Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ysmen

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ysmen

  1. Witam.Rozciągnięcie podlogówki w całym przemyślanym wersja42c oprócz trzech sypialni kosztowało 4,5 tys z rozdzielaczem podzielonym na osiem sekcji: 1.wiatrołap i przyległa garderoba 2.kuchnia 3.łazienka mała 4.łazienka duża 5.ciąg kominikacyjny do sypialni i druga garderoba 6.1/3 salonu 7.1/3 salonu 8.1/3 salonu W sypialniach nie robiłem podłogowki z dwoch prostych przyczyn:szybsza regulacja temp.i po prostu lubie mieć na podłodze jakiegoś niedużego "futrzaka".Tylko rozplanuj kuchnie by nie kłasc podlogowki pod meblami.Jesli chodzi o koszt rozprowadzenia tradycyjnej instalacji to trudno powiedziec poniewaz hydraulik łacznie policzył za rozprowadzenie rur do wszystkich kranów(kuchnia,garaż,lazienki,ogodowe)plus odkurzacz centralny,plus rury do drabinek w łazienkach,grzejnika w garazu,trzech sypialniach i rur do grzejników opcjonalnie(w razie czego) w salonie i ciagu komunikacyjnym 7.5 tys. Podane koszty robocizna+materiał.
  2. Witam. Murłata i płatew tak jak w projekcie 14/14. Zmienione krokwie z 5/16 na 8/19 i krokwie narożne,koszowe z 10/16,14/18 na 14/20. Krokiew koszowa na środku dostała dodatkowe podparcie. Wszystkie zmiany dokonane na potrzeby dachówki.
  3. Witam. Projekt dopuszcza zmiane kąta w zakresie do 10stopni . Dekarzom kazałem podnieś dach o 7stopni i to oni dokonali odpowiednich przeliczeń. Jeśli chodzi o wcześniejsze pytanie dotyczące wysokości domku od poziomu zero to też dokładnie nie podam,ponieważ zmieniłem wysokość scian pod strop monolityczny,a i fundamenty są wyżej zasypane by nie wyszły za wysokie stopnie tarasowe. Całosci na gotowo nie mierzyłem. Pozdrawiam.
  4. Witam.kate-84 będe wstawiał tą samą deskę co w nadbitce,jeszcze zastanawiam się nad deską diagonalną.Ja wstawiłem na wysokość okna 4 cm cieńszy styropian.Deska ma 2 cm grubości i przerwę na przewiew też trzeba dać z 2 cm.Przed ociepleniem zamontowałem kątowniki do ściany,a do nich przykręciłem łaty z dachu.Elementy drewniane malowane drewnochronem kolor tikowy.Pozdrawiam i gratuluje dobrego doboru kata dachu;-)
  5. Wojt@s jeśli chodzi o skrót to odpowiedziałeś sobie w ostatnim zdaniu"sprawne poruszanie".Lepiej więcej niż póżniej całe życie wchodząc do garażu marudzić pod nosem-ale ciasno.)
  6. Witam McR. Teraz to mnie nie strasz,ze 5 punktów to mało bo tyle mam bez szufelek.Tak poważnie to dobrze rozplanować punkty i 5 da rade.Rure planuje 7meterków. Pozdrowienia.
  7. Witam. Wojt@s jak wrócisz na 171 strone tam wstawiłem zdjęcie z dachem podniesionym do 26 stopni. Sama instalacja do odkurzacza centralnego kosztowała mnie 600pln z 5 punktami. Jesli chodzi o instalacje to na pewno lepiej będzie jak sobie sam zaprojektujesz z elektrykiem.Wczesniej będziesz musial sobie rozplanować gdzie będziesz miał odbiorniki,lepiej teraz dodac trochę kabla i punktów niż potem kuć.U mnie będzie wifi ale u dziecka w pokoju będzie tez net na kabel tak samo w salonie będzie przy antenie wyjście na kabel.nie wszystkie telewizory mają wifi tym bardziej,że kamery tez będą podpięte pod telewizor. Kosztorys dachu więźba tradycyjna: -dachówka ceramiczna alegra9 wraz z drobnymi pierdołami(blacha,grzebienie.taśmy) 20.000 -drewno na więźbę 11.500 -rynny 2300 -drewno na nadbitke 5000 -robocizna za całość 15000 Wielkość dachu po podwyższeniu do 26 stopni 330m.
  8. Witam.Stasiu tak jak napisał hetman cała ta sciana na której bedzie zamontowana brama powinna być wytynkowana.U mnie dodatkowo był wytynkowany sufit,szkoda by podczas tynkowania zabrudziły sie prowadnice i napęd,a i tynkarz by miał ograniczone ruchy.
  9. Witam.U mnie koszt robocizny z materiałem 11 tyś. 180punktów(oświetlenie,gniazdka,rolety,kamery,alarm,anteny,agregat),zazbrojenie dwóch skrzynek elektrycznych,doziemienie.Instalacja pod internetowe sterowanie kamerami,piecem i roletami.Przewody ciągnięte po chudziaku w rurkach.
  10. Witaj martamal. Jeśli myślisz o poddaszu użytkowym to na pewno koszty podskoczą.Szersza ława,koszt schodów,zmiana stropu na betonowy,podwyższenie kąta nachylania dachu pewnie jakieś okna w dachu i oczywiscie przymusowe ocieplenie,wyciągnięcie hydrauliki i elektryki do góry.Jak chcesz wiedzieć jak to wizualnie wygląda spójrz na wersję M42d.
  11. Akton wysokość rachunku nie zależy od rodzaju domku:) Za często zasypiasz przy włączonym telewizorku,a tak poważnie to płyta łyknie trochę woltów.Pewnie gaz jest bardziej oszczędny.
  12. Wojt@s u mnie rozciągnięcie podlogówki w całym przemyślanym wersja42c oprócz trzech sypialni kosztowało 4,5 tys z rozdzielaczem podzielonym na osiem sekcji: 1.wiatrołap i przyległa garderoba 2.kuchnia 3.łazienka mała 4.łazienka duża 5.ciąg kominikacyjny do sypialni i druga garderoba 6.1/3 salonu 7.1/3 salonu 8.1/3 salonu W sypialniach nie robiłem podłogowki z dwoch prostych przyczyn:szybsza regulacja temp.i po prostu lubie mieć na podłodze jakiegoś niedużego "futrzaka".Tylko rozplanuj kuchnie by nie kłasc podlogowki pod meblami.Jesli chodzi o koszt rozprowadzenia tradycyjnej instalacji to trudno powiedziec poniewaz hydraulik łacznie policzył za rozprowadzenie rur do wszystkich kranów(kuchnia,garaż,lazienki,ogodowe)plus odkurzacz centralny,plus rury do drabinek w łazienkach,grzejnika w garazu,trzech sypialniach i rur do grzejników opcjonalnie(w razie czego) w salonie i ciagu komunikacyjnym 7.5 tys. Podane koszty robocizna+materiał.
  13. To bliziutko.Trzeba będzie kiedyś wymienić się poglądami,tylko przy tak zaawansowanej budowie już za dużo pewnie się nie powymieniamy.Teraz to tylko prawie zostały nam kolory elewacji i wybór kostki) Widze,że interesowałeś się rekuperatorem-jak to wygląda jeśli chodzi o koszty montażu na tip top tego 'bajeru' w naszych stronach?Ja planuje solary.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...