Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

machulecky

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    55
  • Rejestracja

O machulecky

  • Urodziny 20.10.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Orzesze
  • Kod pocztowy
    43-186
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

machulecky's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ustawa (mdm) obowiazuje do 2018 roku wiec wydaje mi sie ze trzeba zakonczyc budowe i zlozyc wniosek do konca 2018. Ale nie jestem pewny wiec nie chce wprowadzac w blad.
  2. Trochę nie w temacie, ale chciałbym potwierdzić informacje, którą jakiś czas temu wpisałem na forum. Dla inwestorów, którzy zakończą inwestycję w 2018 roku jest możliwość zwrotu podatku za materiały budowlane. W skali całej budowy może to być kilka tysięcy zł, więc warto.
  3. Witam Mamy kominy wykończone sztucznym łupkiem, ale nie styrodurem tylko struktonitem, więc nie wiem czy tego samego dotyczy pytanie. Mamy to dopiero od roku, narazie nic się nie dzieje. Wybraliśmy tę opcję z uwagi na wygląd. Trudno jednak po tak krótkim czasie stwierdzić czy ta opcja ma jakieś minusy. Pozdrawiam
  4. Dla osób zainteresowanych, w ramach uzupełnienia dyskusji sprzed kilku miesięcy. Z informacji uzyskanych w Urzędzie Skarbowym, osoby spełniające warunki określone w Ustawie z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (Dz.U. 2013 poz. 1304), budujące dom systemem gospodarczym, tzn. samemu kupując materiały, mogą się ubiegać o zwrot części podatku za materiały budowlane. Zwrot nie jest uzależniony od puli funduszy przeznaczonych na program MdM, to znaczy wyczerpanie funduszy przeznaczonych w danym roku na dopłaty do kredytów na zakup mieszkania, nie ma wpływu na ewentualny zwrot. Pozdrawiam
  5. Podawane na forum kwoty maja na celu pomóc osobom zainteresowanym, które dopiero szukają informacji, w rozeznaniu temat, dlatego każda informacja jest wartościowa. A wykazywane różnice pokazują, jak dużo trudnych decyzji przed nimi:)
  6. Podane kwoty są kwotami rzeczywistej realizacji tego etapu budowy, w takim zakresie jak opisano, z uwzględnieniem średniej jakości materiałów (tzn. nie najtańsze), określone na podstawie kilku otrzymanych wycen. W mojej ocenie podawane przez Pana kwoty są często poniżej poziomu rynkowego i mogą być mylące dla potencjalnych zainteresowanych, ponieważ realne ceny mogą być wyższe. Pozdrawiam
  7. Moje koszty dla instalacji wod-kan wewnątrz domu, instalacji grzewczej (dół podłogówka, góra kaloryfery i podłogówka tylko w łazience) to 14500zł, plus koszt kotła C.O. (7000), pompy ciepła do cwu (7000), oczyszczalnia przydomowa z rozsączem (4000), kaloryfery (2000).
  8. U nas z uwagi na głęboki wykop, poza materiałem wybranym dokupione zostało około 70 ton.
  9. Od strony zlicowanej ze scianą zostały oklejone siatką i klejem(tak jak tynk na elewacji zewnętrznej) i otynkowane. To rozwiązanie jednak nie do końca jest skuteczne, ponieważ już po dwóch tygodniach pojawiły się pierwsze pęknięcia w linii jednego z tak zabezpieczonych słupów. Natomiast od strony, gdzie słup wystaje nie został otynkowany, w fazie wykończeniowej zostanie obłożony płytą k-g na stelażu.
  10. Proszę o informacje, jak rozwiązaliście problem połączenia ścian działowych ze słupami drewnianym oraz otynkowania tego połączenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...