Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ewa_f

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

O ewa_f

  • Urodziny 21.01.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łódź
  • Kod pocztowy
    91-012
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ewa_f's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Olimp Forum z góry dziękuję za wiele przydatnych informacji. Wnioskuję zatem iż najlepszym rozwiązaniem /kierowanym cytowałabym wiedzą/ będzie dbanie o hmmm...optymalną gospodarkę mikroklimatyczną domu jak i poddasza W najbliższym czasie wypadałoby zatem zgłębić nieco wiedzę z zakresu transportu pary wodnej/wilgoci i co zrobić by było dobrze pozdrawiam i życzę miłego weekendu
  2. Ok...czyli czysto hipotetycznie, zawsze istnieje ryzyko skroplenia wilgoci gdzieś pomiędzy poszczególnymi warstwami ocieplenia/izolacji dachu dobrze to rozumiem? A zastosowanie metod bardziej hmmm "inteligentnych" zasadniczo minimalizuje nam zaistnienie takiej sytuacji tak? Nawet by człowiek nie pomyślał ile czynników na to wpływa o.O pozdrawiam!
  3. Z góry dziękuję za odpowiedź chyba nareszcie dotarła do mnie zasada działania tego systemu nie ma to jak informacje przekazywane łopatologicznie prosto a tak poza tym, a propos pary wodnej-ok przy -30 stopniach ciężko mówić o parze wodnej znajdującej się "w powietrzu" aczkolwiek "wilgoć" mamy zawsze i polecam /jeśli to nic złego.../ zaufane źródło http://zylla.wipos.p.lodz.pl/baza/08-01.html . Domniemam iż większym problemem jest skraplanie się wilgoci na granicy pokrycie dachu/pustka powietrzna etc, w sytuacji kiedy nasze wewnętrzne poszycie dachu /o zgrozo pod folią PE :/ / osiągnie temperaturę niższą od temperatury wilgotnego termometru dla chwilowej wartości temperatury powietrza zewnętrznego i wilgotności względnej...i co w takiej sytuacji? Czy może zastosowanie paroizolacji ma powstrzymać od takiej sytuacji nawet hipotetycznie?? Pozdrawiam!
  4. Zakładając taki scenariusz...skoro mamy folię PE, która nie przepuszcza pary wodnej w żadną stronę, a od zewnętrznej strony dachu mamy pokrycie zatrzymujące wilgoć...to po co membrana, która nie ma co przepuszczać?? No tak na chłopski rozum, to jest niepotrzebna.... Więc jak działa schemat wędrówki wilgoci w tym przypadku??
  5. Z tego, co się orientuję, uszczelnienie dachu skośnego drewnianego wygląda mniej więcej tak (patrząc od strony wnętrza domu): płyta KG - paraizolacja-wełna lub inny materiał izolacyjny między więźbami-deski dachu-materiał pokrywający dach od zewnątrz. I coś tu mi się nie zgadza.... Zakładając, że paraizolacja wypuszcza parę wodną na zewnątrz, czyli w kierunku desek, a zewnętrzna warstwa pokrywająca dach nie przepuszcza wilgoci w żadnym kierunku (a napewno nie z zewnątrz do wewnątrz) , to wychodzi na to, że cała para wodna skierowana jest na drewno...i nie ma ujścia na zewnątrz.... to jaki jest sens stosowania paraizolacji?? Nie jestem co prawda ekspertem w tej dziedzinie, jednak takie działanie wydaje mi się bezsensowne, ponieważ drewno zbiera w sobie całą wilgoć w takim wypadku.
  6. Właśnie dlatego chciałabym, aby wypowiedział się ktoś, kto miał do czynienia z tym produktem/pracował przy jego montażu/jest użytkownikiem budynku, w którym go wykorzystano lub zajmuje się stricte techniczną stroną utrzymania takiego budynku i obserwuje, czy się sprawdził. Nie poszukuję reklamy, tylko rzetelnej informacji
  7. Szczerze mówiąc nie kojarzę marki Za to osoba, która miałaby wykonać uszczelnienie dachu - wiecie, taki znajomy znajomego z polecenia - zaproponował nam taki zestaw: http://www.isover.pl/Nasza-oferta/ISOVER-Vario-system-izolacja-i-paroizolacja Podobno bardzo skuteczny. Mieliście z nim może do czynienia? Sprawdził się?
  8. Dziękuję za wyjaśnienia nakreśliło mi to w pewnym sensie całokształt optymalnego rozwiązania. A z czystej ciekawości, zakładając że zależy mi na materiale dobrej jakości , jest jakaś marka godna polecenia, w porównaniu do konkurencji? Pozdrawiam.
  9. Czyli zasada działania byłaby podobna do goretex'u? Zakładam że tak, aczkolwiek pojawia się pytanie czy wpłynęłoby to istotnie na jakość izolacji dachu? Czy raczej na zachowanie odpowiednich/bardziej korzystnych warunków mikroklimatycznych w domu/pomieszczeniu/poddaszu?
  10. Ok....Panowie czyli warto czy nie warto i czy to dobry pomysł przy izolacji dachu?
  11. Witam. Czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić różnice pomiędzy "inteligentną oddychającą paroizolacją", a zwykłą folią PE jeśli chodzi o uszczelnienie dachu skośnego konstrukcji drewnianej? Wiem, że podobne tematy były już poruszane, jednak chciałabym tę wiedzę jakoś zebrać w jednym miejscu, co ułatwiłoby wybór przy zakupie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...