Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

superworm

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez superworm

  1. Wcale mnie to nie dziwi, że nie zrozumiałeś (inteligencja) Napisałem, że chcę wymienić stary piec na coś innego bo jest taka okazja zanim się wprowadzę. Ważniejsze jest dosranie komuś niż konkretna pomoc. Cały temat bezsensownych przepychanek zamiast konkretnej pomocy. A co gorsza sam zaczynam pisac nie w temacie, żeby to prostować. Tak więc dyskusje czas zakończyć
  2. Błyszczysz inteligencją. Twój poziom powala na kolana. Pozwolisz, że nie zejdę tak nisko. Ale nic się nie martw- myślę, że jeszcze zmądrzejesz i dorośniesz do poziomu jaki powinieneś reprezentować w swoim wieku. Temat PC dla starego domu uważam za zamknięty. arczi721 Nadal myślę nad podłogówką po całości - muszę jeszcze poczytać i się doszkolić. Kładzenie grubszych izolacji natomiast może się nigdy nie zwrócić.
  3. A ja mam pytanie do LIWKO i innych zorientowanych w różnych sposobach ogrzewania... Dla przypomnienia zacytuję sam siebie Dla powyższego przypadku proszę o ile to możliwe o przeliczenie: Jaki będzie koszt zakupu instalacji dla kotła na ekogroszek/pompy ciepła/kotła czy czegoś tam na gaz ziemny/ farelki /innego rozwiązania Jaki będzie roczny koszt użytkowania powyższych rozwiązań wliczając w to paliwo, prąd, konserwację itp Jaki będzie koszt całkowity po 10, 20, 30 latach wliczając, że wszystko ma swoją żywotność Ceny paliw przyjmujemy na stałym poziomie z 2014r. Obsługę pomijamy bo ruch to zdrowie. Ceny za sprzęt nowy a nie z 2 ręki. Usługi uśrednione a nie najtańsze bo wiadomo co może kryć się za niską ceną. Proponuję podjąć ten temat nie wyolbrzymiając i nie krytykując poszczególnych rozwiązań. Jeśli wyliczenia będą realne i potwierdzone przez innych użytkowników tego forum to łatwiej będzie podjąć komus takiemu jak ja decyzję. Jeśli udowodnisz (LIWKO), że Twoje rozwiązanie(ogrzewanie) jest TAŃSZE w wykonaniu i uzytkowaniu to zyskasz więcej w jednym poście niż w kolejnych 16 000 napisanych nie w temacie. Pozdrawiam
  4. SUSPENSER dzięki za konkrety. Kominek rekreacyjnie a przy okazji na wypadek jakiejś awarii- zresztą komin już stoi więc grzechem było by go nie wykorzystać. Styropian pod pokojem 15cm ponieważ chcę na nim ułożyć podłogówkę i panele a pomieszczenie nie jest jakieś ogromne więc różnice finansowe będą w rozsądnych granicach. Na dach nie mam za bardzo możliwości dać grubszej warstwy.
  5. Witam Kupiłem niedawno dom ok 70m2. Planuję wymienić w nim całą instalację CO (piec, rury, grzejniki) FAKTY: Połowa domu podpiwniczona, kocioł stoi w piwnicy i musi ogrzać dodatkowo bojler 100l (w przyszłości większy). Na parterze nad piwnicą znajduje się kuchnia i łazienka, pokój (nazwijmy go dumnie salonem) jest niepodpiwniczony i w jego rogu będzie stał kominek. Piętro- 2 pokoje Budynek w tej chwili jeszcze nieocieplony Z uwagi na moją ciepłolubną 2 połówkę i kilkumiesięczne dziecko w domu musi być cały czas ciepło. PLANY/INWESTYCJE: W tym roku: na parterze podłogówka (w salonie będzie styropian 15cm, w kuchni i łazience 3-5cm)+ drabinka w łazience, piętro grzejniki. Przykrycie stropodachu blachą trapezową+ocieplenie go 10 lub 12cm styropianu, wymiana okien w całym budynku na nowe W przyszłym roku: ocieplenie ścian 12cm styropianu+ wpuszczenie styropianu ok 1m w głąb ziemi W najbliższych latach: dobudowa pokoju ok 20m2- nad nim taras oraz ganku ok 4-5m2 Z tego co zdążyłem wyczytać na forum kocioł jaki bym potrzebował to 7-10kW więc wyboru nie mam zbyt wielkiego PYTANIA: Obieg otwarty czy zamknięty? Co lepiej, taniej, prościej? Czy latem będzie możliwe "bezobsługowe" grzanie samej wody w bojlerze? Czy za pomocą sterownika z dostępem przez internet jestem w stanie zmienić temperaturę w domu czy to raczej na zaworach się ustawia manualnie? Czy zimą jeśli napalę w kominku to kocioł sam "zwolni obroty" czy zrobi się w domu patelnia?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...