Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kerney

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

O Kerney

  • Urodziny 29.09.1994

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wałbrzych
  • Kod pocztowy
    58-300
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Kerney's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Jest tak jak piszecie - brak izolacji i było to budowane przez jakiś mistrzów z tego co było pod ręką ;/ Najlepszym rozwiązaniem byłoby zburzenie i postawienie od nowa, ale nie ma jak. Już sam nie wiem... jakiś bluszcz posadzić czy inną pnącą roślinę.
  2. Jeden identyczny "cud architektury" już otynkowałem i wszystko zaczęło lecieć na naturalnym kamieniu ;/ Powierzchna była umyta właśnie myjką a następnie dodatkowo zagruntowana (mogę poszukać wiadra z tym preparatem by podać nazwę).Tak przygotowaną powierzchnię obrzuciłem zaprawą tynkarską i w miejscu gdzie był naturalny kamień zaczęło to odpadać. Najgorsze, ze przez lata różni artyści zabierali się za ten mur i jest taka kaszana. Płytki to inny temat, jeszcze są bardzo "dobrze" ułożone Z nimi też się pożegnam. Wracając do sedna sprawy - samo umycie tego wystarczy? Może to przez ten grunt który zastosowałem tynk odpadł? Już sam nie wiem. A jak oceniacie pomysł z deskami?
  3. Witam! Od długiego czasu zastanawiam się co zrobić z nieszczęsnym murem znajdującym się za domem, który jest bardzo nieestetyczny ;/ Największym problemem jest fakt, że jest on niejednolity ze względu na faktury i użyte materiały - w jednym miejscu piaskowiec w kolejnym cegła etc Wyburzenie i postawienie nowego nie wchodzi w grę. Nie ma możliwości dojazdu ciężkiego sprzętu za dom, ponadto zamurowane jest w nim dużo prętów, szyn etc. Wspomniana różnorodność użytych materiałów nie pozwala na jego otynkowanie i obłożenie kamieniem ozdobnym ponieważ wszystko z niego odpada mimo przygotowania powierzchni. Biorąc pod uwagę powyższe wpadłem na pomysł obłożenia muru deskami. Oczywiście nie bezpośrednio do muru tylko na stelażu. Chciałbym do tego celu użyć desek sosnowych do których mam dostęp w dobrej cenie, nadmienię, że zdaję sobie sprawę, że sosna nie jest najlepszą opcją. I w tym momencie przyszła pora na moje pytania/wątpliwości do ww. pomysłu : -Jakimi środkami zabezpieczyć deski? Dodam, że zimą często zalega tam śnieg. --Ile nad powierzchnią ziemi mocować deski? Wiadomo, że zimą grunt nieco się podniesie. (Widoczny na zdjęciu piaskowiec zostanie zastąpiony kostką granitową) --Mieszkam w pobliżu lasu. Czy latem szczelina pomiędzy deską a murem nie będzie świetnym lokum dla żmijek, węzy itp. stworom? -Czy kolor "Palisander" nie będzie zbyt ciężki na tak dużą powierzchnię? Dach, klinkierówka, wiaty, ogrodzenia, cała galanteria jest właśnie w takim ciemnym odcieniu. Z góry dziękuję za poświęcony czas, uwagi i pomoc. Proszę również o przedstawienie swoich pomysłów
×
×
  • Dodaj nową pozycję...