Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nuxe

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    578
  • Rejestracja

O nuxe

  • Urodziny 17.03.2000

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Wykończeniówka

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Dzielnica
    Wawer
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

nuxe's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. Mam pytanie handlowe, czy są widoki na obniżkę cen stolarki skoro cena surowca spadła? "Pękła bańka na tarcicy, stal przestała drożeć Pandemiczny popyt na surowce w II połowie 2020 roku oraz w I kwartale 2021 roku zadziwiał swoją siłą, windując wysoko ceny. Szaleńczo drożała nie tylko miedź czy kukurydza, ale też drewno czy stal. Jednakże dziś, po tym wielkim rajdzie cenowym na niektórych rynkach nie ma już śladu. Cena tarcicy od początku listopada 2020 roku urosła z poziomu 507 USD za 1000 stóp deski do 1686 USD w dniu 7 maja 2021, czyli o 232%. Jednakże od szczytu do 20 lipca spadła do 552 USD, czyli o -67%. Można chyba nawet mówić o pęknięciu bańki cenowej na tarcicy..."
  2. nuxe

    Wykończenie garażu

    RedDevil a zdradzisz ile kosztuje taka podłoga z żywicy?
  3. Tu chciałabym sprostować, że nie jest moim celem wydać majątek na drzwi. Szukam po prostu drzwi, które będą mi się podobały przy rozsądnej cenie. Na pewno 70 tys. znacznie przekracza mój budżet i jest to cena zaporowa. Z wizyty na Bartyckiej wróciłam z wyceną dość ładnych drzwi, ale cena - 83 tys. brutto zamyka temat. Nie wiem kto je produkuje, na Bartyckiej mają "salon producenta" ale jest to jakiś no-name. Żeby jednak z tej przygody wyciągnąć wnioski proszę o opinię, czy deklaracje sprzedawcy mogą być uzasadnieniem wysokiej ceny? Tekst z oferty: "Drzwi uwzględnione w ofercie bardzo wysokiej jakości i trwałości, standardowo wyposażone m.in. w : - uszczelki teflonowe (dużo bardziej estetyczne i dużo łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż zwykłe gumowe uszczelki) - pręty stabilizujące w konstrukcji skrzydeł (dzięki temu skrzydło nigdy się nie wypaczy, nie wykrzywi) nawet do samodzielnej regulacji pionu skrzydła. - zawiasy ukryte - łożyskowane renomowanego niemieckiego producenta - wysokiej jakości lakiery podkładowe i finalne nawierzchniowe renomowanego włoskiego producenta. - drzwi na etapie produkcji zabezpieczone zupełnie dodatkowym bezbarwnym lakierem, który zabezpiecza drzwi przed wchłanianiem wilgoci i "wypaczaniem się" - drzwi wykonane wg tzw. konstrukcji łączonej czyli częściowo z wyselekcjonowanego, bezsęcznego i sezonowanego drewna o wilgotności 9%-12% które następnie jest pokryte gęsto sprasowaną, wysokogatunkową płytą HDF o gr. 3mm co dodatkowo usztywnia i stabilizuje całą konstrukcję. Drzwi PERFEKCYJNIE wykonane, bardzo estetyczne i bardzo, bardzo trwałe" Dla przeciwwagi dostałam też drugą ofertę z drzwiami sosnowymi pokrytymi 4mm obłogiem - czy to dobry kierunek?
  4. Na mojej top liście są 3 firmy: 1. Ronkowski Fabryka Okien i Drzwi (drewno, piękne skrzydło, brzydka ościeżnica, taka sobie korona), 2. Zakład Stolarski Jerzy Mikos (drewno olcha, piękne skrzydło, piękna ościeżnica, taka sobie korona), 3. Zakład Stolarski Roman Wielgosz (mdf, wszystko piękne, 7 lat gwarancji). Ceny za 16 szt. są zbliżone: 60-70 tys. zł, czas realizacji podobny. Modelu drzwi JAN, które wybrałam z Ronkowskiego na żywo nie widziałam i w Warszawie nie ma na to szans. Producen tłumaczy, że to nowość i jeszcze jakiś czas nie będzie dostepny na ekspozycji. Za to ościeżnice widziałam i nie wygladają dobrze. Jakby dali za mało warstw farby, a na łączeniach są szpary. Za taką cenę to powinny być bardziej dopracowane. MIKOS: Wielgosz: (model podstawowy przed modernizacją) Nie wiem co wybrać. Czy za 5 lat drzwi z drewna nie będą wypaczone i popękane?
  5. Dziekuję za pomoc. Zgadzam się co do RONKOWSKIEGO - albo bierzesz co jest albo mają cię gdzieś. I nawet to, że mam 16 szt. drzwi ich nie rusza. U mnie akurat na pierwszym miejscu jest wygląd drzwi, estetyka frezów, a dopiero później mogę się ekscytować tym czy jest to drewno czy mdf. Wcześniej rozmawiałam m.in. z firmą MORIC oraz MIKOS Godów. Drzwi mają ładne ale podejście do klienta słabe. Więc dałam sobie z nimi spokój. Jeśli mam wydać na drzwi 60 tys. zł to chcę kupować na własnych zasadach. Natomiast zastanawiam się czy teraz jest dobry czas na zakup drzwi. Ceny zupełnie zwariowały...
  6. Czy mogę prosić o polecenie firmy, która byłaby odpowiednikiem wspominanego często na tym wątku RONKOWSKIEGO? Mam ich ofertę na piękne skrzydła JAN, niestety opaski i korony/ gzymsy mają już takie sobie. Oferta nie jest niska więc chciałabym kupić coś co w 100% mi się podoba. Niestety RONKOWSKI nie zgadza się na żadne modyfikacje wzoru swoich ościeżnic. Lokalizacja: mazowieckie
  7. nuxe

    Kominek do 3-4 tys

    Kontynuując wątek wyszukałam kilka wkładów, które spełniaja moje wymagania, tj.: - wkład stalowy, - bezrusztowy (tylko KOBOK), - prosta szyba, rama szklana, - palenisko trapezowe, - czysta szyba, - szamot (5 cm grubości), - gwarancja na korpus 7lat, na szamot i ruszt 2 lata, - krociec, - Moc nominalna - im mniejsza tym lepiej. Wybrałam modele: 1) EKO 600/450 prosta szyba – Kobok Moc nominalna (6,8 kW) 2) Romotop Heat 2g 59.50.01 Moc nominalna (7 kW) 3) Romotop Heat 2g 59.50.13 - Moc nominalna (4,8 kW) https://www.wentor.pl/sklep/wklady-kominkowe/eko-600-450-prosta-szyba-kobok/ https://kominki-sklep24.pl/pl/p/Romotop-Heat-2g-59.50.01/1879 https://kominki-sklep24.pl/pl/p/wklad-kominkowy-Romotop-Heat-2g-59.50.13/1883 Nie znalazłam szczegółowych danych o Romotopie więc na razie KOBOK wypada lepiej. Czy mogę prosić o opnię lub wskazanie, który z nich jest lepszy.
  8. Mam już oświetlenie schodów. Udało mi się zdobyć ładne, malutkie i niedrogie lampki. Miałam do wyboru dwa modele. Ponieważ mamy lampki na co drugim stopniu wybrałam RAFI - bo mają subtelniejsze światło. Kupowałam je tu: https://sklep.ect24.pl/ideus-oprawa-schodowa-rafi-led-c-3w-bialy-4000k-ideus,c130,p21328,pl.html https://sklep.ect24.pl/ideus-oprawa-schodowa-hl958l-white-4000k-3w-ideus,c130,p2109,pl.html Najpierw zamówiłam ten model HL958L (średnica 8cm), ale po miesiącu czy dwóch rozmyśliłam się i zmieniłam na RAFI (średnica 6cm). Dobrze, że ten sklep jest w porządku, bo bez problemu je wymienili. Te RAFI są trudno dostępne, trzeba je było ściągać na zamówienie. Wygląda to tak: Jeszce zostało podłączenie czujek, za pierwszym razem sie nie udało i mąż zrobi drugie podejście - pewnie dopiero w sobotę. Natomiast co do słupka na pierwszym stopniu to nie ma jeszce co pokazać
  9. nuxe

    OKNA - czerwień jak na ferrari

    Nie wiem co ma mentalność narodu do braku gustu i konsekwencji u inwestora. Dla mnie to wyglada tak jakbyś przyoszczędził na architekcie. A co do tych okien? Do czego nawiązuje ten kolor - będzie coś więcej jeszcze czerwonego poza świecącym obrazem? Co się tu może podobać. Po wnętrzu nie widać, żeby to była przemyślana koncepcja - część większej, spójnej całości. Pokaż bryłę domu, bo na razie mam wrażenie, że nas wkręcasz.
  10. Ten rok był niestety wyjątkowy pod względem intensywności robaków. A już mrówek to były dzikie hordy. U nas jest biała elewacja i też parę owadów przyłapałam na wygrzewaniu się. Nie maluj tylko poczekaj do przyszłego roku i zobacz czy to się powtórzy. Przy okazji będziesz miał więcej czasu na decyzję o docelowym kolorze.
  11. Mam kilka zdjęć schodów - wersję końcową pokażę jutro, tymczasem wygląda to tak: i piętro: Zmieniając temat - w ramach prac jesiennych na ogrodzie (którego jeszcze nie mam) posadziłam 50 szt szafirków jako obwódkę towarzyszącą na głównej rabacie. Brudy budowlane są już usunięte, czekamy na dostawę ziemi i jakiś rur do nawodnienia. Udało mi się jednak wygospodarować kawałek ziemi żeby posadzić trzmielinę i zapoczątkować obwódkę. Eksperymentalnie posadziłam też rozchodniki ale nie wiem czy mi się one podobają. Mam jeszcze parę sadzonek trzmieliny więc może zdążę przed zimą zrobić drugi bok obwódki wraz z szafirkami. Natomiast przez zimę musze obmyślić co zrobić z tym szambem na rabatce.
  12. W porządku, już rozumiem. Ten szczegółowy plan jest z projektu budowlanego więc dane kominkowe są już raczej nieaktualne. Teraz trzymam się wizji projektantki wnętrz z dodaniem płytowej ściany i wysunięciem portalu kominkowego. Z boku ściana ma 108 cm więc jeśli mamy wkład 37cm + odstęp od tylnej ściany 10 cm + 25 cm portal to wychodzi 72cm, czyli zostaje 36 cm na opaskę kamienną wokół drzwiczek. Ścianę w holu bym zostawiła - bo u mnie hol jest reprezentacyjny. Kinkiety na kominku są do skasowania. Co do kratek to jeszcze muszę pomyśleć co z tym zrobić, bo trochę lipa. A ciepły kominek - ale z fabrycznym wkładem - nie musiałby mieć aż tyle kratek? (najpierw szukam obejścia problemu...) Katka, a jakie wymiary ma Twoja szyba? Wygląda na dużą, no i kominek jest taki dostojny.
  13. Pestka, kochana, dziękuję Ci, że nie zostawiasz mnie z kłopotem. Mąż nie ma coś serca do tego tematu, niby był za kominkiem ale po poznaniu kosztów woli z niego zrezygnować. Na szczęście ja jestem już zdecydowana - kominek ma być. Z piecami od dzieciństwa jestem zaprzyjaźniona - mieliśmy ich w domu najpierw 5 szt, a później zostały 2. Dom był ogromny (pow. 350 m2), poniemiecki więc piece dopóki rodzice nie założyli centralnego ogrzewania były konieczne. Później zostały tylko te dwa najładniejsze. Sporo czytałam o kominkach i nawet zduńskie opowieści, więc już zorientowałam się, że temat jest złożony. Natomiast nie rozumiem tej koncepcji z wybiciem dziury w ścianie i zrobienia nadbudowy od strony holu. Mój plan był taki, że rura zostanie schowana za ścianką, która będzie postawiona w salonie. Rzeczywiście jest problem z tymi kratkami, ale raczej nie robiłabym dla nich przebicia od strony holu. Możliwe, że trochę nieporadnie się wyrażam więc zamieszczam zdjęcia jeszcze z budowy, z całą instalacją przygotowaną pod kominek. Na pierwszym zdjęciu widać komin w stropie, więc żeby ukryć rurę trzeba będzie zrobić zabudowę w salonie, na której na jednej stronie zawiśnie lustro, a z boku doklei się biblioteczkę. , a na tym przykładzie widać lepiej dodatkową ścianę kominkową: Co do wkładu kominkowego, to mógłby być Romotop Heat 2g 59.50.13 - ma akurat dobre wymiary szyby: 55x46 oraz jest dość płytki - 37cm https://extrakominki.pl/pl/p/Romotop-Heat-2g-59.50.13/3463
  14. Byliśmy na krótkim urlopie. Wybraliśmy się na głęboką prowincję. Było sielsko i spokojnie. Do tego pogoda dopisała. Przy okazji udało mi się zdobyć zdjęcie jednego z piecy kaflowych z mojego domu rodzinnego. Piec był beżowo-niebieski ale nowy właściciel go przemalował. Schody musiały poczekać - dopiero jutro stolarz będzie mógł je dokończyć. No i została ta poręcz... Natomiast z kominkiem nic nowego. Jedynie po lekturze Forum wiem, że nie chcę ciepłego kominka. Kafle mają być tylko obudową, coś takiego jak w tym wątku: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?347761-Istniej%C4%85cy-kominek-a-stare-kafle-z-pieca
×
×
  • Dodaj nową pozycję...