Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MYU

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez MYU

  1. A czy mogę zamontować miarkownik ciagu w taki sposób? Najpierw wstęp: - chodzi o montaż w kotle z dmuchawą dragon-uni. Zdjęcie http://www.kotly-dragon.pl/wp-content/uploads/2015/05/dragon-uni-01d.jpg - na górze jest tam dmuchawa, mufa i wejście na czujnik temp. sterownika. - w mufie obecnie jest rtęciowy termometr prosty we wkręconej obudowie. Sposób do oceny: - w miejscu owego termometru prostego chcę wkręcić miarkownik ciągu - ale chcę też termometr - zatem muszę wkręcic trójnik i do tego trójnika miarkownik i z boku termometr tarczowy Będzie bezpiecznie? Wyjaśnię tylko po co mufa wydłużająca na trójniku - podejrzewam, że inaczej nie zmieści się termometr, a po drugie chyba lepiej, żeby termometr nie był pod miarkownikiem.
  2. Czy ma ktoś obrazek, który Last Rico umieścił w tym wpisie? http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&p=3593601&viewfull=1#post3593601 Obrazek został usunięty z serwera; prywatnej wiadomości do Last Rico wysłać nie można "Last Rico has exceeded their stored private messages quota and cannot accept further messages until they clear some space."
  3. Witam mam blachodachówkę ruukki adamante o wysokości profilu 55mm http://www.ruukkidachy.pl/Dachy-rynny-akcesoria/Dachy/Adamante---Ruukki-40#tab0 I na dachu ma być okno wyłazowe z kołnierzem, który wg opisu jest do profili do 50mm. Czyli U mnie jest 5mm więcej. Czy jeśli bym kupił to okno, to nie będzie problemu? Chodzi o okno okpol z takim kołnierzem http://www.okpol.pl/product/uniwersalny-u/
  4. Witam mam taką sytuację - do budynku idzie rura z wodą i środku budynku nad podłogą wystaje ta rura na 0,5 metra, jest zawór i dalej rozprowadzenie - na zewnątrz rura jest zakopana ok 1 metr pod ziemią - na zewnątrz nie ma zaworu, a chciałbym aby był, gdyż budynek zimą nie będzie ogrzewany (nie chcę niepewnego ogrzewania 0,5 metra rury wewnątrz) W jaki sposób można zastosować zawór na zewnątrz, aby można było w każdej chwili i łatwo zakręcić/odkręcić? Edycja: w tytule powinien być trzepień, nie rączka.
  5. MYU

    Jak odkręcić zawór?

    Zawór główny to temat poboczny nie wymagający żadnych wyjaśnień. Co z możliwością wymiany kurka? W tym zaworze ze zdjęcia jest wymienialny i gdzieś do kupienia?
  6. MYU

    Jak odkręcić zawór?

    W tym budynku nie ma. Może jest gdzieś zakopany na linii, ale tego już zimą nie sprawdzę. To był pierwotnie budynek gospodarski, instalacja sprzed 30 lat.
  7. MYU

    Jak odkręcić zawór?

    A czy w tym zaworze można wymienić tą górną część - kurek, czy nie bardzo, bo to jakoś na stałe lub nie produkują takich? Na razie całego nie wymienię, bo przed tym zaworem nie ma żadnego innego, który zamknął by dopływ wody. Jest tylko zawór na podwórku do podlewania. Mógłbym go odkręcić, żeby zmniejszyć ciśnienie wody i w tym czasie zamienić kurek (jak można).
  8. Witam z podłogi wystaje krótka rura z wodą i jest tam zawór jak na zdjęciu. W jaki sposób i w jakiej kolejności odkręcić go aby był przepływ wody? Na górze była kiedyś wajcha, ale przepadła, więc tutaj do użycia będzie klucz nastawny lub kombinerki, bo jest to mocno zdeformowane. Jest tam też krótka śrubka (ok 1cm), poluzowałem ją - łatwo się wykręca. I jeszcze nakrętka z dołu. http://s27.postimg.org/j2aznncub/zawor.jpg
  9. Witam Pytanie do paląych od góry w kotle górnego spalania z dmuchawą - jakie macie ustawienia dmuchawy? - jaki bieg na ile możliwych (2 na 5 vs 2 na 50) - czas przedmuchu - czas przerwy między przedmuchami I może coś zmieniliście w ustawieniach serwisowych?
  10. Nic nie odpisywałem, bo miałem kilka pytań do producenta posiadanego kotła (z dmuchawą), co oni na to, że zamontuję miarkownik w miejsce przeznaczone na termometr, bo ich wersja fabryczna z miarkownikiem (bez dmuchawy) ma mufę miarkownika po boku, a mufa termometra w kotle z dmuchawą (gdzie podobno można zamontować miarkownik) - u góry. Chciałem wiedzieć czy to ma znaczenie, czy te mufy (w kotle z dmuchawą i w kotle z miarkownikiem) są wyprowadzone z tego samego źródła, a tym samym woda w środku ma w tym samym czasie ma tą samą temperaturę (może to głupie pytanie?). Na powyższe producent nic nie odpisał, ale dowiedziałem się, że jednak mufa termometra (3/4) w moim kotle z dmuchawą JEST połączona z płaszczem wodnym, czyli tak jak mówi instrukcja montażu miarkownika. Ciekawostka: termometr rtęciowy - ten w płaszczu wodnym (na pewno dobry, bo sprawdziłem) po rozpaleniu pieca pokazuje zawsze ponad 10 stopni więcej niż sterownik przez czujnik i w porównaniu do do temp. grzejników. Miarkownika jeszcze nie zakupiłem, gdyż chciałbym uzyskać opinię, czy znacząco poprawi on moją sytuację, przy punkcie wyjścia: - dom murowany o powierzchni kondygnacji 90m2; ściany zewnętrzne 40cm, wewnętrzne nośne 25cm - żadnej termoizolacji - piwnica (ogrzewane jedno pomieszczenie) + parter (użytkowy, ogrzewane każde pomieszczenie) + piętro (nie użytkowe, nie ma sufitu) + poddasze - komin o wysokości ok 10m, wymiary 42x110cm; są tam też kanały wentylacyjne, kanał dymowy ma 17x31cm - palenie (kocioł 18kw górnego spalania): - 4 wiadra węgla kostka (ok 34kg)+ kilka polan i drobne drewno na rozpałkę - rozpalenie od góry (dmuchawa włączona (najniższa prędkość, aby po czasie doszło do zadanej temp. 60-65 stopni), brak klapek powierza głównego i wtórnego) - taki zasyp grzeje przez 7-8 godzin (w tym 1,5 godz kocioł osiąga zadaną temperaturę 60 stopni (to pewnie przez dużo grubych rur: fi 60, 48, 42 i mniejsze) i W między czasie przez godzinę grzeje bojler. Załączam zdjęcie kotła po spaleniu - dla porównania zmiotłęm wąskie pasy na drzwiczkach i w srodku. mam niebieski i biały nalot, więc chyba palę "czysto". Ale grzeje to dużo powiedziane. Na dworze -7stopni, rano w domu 12 (w nocy nie palone), a po 4-5 godzinach palenia 16-17stopni. Słowem lodówka. Piec paili dużo, ale czy przy takich warunkach jak podałem ma prawo aż tyly w takim czasie? Czy miarkownik tutaj coś pomoże? A jeśli, tak, to sytuacja z 10 stopniowa różnicą temparutur na termometrze (w płaszczu wodnym) i na sterowniku jest normalna?
  11. Witam w moim kotle (obecnie z dmuchawą) nie ma wyjścia przeznaczonego pod miarkownik ciągu (czyli połączonego z płaszczem wodnym). Jest tylko wyjście pod termometr (obecnie wkręcony prosty, pionowy; nie mylić z wyjściem pod czujnik temp. sterownika). Rozważam montaż miarkownika ciągu, ale w znalezionej w internecie instrukcji pisze, że trzeba go obowiązkowo montować w płaszczu wodnym - jak napisałem nie ma takiego złącza. Czy mogę BEZPIECZNIE zamontować miarkownik w miejsce termometru?
  12. MYU

    cegla szamotowa

    Dziękuję za odpowiedź. Chciałbym się poradzić jeszcze jedną rzecz, Mój kocioł to dragon-uni z pompą i dmuchawą. Tutaj schemat (typoszereg 1)., Jego głębokość to 41 cm i taka sama wysokość od rusztu do dolnej krawędzi drzwiczek zasypu, a szerokość zasypu 33cm. Czy nie ma przeciwwskazań, żeby zamiast tyłu kotła cegłę szamotową ułożyć po bokach? Mam drewno długo pocięte i jak zmniejszę głębokość kotła, to drewno nie wejdzie tak, żeby płasko leżało na dnie. Kocioł będzie pracował z podpalaniem od góry.
  13. MYU

    cegla szamotowa

    Witam mógłby ktoś potwierdzić czy cegła 1 i 2 to szamot i czy 3 i 4 to na pewno nie szamot? Cegły 1,2,3 mają 20-30 lat, leżały sobie; cegła 4 ma do 10 lat. cegła 1 - waga 3098g, wymiary 23 x 11,3 x 6,3, podejrzewam szamot, oznaczenie 981 CS-1 zdjęcie cegła 2 - nie mogłem wyjąć i zważyć, wymiary 23 x 11,3 x 6,5, podejrzewam szamot, oznaczenie W 1As (litera W jest w kółeczku) zdjęcie cegła 3 z otworami - waga 3227g, wymiary 25 x 12 x 6,3 zdjęcie cegła 4 - waga 3091g, wymiary 25 x 12 x 6,5 zdjęcie I pytanie drugie. O ile 1 i 2 to cegły szamotowe, to czy te konkretnie będą nadawać się do zmniejszenia mocy kotła wg opisu, ALE BEZ ZAPRAWY szamotowej? Tylko włożyć cegły na tył, żeby można było zawsze bez problemu wyjąć. Chodzi o dłuższe użytkowanie, a nie do testu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...