Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bryn87

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O Bryn87

  • Urodziny 27.02.1987

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Busko-Zdrój
  • Kod pocztowy
    28-100
  • Województwo
    świętokrzyskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Bryn87's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Ściany szczytowe są pod samą dachówkę, natomiast działówki już nie. Ogólnie nie planuje robić strychu i w sumie to nie wiem czy lepiej solidnie docieplić tylko opisany wyżej "trapez", czy też całą połać dachową. Dodatkowo ekipa od ocieplenia poddasza zaproponowała mi żeby zamiast zwykłego rusztu pod płyty gipsowe zastosować płyty OSB przybite bezpośrednio do krokwi/jętek i dopiero do nich przymocować wkrętami płyty g-k, ma to niby usztywnić konstrukcję i zmniejszyć spękania na łączeniach. Przyznam, że nie spotkałem się z takim rozwiązaniem i nie wiem za bardzo co o tym sądzić.
  2. Witam serdeczenie! Zastanawiam się nad ociepleniem poddasza w moim nowo budowanym domu i mam dylemat. Czy docieplać je po tzw trapezie, czyli od murłaty do jętek (sufitu z płyt gipsowych) i znów do murłaty, czy dodatkowo również docieplić całą przestrzeń dachu powyżej sufitu aż do kalenicy? W grę wchodzą dwa warianty: I Docieplenie po trapezie 15 cm między krokwie + 10 cm wełny na krokwie II Docieplenie po trapezie 15 cm między krokwie + 10 cm na krokwie i dodtkowo docieplenie połaci deachowych nad trapezem(sufitem) 15 cm + 5cm.
  3. Witam! Przepraszam, że się wtrące ale jestem nowy na forum i szukałem postów na interesujący mnie temat, ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Chodzi mi mianowicie o sposób montażu płyt g-k na poddaszu częściowo użytkowym (do pewnego poziomu dach będzie ocieplony wełną 15cm między krokwiami + 5cm w porzek na krokwiach, na to folia i wszystko będzie zabezpieczone sznurkiem) . Osoba, która ma u mnie wykonywać tą pracę zaproponowała mi, żeby bezpośrednio do krokwi poziomych stanowiących przyszły szkielet sufitu oraz na skosach poddasza nalężacych do części użytkowej poddasza przymocować na wkręty płyty osb, a dopiero do nich płyty g-k. Taka procedura ma usztywnić więźbe dachową i zminimalizować spękania na łączeniach płyt g-k. Stąd moje pytania: 1. Czy spotkaliście się z takim rozwiązaniem i czy rzczywiście sprawdza się ono. 2. Jak mają wyglądać warstwy (przekrój) takiego podasza, czy może być tak: płyta g-k, płyta osb, folia paroizolacyjna, wełna pomiędzy krokwiami 15 cm (ponad tą warstwą dach będzie ocieplony tak jak napisałem na początku postu), ewentualnie jeszcze wełna 10 cm w poprzek krokwi, żeby uzyskać warstwę o łącznej grubości 25 cm. 3. Czy pomiędzy ułożonymi na suficie płytami osb trzeba zostawić jakieś przerwy dylatacyjne. 4. Czy nie przepłacam za robociznę. Cena za ułożenie waty + folii + sznurki w części nieużytkowaj 15zł/m2, ułożenie płyt g-k, płyt osb, folii oraz wełny w części użytkowej 30zł/m2. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję za jej udzielenie.
  4. Witam! Jestem nowy na forum i szukałem postów na interesujący mnie temat, ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Chodzi mi mianowicie o sposób montażu płyt g-k na poddaszu częściowo użytkowym (do pewnego poziomu dach będzie ocieplony wełną 15cm między krokwiami + 5cm w porzek na krokwiach, na to folia i wszystko będzie zabezpieczone sznurkiem) . Osoba, która ma u mnie wykonywać tą pracę zaproponowała mi, żeby bezpośrednio do krokwi poziomych stanowiących przyszły szkielet sufitu oraz na skosach poddasza nalężacych do części użytkowej poddasza przymocować na wkręty płyty osb, a dopiero do nich płyty g-k. Taka procedura ma usztywnić więźbe dachową i zminimalizować spękania na łączeniach płyt g-k. Stąd moje pytania: 1. Czy spotkaliście się z takim rozwiązaniem i czy rzczywiście sprawdza się ono. 2. Jak mają wyglądać warstwy (przekrój) takiego podasza, czy może być tak: płyta g-k, płyta osb, folia paroizolacyjna, wełna pomiędzy krokwiami 15 cm (ponad tą warstwą dach będzie ocieplony tak jak napisałem na początku postu), ewentualnie jeszcze wełna 10 cm w poprzek krokwi, żeby uzyskać warstwę o łącznej grubości 25 cm. 3. Czy pomiędzy ułożonymi na suficie płytami osb trzeba zostawić jakieś przerwy dylatacyjne. 4. Czy nie przepłacam za robociznę. Cena za ułożenie waty + folii + sznurki w części nieużytkowaj 15zł/m2, ułożenie płyt g-k, płyt osb, folii oraz wełny w części użytkowej 30zł/m2. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję za jej udzielenie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...