Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

candy6699

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    36
  • Rejestracja

O candy6699

  • Urodziny 12.08.1973

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    31-303
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

candy6699's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. A może obłożyć mur kamieniem? Piaskowcem lub wapieniem, a potem dopiero rośliny...
  2. są tanie w przeliczeniu na czas użytkowania jaki znasz alternatywny materiał który tyle wytrzyma co kamień granit? a do ogrodu najładniej wygląda kamień naturalny
  3. ostatnio robiliśmy 300 m2 z kostki dolomitowej. wyglada łasnie beżowo. a kostka akurat taka bo taką sobie wybrał konserwator zabytków. nie zawsze granit wygląda ładnie. co do trwałości to nie ma problemów z granitem czy dolomitem - jest mrozoodporny. kilka lat temu w krakowie wokół Kościoła Mariackiego położony został turecki wapień, jak to wygląda po 10 czy 15 latach można pójść i zobaczyć. dla mnie porażka. co do wapienia pochodzącego z Polski - mury wychodzą dobrze. kostkę bazaltową muszę poszukać, mnie się kojarzy z takim starym brukiem typu "kocie łby". zdjęcia placu z dolomitu mogę podesłać, wygląda naprawdę dobrze.
  4. no właśnie mam sprawdzoną ale kopali na 80cm gł pod mur z kamienia na szer 30cm i to zalewaliśmy. dlatego pytam jak głęboko i szeroko chcesz kopać. mur możesz obejrzeć ale fundamentów nie. poza koniecznością zachowania ostrożności z wodą i gazem - nie było żadnych kłopotów. tylko teren okazał się z kamieniami i dodatkowo doszła konieczność kucia młotem inaczej się nie dało. plus niespodzianka w postaci kabla - nie zaznaczonego w planach po prostu był pod ziemią nie wiem skąd dokąd. to tyle jak chodzi o wymianę doświadczeń z kopaniem pod fundamenty ogrodzenia.
  5. a co tu można mieć sprawdzonego? jak głęboko i szeroko chcesz kopać? wiesz gdzie idzie woda i gaz? więcej tu naprawdę nie można "popsuć" a ceny w krakowie wszystkie podobne. tylko sam przypilnuj wody i gazu żeby nie zerwali. reszta każdy zrobi tak samo.
  6. a dla mnie działa zasada kamień to kamień. powstawał ten materiał miliony lat i mróz temu nie groźny. ani za 20 lat ani za 50 ani za 100. jak masz kasę zrób kamień. bo nie jest sztuczny i starzeje się z wdziękiem. beton zostaw tym co nie mieli kasy=serca położyć kamienia. ja mieszkam w krakowie tu stoi wawel i kościoły od 15 wieku w tym samym miejscu. kamień to kamień. ale jak ktoś by chciał na wawelu położyć na dziedzińcu kostkę betonową też w sumie można. może ktoś ma taki gust a o gustach się wiecie nie dyskutuje. ja jestem zwolennikiem kamienia. i tyle drodzy koledzy. a cena to kwestia różnicy między kostką kamienną a betonową i pytania czy ktoś chce = może sobie pozwolić na dopłacenie tej różnicy. mea casa jakoś to szło. tak jak potem kuchnia podłogi łazienka - każdy wybiera co i za ile położy są płytki po 16 za m2 i 116 za m2. w sumie to płytki i to płytki każdy wybiera co chce sam. życzenia świąteczne dla wszystkich
  7. ujmijmy to tak - Wykonawcy kładą kostkę za pieniądze a nie dla pieniędzy. nie ma tylko takich ekip co kładą bez pieniędzy w czynie społecznym. dlatego dobre wykonanie kosztuje.
  8. mnie to przypomniało historię jaką mieliśmy lat temu - 15 czy 20 mama robiła rozbudowę sklepu położyli płytki na podłodze że rozpłakać się można wiem inne czasy były inne narzędzia i padł tekst "a jak robiliśmy tak w przedszkolu to było dobrze" tekst i minę gościa pamiętam jakby to było dziś tak mnie zatrzęsło... 1. w kwestii spadków - co masz w projekcie od architekta? odwodnienie liniowe i studzienki gdzieś na działce? spadki obowiązkowe odwodnienie zalecane. nie mam rysunku tego podjazdu spadek w kierunku od domu. wszystko zależy od sytuacji na twojej działce, jak się mają poziomy działki do posadowienia budynku, wjazdu do garażu, terenu jaki masz. 2. obrzeża - generalnie po to własnie są żeby się nie rozjechało, taka ich funkcja i po to je montujemy. jak ich nie zrobisz się rozjedzie. bez obrzeży możesz zaryzykować ścieżkę jak chcesz zrobić jakąś fantazyjnie zakręconą od furtki do drzwi albo w ogródku. takie moje zdanie. 3. połączenie ciemnej kostki po brzegach z jasną będzie miało fajny efekt. cena to kwestia drugorzędna. to jak z dekorkami w łazience. policz ile potrzebujesz tej ciemnej kostki, wylicz różnicę na zakupie materiału i zadaj sobie to podstawowe pytanie - ile możesz dołożyć żeby mieć fajny efekt, każdemu ten próg kosztów wychodzi inaczej. dla jednego każde 100 zł się liczy według mnie jak się buduje dom to 1000 w jedną czy drugą nie powinno mieć większego znaczenia w sensie całości kwoty jaką na dom wydajesz... ja na pewne wydatki związane z budową patrzę przez pryzmat tego że moi rodzice wybudowali dom 25 lat temu i ja pamiętam te wszystkie decyzje wtedy podejmowane i jak to się ma po 25 latach mieszkania w tym domu. znaczy pamiętam co wtedy robili trochę drożej - trochę lepiej, fajniej i wiem że na dłuższą metę to jest dobre rozwiązanie. jak już robisz to zrób dobrze lub bardzo dobrze, a nie najtaniej.
  9. Musisz popatrzeć na prace jakie wykonał wcześniej. Najlepiej kilka lat wcześniej. Wtedy zobaczysz jak wygląda ich praca po kilku latach. Czy zbiera się woda. Czy powierzchnie mają właściwe spadki. Czy utworzyły się koleiny. Jak po jednej zimie wygląda robota ok to jeszcze nie jest sukces. Jak po kilku zimach jest wszystko w porządku to u Ciebie też będzie dobrze. Najtaniej wyjdzie kostka kładziona bez wzorów. Wzorki już kosztują. To po prostu kwestia wolniejszego kładzenia ze względu na dopasowywanie. Ja mogę polecić coś w okolicach Krakowa. Skąd jesteś?
  10. Wapien lubi sie szczypac i miewa problemy na nakrywach. piaskowiec powinien sie dobrze sprawowac. poza tymi zastrzezeniami co Kolega ma w kwestii odpryskow.
  11. Chyba Kolega mial na mysli piasek i zwirek od piaskarki w zimie przy odsniezaniu ze beda leciec??? sorry nie mam chwilowo polskich liter. mnie to nie przyszlo do glowy. ja myslalam tylko o odpryskach z blota posniegowego na wiosne jak sa roztopy i ta ciapa na drodze. wtedy moze chlapac mysle. pozdro z wakcji.
  12. a mnie dzisiaj ta strona zadziałała... więc nie wiem...
  13. temat odgrzebuję. jak teraz wygląda ogrodzenie z siatki? robocizna lub robocizna z materiałem? południe Polski. ktoś robił?
  14. a dlaczego ściemniaczy? ludzie piszą co myślą i tyle pierwszy post w wątku wogóle nie wspomina o rodzaju parapetów, potem pojawia się 800 zł za 9 parapetów i wychodzi cena nie wiem jak 40zł, inni twierdzą ze mają coś GRATIS przy montażu okien, ludzie kto wam co zrobi gratis, ten montaż parapetów jest wliczony w cenę okien i montażu okien, co wam za darmo te domki stawiają, głupot nie piszcie, dziećmi nie jesteście. przy parapetach kamiennych cena jest różnie od metra albo od sztuki. nie ma reguły każdy majster sobie sam ustala. cena jak nie pasuje szukajcie innego. ściemniacz pisze vat ewentualnie, chłopie vat obowiazkowo, idź do urzędu powiedz ze robiłeś bez vatu artysto...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...