Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

goclik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

goclik's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Proszę o pomoc w zaprojektowaniu wnętrza, a konkretnie ustawienia mebli. Obecnie są to dwa osobne pomieszczenia, jednak chcemy je połączyć burząc ścianę (linia przerywana na projekcie). Czarnym kolorem w kuchni zaznaczona jest zabudowa kuchni. Po wyburzeniu ściany, do pomieszczenia prowadzić będą dwoje drzwi, więc jednych można się pozbyć. Generalnie chcielibyśmy aby pomieszczenie spełniało funkcje salonu, jadalni oraz kuchni. Mamy już swoją koncepcję gdzie ustawić kanapę (najlepiej rogówkę), tv i stolik. Problem stanowi jakieś rozsądne ustawienie stołu (najlepiej 4-6 osób) i w tej kwestii prosiłbym o jakąś pomoc. P.S. nie musi to być jakiś profesjonalny projekt, wystarczy prosty szkic/rysunek ukazujący przykładowy układ. Z góry dziękuję za pomoc. Rysunek "techniczny". http://images77.fotosik.pl/850/b32f5654d503eccf.jpg
  2. Witam, W łazience, pod prysznicem, na około 1/3 ściany będę miał kafelki, na ich końcu umieszczona będzie szyba. Na pozostałej części ściany chciałem umieścić płyty gk i zrobić gładź - dzięki temu wyrównam sobie ścianę, łatwiej będzie mi je wygładzić oraz zlicuję powierzchnie ściany do kafelki (inaczej byłby uskok). Płyta GK miałaby dochodzić do samych kafelek. Pytanie jak wykończyć to połączenie? Jakąś listwą do kafelek? Fugą? Akrylem lub sylikonem?
  3. Dlaczego nie ma sensu? Nad łazienką mam nie ocieplony strych i chciałem chociaż trochę zatrzymać ciepło w łazience. Wełnę mam o grubości 100 mm - nie jest to dużo, ale skoro obniżam sufit to czemu jej nie dać? Łazienka duża nie jest więc koszta też nie są jakieś ogromne.
  4. No właśnie taki miałem plan. Pytanie tylko brzmi czy mam tą wełnę jeszcze jakoś dodatkowo zabezpieczyć? Druga sprawa to kable - chciałem je przymocować do sufitu, a więc będą nad wełną. Dać je w jakiś peszel elektryczny czy nie trzeba?
  5. Witam, W łazience obniżam sufit za pomocą płyt gk. Chciałem ocieplić go wełną mineralną i folią paroizolacyjną. Pytanie jak to ma się do halogenów łazienkowych led z ikea (oprawa HÄGGUM + żarówka LEDARE). Nie jest to zwykła żarówka led, tylko jakiś ichniejszy wymysł. Niestety nie piszę do ilu stopi się to nagrzewa. W instrukcji jest napisane, że oprawy muszą mieć 50 mm wolnej przestrzeni na około. Czy jeżeli wytnę wełnę i zostawię tyle luzu, to czy muszę dawać jakieś dodatkowe zabezpieczenie p/poz? W internecie przeczytałem, że ludzie robią jakieś "puszki" z blach a nawet dają ceramiczne doniczki. Czy wystarczy jeżeli wełnę na około oprawy wyłożę jakąś grubą folią np. kilkukrotnie złożoną folią do pieczenia? Dodam, że wełna będzie jedynie na około oprawy, od góry jej nie będzie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  6. Dziękuje za odpowiedzi. Ze zmniejszeniem otworu i wstawieniem drzwi nie będzie problemu, bardziej chodziło mi o rodzaj rozwiązania. W internecie ile wypowiedzi, tyle opinii - jedni mówią, że profil ościeżnicowy jest za sztywny, inni, że y-tong może być za słaby. O kantówce drewnianej też słyszałem i chyba faktycznie zrobie to w ten sposób. Myślałem również o tym, żeby z jednej strony ościeżnice przytwierdzić do ściany, a ściankę zrobić z drugiej, ale w moim przypadku kiepsko by to wyglądało. Oczywiście wykończę to karton-gipsem i gładzią, bo otwór muszę jeszcze "obniżyć" z 2,5 m na 2 m.
  7. Witam. Planuję na klatce schodowej wewnętrznej wstawić drzwi. Otwór jednak ma 120cm a drzwi zamówiłem 90 cm więc muszę go zmniejszyć. Drzwi z ościeżnicą (regulowaną 12-14 cm) mają około 100 cm a więc muszę zmniejszyć otwór o około 20 cm, po 10 cm z każdej strony. Im więcej dowiaduje się jak można by to zrobić tym mniej wiem. Jedni mówią, żeby zrobić na profilu ościeżnicowym (tym mocniejszym), inni żeby wymurować przy pomocy y-tongów. Prosiłbym o poradę jak to sensownie zrobić aby było mocne (drzwi będą wypełnione płytą wiórowo otworową więc będą ważyć około 40 kg), ale jednocześnie elastyczne aby przy mocniejszym uderzeniu nie popękało na łączeniach. Również Im większa dzwiękoszczelność tym lepiej. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
  8. Foli kupiłem kilka metrów bo więcej nie potrzebowałem. Niestety nie mogę dać żadnego EPS bo podniosło by mi to poziom podłogi i meble blokowałyby mi otwieranie okna (remont prowadzę w gotowym domu, z wylewkami itd.). Zastosuje się do rad i zrezygnuje z folii a zamiast tego dam siatkę z włókna szklanego. Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
  9. A mogę bezpośrednio na tej folii położyć klej do płytek ceramicznych? Jak już kupiłem tą folie to bym ją położył, zaszkodzić chyba nie zaszkodzi? Pod warunkiem oczywiście że klej mi złapie tą folie
  10. To co zamontować aby sensownie izolowało ciepło a jednocześnie nie było grubsze niż 1 lub 2 cm?
  11. Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy bezpośrednio na folie izolacyjną aluminiową ( taką jak tu http://folnet.pl/towar/folia-aluminiowa-pod-ogrzewanie-podlogowe) można położyć klej do płytek ceramicznych czy trzeba zrobić wylewkę? Pytam bo robię elektryczne ogrzewanie podłogowe (na obecnie zrobionej wylewce) pod płytkami i chciałbym to jakoś zaizolować aby ciepło nie uciekało w dół. Niestety nie mogę zrobić wylewki gdyż za bardzo podniósł by mi się poziom i nie otworzyłbym okna.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...