Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mar_ko

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mar_ko

  1. Miałem w głowie już gotową wizję, ale znalazłem właśnie opinię, że szyby zespolone nie nadają się na szklarnię (przepuszczają światło, ale nie ciepło - w szklarni jest zwyczajnie za zimno. Pomyślę jeszcze.
  2. Pomysł mi taki do głowy przyszedł, aby sobie szklarnię sprawić. W sieci sporo ofert gotowców z poliwęglanu, ale jakoś mnie trwałość takowych nie przekonuje (poza tym przezroczysta wygląda lepiej). Czy szyby zespolone z plastikowych okien (z wymiany) nadadzą się do tego celu? Ramę nawet już mam obmyśloną (ze zdemontowanych przęseł ogrodzeniowych - profile w kształcie L), nie wiem tylko, jak zamocować w nich wspomniane szyby. Może ktoś z Was miał podobny pomysł i coś doradzi?
  3. Dzień dobry. Pytanie jak w temacie - po cięciu żeliwnej kratki na kostce brukowej opiłki zabrudziły kostkę. Jak to wyczyścić?
  4. Nie jest płomieniowany tylko szlifowany. Czy był impregnowany - nie wiem. Zakładam, że wynajmując fachowca nie muszę się znać na szczegółach technicznych - wybrałem tylko materiał i kolor (a właściwie żona wybrała
  5. Dzień dobry. Trzy tygodnie temu założono mi nowe granitowe schody. Początkowo pogoda była dość wilgotna, potem (gdy już można było po nich chodzić) ekipa ocieplająca przykryła je w celu zabezpieczenia, tak, że dopiero dwa dni temu widziałem je całkiem suche. Niestety - zadowolony nie jestem. Na zdjęciu 1 widać ciemną plamę - co prawda wiem, że w kamieniu naturalnie występują różnice w odcieniu, ale owa plama wygląda fatalnie. Czy taki defekt może być podstawą reklamacji? Drugi defekt - na zdjęciu widać dwie plamy: - czerwona - pod osłonę dostał się czerwony ceglany pył. Natychmiast usunięty, schody umyte. Po wyschnięciu w kilku miejscach powstały takie właśnie czerwone, nieusuwalne przebarwienia. - fioletowo-granatowa - odchody ptaka najedzonego jakimiś owocami. Usunięte (umyte) natychmiast po zauważeniu. Kolor "wszedł" w granit. Czy takie wnikanie kolorów jest normalne (nikt mnie o tym nie uprzedził), czy to efekt jakiegoś zaniedbania w procesie szlifowania?
  6. Dzień dobry. Mam lampę w sypialni na 3 żarówki. Chciałbym aby można było sterować światłem za pomocą pilota - zwiększać lub zmniejszać jasność pojedynczych żarówek (dałbym wtedy 3 x 800-900 lm), lub je całkowicie wyłączać (też pojedynczo). Czy istnieje jakiś zestaw "trójpak" z jednym pilotem obsługującym 3 żarówki? Widziałem sterowane pilotem gniazdo żarówki (3 sztuki w zestawie obsługiwane 1 pilotem), ale tylko na E27 - mnie potrzebne jest E14. Poza tym większość dostępnych bezprzewodowych rozwiązań tego typu to żarówki RGB, na czym mi kompletnie nie zależy.
  7. Podłogówkę mam w łazience i w kuchni, kaloryfery są raczej dobrane do wielkości pomieszczeń. Łazienkę mam tylko jedną. Kocioł byłby w tym samym pionie co łazienka i kuchnia (które to pomieszczenia są obok siebie - kocioł byłby pod łazienką) - maksymalna odległość kotła od wylotów wody to 5-6 metrów. Obecny piec gazowy jest dwufunkcyjny, ale stary i zużywa zbyt wiele gazu. Mam nadzieję, że niezależnie od firmy produkującej kotły obecne rozwiązania są bardziej energooszczędne.
  8. Witam. Zastanawiam się nad wymianą kotła gazowego - obecny ma już 20 lat i powoli zaczyna szwankować (niedawno musiałem wymieniać sterownik, zużycie gazu dość duże). Zrobiłem małe rozeznanie - hydraulik poleca kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny Viesmanna z zasobnikiem 100l, natomiast znajomy kocioł dwufunkcyjny Beretta z przepływowym podgrzewaczem wody. Nie ukrywam, że koszt drugiego rozwiązania jest znacząco mniejszy, ale fachowiec twierdzi, że takie rozwiązanie się nie sprawdzi i gorąco namawia mnie do skorzystania z jego oferty. Ma rację, czy po prostu chce mi sprzedać swój towar? Powierzchnia mieszkania to 120 (góra) + kilka małych pomieszczeń na dole. Rodzina 2 + 2. Proszę o jakieś podpowiedzi. Zaznaczam, że jestem zielony w temacie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...