Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tomek15

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

O Tomek15

  • Urodziny 16.02.1969

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Słupsk
  • Kod pocztowy
    76-200
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Tomek15's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Nie sądzę Przy idealnie suchym paliwie stałym można przyjąć punkt rosy na poziomie 40st. Pod warunkiem zapewnienia idealnego spalania co nie jest ;)takie łatwe. Woda w miale też ma ogromny wpływ ale ten sam kocioł z takim samym paliwie pracujący na 60st. wytrzyma 8-10 lat.
  2. Głupoty piszesz, gdyby tak było to wszystkie stare kotły rozpadły by się dawno a wiele zwykłych węglowych nie palonych latem żyje po kilkanaście lat bez problemu.Sam taki posiadam i ma chyba 12 lat.
  3. W naszych warunkach punkt rosy w kotle przyjmuje się ok. 48st. dla paliwa stałego, oczywiście na to ma wpływ wiele czynników łącznie z ciśnieniem ale 48 to bezpieczna granica. Co za problem mieć II taryfę
  4. Można poczytać o kondensacji: http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=15&ved=0CDwQFjAEOAo&url=http%3A%2F%2Fwww.ogrzewnictwo.pl%2Fartykuly%2Fkondensacja-pary-wodnej.pdf&ei=9kt3VfnQN8HTUZqdgKAG&usg=AFQjCNGxxTUzK4g4BLhYFQvsI_7JffrXNw&sig2=2YO8y7tZnQi9w2j6D4xbVw&bvm=bv.95039771,d.d24 Ty instalujesz kotły czy tylko sprzedajesz???? Policz koszt kilowata dostarczonego do wody przy użyciu prądu i pelletu.
  5. Mała pojemność wodna = szybka zmiana temperatury a to powoduje szybsze zmęczenie blachy i spawów, jak pisałem fizyki nie oszukasz. Poza tym cały czas nie rozumiem dlaczego bronisz grzania wody latem kotłem na paliwo stałe skoro dobrze wiesz że to nieopłacalne. Przecież jako instalator musisz to wiedzieć.
  6. Kondensacja nie wystąpi w przewiewie Poza tym zapominasz o zużyciu samej blachy w wnyki naprężeń spowodowanych częstą zmiana temperatury w dużym zakresie. Naprężenia powodują mikro pęknięcia a tam powstają ogniska korozji a przy stygnięciu poniżej 50st. nastąpi kondensacja i masz ogniwko a dale już z górki.Fizyki nie oszukasz Świetnie znasz to zjawisko z przewymiarowanych kotłów podłączonych do instalacji grawitacyjnej
  7. Ale kocioł gaszony i rozpalany co np. 24 czy 48 godzin na 100% pracuje w gorszych warunkach niż wygaszony całkowicie na lato. Tu uwaga, kocioł wygaszony na sezon letni powinien mieć uchylone drzwiczki dla lekkiego przeciągu wtedy korozja praktycznie nie występuje.
  8. Tak prawdę mówiąc to ogrzewanie CWU paliwem stałym nie ma ekonomicznego sensu. Dla ogrzania CWU dla 4-5 osobowej rodziny potrzeba ok 100kW miesięcznie Kociołek zżera nie tylko paliwko ale również prąd nawet gdy się wygasi i jest w czuwaniu. Do tego dochodzi energia na rozpalenie, pracę kotła i pompy. O własnej pracy choć może niewielkiej też trzeba wspomnieć przy czyszczeniu kociołka ładowaniu paliwa czy wynoszeniu popiołu.... W dłuższej perspektywie wyłączając kocioł na lato oszczędzamy na jego zużyciu i przedłużamy czas jego pracy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...