Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chudy64

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Ruda
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Chudy64's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Chudy64

    Panasonic Aquarea

    Witam, Mam pytanie mianowicie zakupiłem pompę ciepła Panasonic High-Performance 9 kW KIT-WC09J3E5-SM . Pierwsze co napisze że jestem laikiem w tym temacie, teraz do rzeczy mam dom nieocieplony z zewnątrz(będę to wkrótce robil) powierzchnia użytkowa domu 120m2 po podłogach wszystkiego jest ok 200m2 wszędzie ogrzewanie podłogowe. Użytkuje ja niedługo temperatura nastawiona na 28 stopni na pompie w domu jest ok 19-20 stopni dom Jeszce nie jest zamieszkany codzienne zużycie prądu to 36 -50 kw ostatni tydzień ( nie jest grzana woda w bojlerze) wydaje mu się iż takie zużycie jest za wysokie instalator zaś mówi iż to standart i wszytko jest ok . Może ktoś się odnieść do tego czy mam się czym martwić? Z góry dzięki za każdą pomoc.
  2. Niestety nie mamy palacza do tej pory palił tylko mój sąsiad ale było ciepło tylko jak nie pracował jak się wprowadziłem to się wymieniamy i do zeszłego tygodnia było palone na zasadzie rozpalić drewnem do 70 stopni zasypać miałem i jak czułem że temperatura spada to szedłem dorzucić wiadomo że było to strasznie uciążliwe poszperałem trochę po tutejszym forum i zacząłem próbować tym sposobem i widzę jak plusy. Powiem tak nawet 14h jak by wytrzymał to było by to dla nas bardzo dużo lepsze to niż bieganie co 3 godziny... Na ten moment nie stać nas na wymianę kotła na nowy ten jest z 2010 roku a używany w sumie od 2012(wcześniej trwał remont kamienicy) być może pod koniec przyszłego roku najwcześniej będziemy mieli z czego.Opiszę jeszcze raz mniej więcej jak wygląda na ten moment palenie w nim być może ktoś z was mi pomoże co w tym wszystkim poprawić. Kocioł Pleszew DTO miałowy MOC 95kW NA ten moment pale w nim miałem tym najbardziej kalorycznym palenie wygląda następująco zasypuje cały piec podpalam od góry gazetami i drewnem po czym zamykam.Miał do pieca wrzucam zwilżony wcześniej. Po wygaśnięciu pieca w kotle zostaje taka skorupa przez cały zasyp a popiołu w popielniku nie ma za dużo jak na zasyp 170kg. Na sterowniku KRYPTON mam ustawione: -wydajność dmuchawy na 50(max) -temperatura załączania pompy CO na 40C -temperatura na CO 65C -czas przedmuchu 59S -czas między przedmuchami 5 min
  3. Jest to stara przedwojenna wyremontowana kamienica o całkowitej powierzchni ok 900m2 która ze względu na to iż jest zabytkowa nigdy nie może zostać ocieplona. Posiada ona 2 piętra( mieszkania są dosyć wysokie 6m jedynie 2 piętro ma mniejsza wysokość).
  4. Witam , Wprowadziłem sie do budynku w którym znajduje sie taki kociol miałowy jak w linku( DTO PLESZEW KWM )o mocy 95kw http://www.kotly-pleszew.pl/index.php/pl/kocio-kwm-s . Do tej pory nikt nie wiedział jak w nim palić(brak płaczą) i palono na zasadzie dorzucania przy takiej "krowie" wydawało mi sie to dziwne i zaczęłam szukać co doprowadziło mnie to tego tematu( w instrukcji z kotła za dużo nie pisało). Zastosowałem sie to metody tu podanej zasypanie kotła rozpalenia od góry i jest trochę lepiej niż z dorzucaniem z tym ze piec wytrzymuje góra 10 h po otwarciu go zostaje w nim taka skorupa tak jakby wszystko sie nie wypaliło jestem laikiem w tym temacie wiec nie wiem czy to ten koks o którym tu czytałem . Wcześniej w domu miałem piec do ktorego wrzucałem węgiel i wyciagalem popiół takie czegoś nie było a jest to strasznie uciążliwe codziennie a nawet kilka razy dziennie czyścić tego kolosa. Miałabym prośbę do osób które w tym temacie siedzą o pomoc jak ustawić sterownik(krypton) w tym kotle aby spalanie było jak najwyraźniejszym i jak najdłuższe oraz co mogę zrobić aby nie zostawala taka skorupą o której pisałem. Za każdą pomoc bardzo dziękuje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...