Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

element napływowy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

element napływowy's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Przepraszam, ale mam zupełnie odmienne zdanie odnośnie "wysokiego" poziomu usług. W kuchni przy idealnie równych ścianach i kątach prostych mam brak spasowania między górą a dołem o niecały centymetr. I boli, jak się patrzy, że dół schodzi się ze ścianą, a góra już nie... bo tak się korpusy złożyły. W przypadku innego mebla też jest brak pionu, bo wylewka jest krzywo. Fakt, ale to można było dół mebla odpowiednio podciąć albo skorygować jakąś nóżką - tylko wtedy pracy jest więcej, a tak to ja zostaję z prostymi ścianami i meblami odchodzącymi od ściany... Do tego część decyzji podejmowanych bez uzgodnień z inwestorem i fatalny kalendarz tzn. terminy niedotrzymywane i prace przeciągane.
  2. Pod podanym powyżej linkiem nie można znaleźć żadnego wykonawcy. Nawet przeskalowując mapę na całą Polskę Dystrybutorów produktów i owszem, ale chyba nie o to w tym poleceniu chodziło.
  3. Poszukuję sprawdzonej ekipy do wylewek. Forumowy teka miał wejść na budowę na początku czerwca, ale a to musiał coś skończyć, a to powróciły problemy z kolanem. Choć teoretycznie jestem pierwszy w kolejce, to od ponad tygodnia kontakt telefoniczny się urwał, a cały materiał od miesiąca leżakuje:( Pomożecie?
  4. Przez telefon z Panem Bartkiem się super rozmawia. Bije wiedza i miło słyszeć, że odpowiedź dostanie się w bardzo szybkim czasie, nawet dziś wieczorem.... Niestety te "dzisie" trwają, w końcu człowiek się sam przypomina. Okazuje się, że coś trzeba doprecyzować i znowu będzie "dzisiaj" i ... zaczęliśmy we wrześniu, próbowaliśmy w listopadzie. W końcu dałem już sobie spokój z czekaniem na PIERWSZĄ WYCENĘ elewacji.
  5. Dopisuję 6) Media. Wystąp o warunki techniczne dla prądu, gazu wody i kanalizacji albo przynajmniej odwiedź dostawców i zapytaj się jak z dostępnością ich dla Twojej działki. To czy masz np. do sieci wodociągowej 20 metrów albo 200 metrów będzie miało wymierny efekt w portfelu. Zakład Energetyczny nie postawi Ci skrzynki w tydzień, na wszystko się czeka... Nie bez powodu działki uzbrojone są droższe:yes:
  6. Inwestorem skablowania nie jest spółka dystrybucyjna tylko ja, czyli osoba budująca dom. Zatem całe PnB jest wyłącznie na mnie. PGE nie było zainteresowane skablowaniem mi linii, ani współuczestniczeniem w żadnej formie...
  7. Sam odpowiem w temacie, bo może komuś się przyda, a ciężko taką informację znaleźć w sieci. MOŻNA:yes: Projektantowi adaptującemu dostarczyć trzeba dodatkowy tom wykonany przez projektanta branżowego (w tym przypadku załączany był projekt rozbiórki linii napowietrznej i skablowania). Na stronie tytułowej wszyscy projektanci muszą się podpisać i przybić swoje pieczątki więc będzie trochę jeżdżenia w tą i z powrotem.
  8. Witam, chciałem się zapytać osób doświadczonych w temacie pozwoleń na budowę czy można uzyskać w ramach jednego pozwolenia na budowę kilka zgód na raz? Sprawa dokładnie dotyczy działki przez którą przebiega napowietrznie linia średniego napięcia i koliduje z planowaną budową domu jednorodzinnego. Z zakładu dystrybucji energii uzyskałem już warunki usunięcia kolizji (dokładnie skablowania linii i poprowadzenia jej wzdłuż działki). Aby dokonać tego potrzebuję jeszcze wykonać projekt i uzyskać pozwolenie na budowę. I teraz pytanie. Ponieważ działka jest niezabudowana, a cały wysiłek związany z przesunięciem linii ma na celu umożliwienie budowy to czy jako inwestor mogę w ramach jednego pozwolenia na budowę od razu dostać dwie zgody: na usunięcie kolizji energetycznej i budowę domu? Powodem pytania jest chęć przyspieszenia procedur jak i ewentualne oszczędności (adaptacja projektu budowlanego byłaby połączona z wykonaniem projektu nowego przebiegu linii energetycznej).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...