Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mielcmar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mielcmar

  1. Budynek nie tylko nie stracił na wyglądzie lecz zyskał, ścianka kolankowa powoduje w znacznym stopniu powiększenie pomieszczeń na poddaszu. W projekcie są tam całe hektary użytkowanych metrów. Te metry i tak będą ogrzewane więc po co tracić tyle pomieszczeń. Całośc budynku podniosłem o 1 m. Góra ma wysokośc 1m do 2,8 m Jeszcze raz polecam
  2. Witam, w tamtym roku racząłem pisać na temat projektu ( wtedy też rozpocząłem budowę ) dzisiaj jestem mam dom wybudowany, oszklony itp jednym słowem zamknięty. Jeżeli można doradzić to zdecydowanie wybudować ścianke kolankową 1 m ( 4 pustaki i wieniec ) robi się wtedy fantastyczny budynek z dużymi pokojami na poddaszu, garderoba, dużą łazienką z pralnią . Gorąco zachęcam raz jeszcze do ścianki kolankowej
  3. U minie napewno wejście do pom. gospodarczego z garażu ( ze względu na rodzaj ogrzewania - eko-groszek ), jeżeli ktoś planuje kocioł gazowy może planować wejście z łazienki. Co myślisz o ściankach kolankowych i ewentualnej zmianie wiatrołapu?
  4. Witam, jestem po etapie stanu 0 koszt ok 18000 Na wiosnę budujemy dalej. Chcemy na poddaszu zrobić ściankę kolankową wysokości 80 cm, oraz przerobić jeszcze nie wiem jak wiatrołap, obecnie jest bardzo mały.
  5. Witam, jestem na etapie stanu zerowego , mam pytanie dlaczego nikt nie pisze o ściankach kolankowych ok 80 cm, take rozwiązanie w dużo lepszym stopniui zagospodarowuje całą powierzchnie stropu ( za który przecież trzeba zapłacić ). Nie ma wolnych przestrzeni które i tak trzeba zaizolować i przede wszystkim zwiększa się w sposób naturalny powierzchnia domu. Jeżeli ktoś ma przemyślenia na ten temat, lub dodał taką ściankę do swojego projektu proszę o odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...