Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jarovnik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

jarovnik's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, było już parę przykładów ale jakoś nie mogę załapać działania tych wyjść wirtualnych, logicznych itp. Chciałbym zaprogramować wyjście fizyczne nisko napięciowe do sterowania cewką przekaźnika 12V. centrali integra 64. Założenie jest takie: 1. Na klatce schodowej są 3 czujki PIR wejścia 1,2,3 na każdym piętrze po jednej 2. Wykrycie ruchu ma aktywować wyjście 10 na czas 20s 3. Wyjście aktywne od 15.00 do 8.00 w okresie zimowym i od 19.00 do 6.00 w okresie letnim 4 Aktywne zarówno w stanie normalnym jak i czuwaniu. Dziękuję za zainteresowanie. Pytanie drugie, sterując wyjście jako Timer mogę ustawić załącz wyłącz na okres minuty. Jak zaprogramować wyjście aby załączało i wyłączało raz na dobę na 5 sekund?
  2. Witam, czy sterownik radiowy Satel RX4K mogę zamontować w metalowej obudowie tak aby antenka w całości wystawała przez otwór nad obudową?
  3. Witam, czy wykorzystując radiolinię typu gorke, satel, elmes, mogę wyjścia z przekaźników radiolinii podpiąć bezpośrednio pod zacisk sterowania zamykaniem i otwieraniem w centralce napędu bramy? czy też tylko przez przekaźnik? W centrali napędu mam do jednego zacisku podpiętą fotokomórkę a dwa są wolne do sterowania zamykaniem i otwieraniem.
  4. No tak, zakopię ją dodatkowo a główne połączenie z bednarki. A tak przy okazji zapytam który wariant lepszy z przepieciówki przewodem PE do GSU czy można do szyny PE w rozdzielni z której idzie LGY 10mm2 do GSU. Przepieciówka zamontowana w rozdzielni wewnątrz domu.
  5. U sąsiada znalazłem na stercie złomu przygotowanego do wywiezienia do skupu. To był chyba kabel energetyczny 25mm*2.
  6. Witam, czy można zastosować linkę miedzianą bez izolacji o średnicy 8mm zamiast bednarki? Od zacisków uziomu wbijanego do złączki na ścianie domu.
  7. Dzięki @robertsz, działa
  8. A jeżeli jest to 6 żarówek led podłączone do jednego włącznika (podświetlenie stopni schodów), to mam podłączyć przy każdej żarówce czy tez wystarczy jeden na doprowadzeniu zasilania do pierwszej?
  9. Od świeżę temat, czy ten kondensator można wpiąć w puszce z włącznikiem schodowym od żarówek LED na 230V?
  10. Miało być 0,6 cm, a będą płytki gresowe. Pozdrawiam.
  11. A więc ekonomiczniej będzie wylać zwykłą wylewkę cementowo-wapienną np. 3cm i ewentualnie na nią wylewkę samopoziomującą np.0,6mm?
  12. Witam, izolacja pozioma z papy jest dość wysoko dlatego zależy mi na minimalnym podkładzie pod płytki. Jaką minimalną grubość wylewki samopoziomującej mogę położyć na izolację z papy?
  13. Witam, w kontaktronie S-2 druga para przewodów jest skręcona. Czy do tej skręconej podłączamy rezystory 2EOL? W instrukcji jest przykładowo na skręconej linii jeden rezystor parametryczny. Jeżeli system jest na 2EOL to pozostawienie jednego rezystora nie będzie błędem?
  14. Proszę o informację czy kontaktron K-2 2E wpuszczany z sabotażem 2EOL 1.1k będzie współpracował z centralą DSC 2EOL 5,6k. Czy też należy w tym przypadku zastosować zwykły S-2 i rezystory 5,6 zamontować na obwodzie?
  15. Dzięki szczególnie za zwrócenie uwagi na możliwość zagotowania wody w kominku. Czy mógłbyś wyjaśnić potrzebę stosowania zaworów odpowietrzających przy gotowych zestawach wymiennikowo-pompowych. Wydaje mi się że są bezużyteczne w sytuacji kiedy wymiennik umieszczony jest poniżej kominka np. w kotłowni (piwnica). Mam wątpliwości co do rozmieszczenia odpowietrzników. Czytałem o problemach z działaniem odpowietrzników po zamontowaniu w obudowie kominka - na przyłączach w obudowie kominka ze względu na wysoką temperaturę, - przy zestawie wymiennikowym ze względu na zaciąganie powietrza spowodowane bliskim umieszczeniem pompy. Jakie jest twoje zdanie? Ja osobiście zastanawiam się czy nie podłączyć w obiegu kominka separatora powietrza który to skutecznie odpowietrza instalacje solarne. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...