poprzednim mieszkaniu miałem Ventec akustyczne i szczerze mówiąc nie widziałem różnicy między takim a zwykłym
  2. Cześć, zamontowałem ostatnio u siebie okna 3-szybowe z nawiewnikami jednak okazało się że w jednym z pokoi nawiewnik muszę zakleić ze względu na hałas (plac zabaw, ruchliwa ulica). Użyłem do tego silikonu sanitarnego białego i wypełniłem grubą warstwą dziury w skrzydle (z obu stron) oraz w ramie (od wewnątrz ze względu na problem z odkręceniem okapu nawiewnika od zewnątrz). Na to z powrotem przykręciłem nawiewnik od środka. Niestety po takim klejeniu dalej słychać hałas z okolic nawiewnika. Czym zamiast silikonu mógłbym zakleić taki nawiewnik? Myślałem o piance montażowej ale boję się ze względu na jej rozprężanie i ciężkie czyszczenie w przypadku ewentualnego zabrudzenia. W grę wchodzą wszelkie materiały typu silikony i kleje jak również wycięcie czegoś i wklejenie w dziurę w ramie i skrzydle okna.
  3. Chciałbym szybko wyciszyć sufit w bloku z wielkiej płyty. Odgłosy jakie słychać to przede wszystkim przesuwanie mebli. Zależy mi żeby wyciszenie było szybkie i tymczasowe bo nie planuję długiego mieszkania w tym bloku. Jednocześnie nie oczekuję też całkowitej ciszy a powiedzmy ograniczenie głośności sąsiadów powiedzmy o połowę. Dlatego chciałbym przykleić na sufit korek akustyczny ekspandowany o grubości płyty 2-3 cm bez zakrywania go karton gipsem. I tu pytanie - czy ktoś stosował już taki sposób na wyciszenie i mógłby wypowiedzieć się jakie daje on efekty?
  4. Mam pytanie - gdzie najlepiej podłączyć rurę (fi 150 mm) wyrzutu gorącego powietrza z klimatyzatora przenośnego? Kucie dziury w ścianie nie wchodzi w grę. Myślałem o takich opcjach: 1. Rurę wystawić przez lekko otwarte okno/drzwi balkonowe. Uszczelnić otwarte okno styropianem. 2. Jakoś wykorzystać wentylację mechaniczną wywiewną. Ale nie wiem jak 3. Rura do łazienki (w łazience jest wentylacja mechaniczna wywiewna), uszczelnienie drzwi tak samo jak okna. Co sądzicie na ten temat? Dodam, że mam w klimatyzatorze taką funkcję - zimne powietrze wychodzi rurą a ciepłe z urządzenia. Może można to jakoś wykorzystać?
  5. pbtd

    Zwrot VAT

    Witam, czy można odliczyć VAT od: 1. zaworów do baterii 2.wężyków do baterii, 3. przyłączy i kolanek (np. do WC)? Jak jest w końcu z: 1. listwami i łącznikami do nich (narożniki, zakończenia itp.) 2. fugami, silikonami? Znalazłem na ten temat sprzeczne informacje. Z góry dziękuję za pomoc
  6. Zarówno wylewka jak i panele mają dylatację. U sąsiadów nie było żadnych wielkich przeróbek. Ile mogłoby kosztować badanie pokoju w którym występuje ten problem przez rzeczoznawcę? Boję się, że nawet mając korzystną dla siebie opinię rzeczoznawcy czekałby mnie jeszcze długi i kłopotliwy proces sądowy z deweloperem.
  7. Aku-płyta ma dużo niższą gęstość niż np. płyty aku-pr czy korek techniczny. Dlatego musiałbym położyć grubą warstwę, żeby uzyskać dobry efekt. To z kolei zajmie mi zbyt dużo miejsca.
  8. To nie jest beton komórkowy (chyba, bo tak naprawdę nie wiem co jest pod tynkiem, wiem tylko co jest w projekcie). Według projektu jest silikat 24 cm i na to tynk. Wiem, że powinno być cicho przez taką ścianę, więc coś musiało zostać źle wykonane, ale tak jak pisałem deweloper wykonał tylko badanie kamerą termowizyjną, które nic nie wykazało i zostałem zwyczajnie olany... Ile miejsca zajmie mi taka konstrukcja z tej wełny 180 kg/m3? Wcześniej myślałem o takim korku: http://korexradom.pl/plyty-dzwiekochlonne-10mm.html
  9. Witam wszystkich, nie wiem czy zakładam temat w dobrym dziale, bo mój problem dotyczy mieszkania, ale jest to problem natury izolacyjnej. Mieszkam w nowym mieszkaniu (końcówka 2013) i od strony sąsiada bardzo mocno wszystko słychać. Rozmowy, kroki, przesuwanie przedmiotów, szczekanie psa (chyba najbardziej uciążliwe), a nawet takie rzeczy jak kliknięcie włącznika światła czy podłączenie wtyczki do gniazdka. Nasze mieszkania graniczą sypialniami, są one niewielkie (około 9 m2). Ściany są zbudowane z bloczków silikatowych, pokryte tynkiem. Grubość według projektu 24 cm. Zgłosiłem usterkę deweloperowi, który zlecił badanie kamerą termowizyjną - nic nie wykazało, więc zostałem krótko mówiąc olany. Wolę już na swój koszt wyciszyć ścianę niż opłacić rzeczoznawcę, badania i potem iść z tym do sądu przeciwko deweloperowi. Po wielu przeczytanych tematach na różnych forach, artykułach, itp. planuję wyciszyć ścianę w ten sposób - przykleić do niej korek akustyczny grubości 1 cm i na to położyć płyty karton-gips. Wydaje mi się to dobrym sposobem, ponieważ koszt materiałów nie jest wysoki, samo wykonanie nie jest trudne i nie stracę na tym wiele powierzchni pokoju (a na tym mi bardzo zależy, bo jest mały). Czy taki sposób wyciszenia jest dobry i skuteczny? A może istnieje jakiś skuteczniejszy, który zajmie niewiele powierzchni i jednocześnie nie zrujnuje mi budżetu? Wiem, że korek przykleja się do ściany. A czy mocując płyty karton gips do korka można je przykleić czy lepsze byłoby przykręcenie ich do ściany przez korek? A może stelaż?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...