Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jerzy 1957

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O jerzy 1957

  • Urodziny 05.12.1957

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Mucharz
  • Kod pocztowy
    34-106
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jerzy 1957's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Myślałem o pózniejszym zamieszkaniu w tym budynku ,ale muszę to jakoś zabezpieczyć.Jest w pełni umeblowany ,ale czas i wilgoć swoje robi.Nie ma szans na sprzedaż tego bo -budynek stary.Wiadomo że każdy chce mieszkać w czymś nowym ,bez nakładów finansowych i przed takimi starociami ludziska uciekają.Cóż spróbuję jakoś temu zaradzić .Sąsiad przejął willę też staroć z ok.1898r i wiem ile lat się męczy z remontem ,bo konserwator robi problemy.To wymiar bali nie taki,okna też nie takie ,więc może nie będę nic zgłaszał a robił po swojemu remont małymi etapami.
  2. Chciałbym to zabezpieczyć przed dalszym niszczeniem ,zwłaszcza zależy mi o te wylewki,aby z tej "polepy' nie przeciągała wilgoć w śćiany. Chcę zapobieć dalszej degradacji budynku .
  3. Odziedziczyłem z siostrą stary z 1860r dom drewniany /wpis w katalog zabytków/ ,który od 25 lat stoi niezamieszkały . Ostatnio stwierdziłem ,że podłogi są w stanie tragicznym.Podłoga posadowiona jest na ubitej glinie ,legary i deski.Dostała się chyba wilgoć ,która zżera drzewo.Prośiłbym o poradę co z tym zrobić .Usunąc część gliny i wykonać wylewkę ?,czy takie rozwiązanie będzie dobre ?. Dom jest tylko podpiwniczony pod 1 pokojem ,sciany piwnicy oraz strop z kamienia rzecznego ,sklepienie łukowate.Tak jak wcześniej napisałem zabytek ,dużego ruchu nie mam ,dom posadowiony na kamieniu rzecznym ,a na nim jakaś podmurówka z cegły o nietypowych wymiarach,jak zacznę podbierać ,wybierać glinę pod wylewkę ,to nie wiem na jaką głębokość ,żeby dom nie stracił stabilnośći.Dom to była kiedyś tzw.Krakowianka ,potem za austrii szkoła ok.1900r ,no a teraz wielkie problemy.Może uzyskałbym poradę odnośnie wylewek podłogowych ,lub też porady co do zabezpieczenia budynku ,przed osiadaniem,czy też wilgocią.Proszę o jakieś wskazówki za co będę wdzięczny.Mam też problem z elewacja ,ojciec kiedyś cały dom+dach obłożył eternitem ,takie małe płaskie kwadraty,gmina dopytuje ,kiedy to zostanie usunięte,a skad ja mam wiedziec kiedy siostra nie wykazuje żadnego zainteresowania ,a sprzedać ten dom to wielkia niewiadoma. Pozdrawiam.
  4. Witam. Jestem współwłascicielem 5/6 w nieruchomośći /działka 4,5o ara,dom z 1855r ,80m2 drewniany/.Chciałbym go remontować i moje pytanie jest takie czy mogę go w całośći ,lub etapami remontować czy też współwłaściciel mający 1/6 może wstrzymać mi prace.Nie jestem w stanie go spłacić ,bo remont i tak pochłonie duże kwoty,nie mieszkał nigdy w nim ,nie jest zainteresowany jego stanem,więc obawiam się kłopotów.Może mi wstrzymać prace ,a co najgorsze dać znać do woj.konserwatora zabytków że grzebię coś przy domu.Dom jest przechodni z dwoma wejsciami tj.dawna austriacka szkoła 4 klasowa /wejscie i wyjscie na podwórko.Jak mój obecny stan i zamiary mają się do prawa budowlanego.Mogę remontować czy nie.Bardzo bym prośił o odpowiedz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...