Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mariober

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    600
  • Rejestracja

O mariober

  • Urodziny 07.12.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Domy drewniane
  • imię i nazwisko
    Mariusz

Dane osobowe

  • Miejscowość
    zagranica

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mariober's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

21

Reputacja

  1. Na cenę domu szkieletowego składa się więcej czynników niż tylko drewno i płyta! Pamiętajcie że wynagrodzenia poszły do góry, stal na fundamenty wariuje, poput duży na tą technologię a fachowców mało! Dużo kosztuje izolacja takiego budynku, instalacje, dobre okna i setki małych a istotnych rzeczy. Na dzień dzisiejszy koszt materiałów na 1 m2 domu szkieletowego to 1700-2000 zł. Bez fundamentów, robocizny, do stanu deweloperskiego.
  2. To jest oferta? Brak wielu szczególnych które mają wpływ na cenę i komfort mieszkania! Jaki dokładnie współczynnik przenikania ciepła dla podłóg ścian i dachu? Gdzie podany dokładny przekrój ściany? wynika że Osb z obu stron , błąd! Czy cena obejmuje izolację akustyczną w stropach i ścianach działowych? Hydroizolacja w łazience? Styropian na ścianie drewnianej , błąd!
  3. Pomaluj olejem ! Olej na zewnątrz szybko płowieje dlatego różnice w odcieniu. Jak chcesz malować inną farbą zrób prubę czy farba będzie się trzymać.
  4. Przestrzeń potrzebna by krążyło tam powietrze, płyta blokuje wydostawanie się wilgoci z wełny . Skąd tam wilgoć ? Długo by pisać , tak jest poprostu prawidłowo!
  5. Strop drewniany łatwo zrobić i wygłuszyć informacje jak to zrobić znajdziesz na blogu , link w stopce! W wyszukiwarce bloga wpisz izolacja akustyczna.
  6. Oczywiście można kręcić, tylko łączenia przesuń względem siebie!
  7. Ewentualnie zastosuj folię kubełkową , ale zamocuj tak by nie za wysoko.
  8. Rozumiesz że drewno nie może być przysypane ziemią! Obniż poziom gruntu wokół domu.
  9. Zawołaj fachowca by sprawdził którędy dźwięk się przedostaje. Może być tak, że masz w ścianie jakiś kanał instalacyjny, przez który cały ten problem.
  10. mariober

    Problem dachu płaskiego

    Oczywiście w twoim przypadku najlepiej zrobić szczelinę wentylacyjną oraz paroizolację też.
  11. Źle napisałem w poprzednio, nie murłatę tylko podwalinę! Nie zakrywaj papą, na papie ma leżeć podwalina, jak nie masz tam papy to trzeba ją tam umieścić, co może być niewykonalne! Resztę odkop i zabezpiecz tak by niedochodziła woda. Drewno zaciga wilgoć , ale też ją oddaje więc musi mieć gdzie! Jak zasłonisz wszystkie strony papą to po prostu zgnije!
  12. Wiatroizolacja, wełna elewacyjna i tynk! Gotowe!
  13. Podwalina nie powinna mieć styczności z glebą i betonem! Pod podwaliną powinna być izolacja przeciw wilgociowa , może to być gruba papa! Od zewnątrz elewacja powinna tak się kończyć by zakrywać podwalinę . W twoim przypadku od kopał bym fundament w koło, z kuć beton , zabezpieczyć fundament folią kubełkową i obsypać drobnym kruszywem , następnie obniżyć tak elewację by chroniła murłatę przed deszczem. Było by dobrze jak byś tam miał wiatroizolację .
  14. mariober

    Problem dachu płaskiego

    Nie ma sensu wentylować tak dużych przestrzeni płaskich, szczelina musiała by mieć z 15cm, by wymusić tam jakiś ruch powietrza. Najlepszym rozwiązaniem jest izolacja wełnami skalnymi, które maja większą odporność na zagrzybienie, użycie jak najwięcej izolacji termiczne tzn. grubość około 50 cm jest optymalna, dlatego izolacja nad krokwiowa jest dobrym rozwiązaniem, do tego między krokwie też. Kolejnym ważnym tematem jest paroizolacja, nie stosujemy jej w ogóle na dachu płaskim, nadmiar wilgoci będzie mógł uchodzić do środka a gruba warstwa izolacji zahamuje jej wykraplanie! Rocznie budujemy dwa takie domy od kiedy stały się modne i nie ma problemów . Dodam że na wszystkich układany jest EPDM , on chyba ma mniejszy opór dyfuzyjny niż papa.
  15. W temacie jest izolacja podwalin od podłoża, a tobie chyba chodzi o izolacje fundamentu? Możesz sprecyzować gdzie masz problem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...