Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jacekppg

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

O Jacekppg

  • Urodziny 14.10.1969

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Sępólno Krajeńskie
  • Kod pocztowy
    89-400
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Jacekppg's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Po konsultacjach z hydraulikiem doszliśmy do wniosku że najlepiej będzie jak firma instalująca podłączy pompę ciepła standardowo bezpośrednio w zamknięty układ grzejnikowy z wyprowadzonymi trójnikami i zaworami na zasilaniu i powrocie. Natomiast piec węglowy będzie pracował w małym układzie otwartym i zasilał poprzez wymiennik płytowy który będzie podłączony do tych że trójników. W takim układzie otrzymuję to co chciałem czyli: -zamykam zawory od wymiennika i włączam PC -gdy z jakiś przyczyn nie ważne z jakich będę chciał ogrzewać piecem węglowym to wyłączam PC otwieram zawory wymiennika płytowego uruchamiam pompy obiegowe po stronie pieca węglowego i za wymiennikiem jako zasilanie grzejników i rozpalam.
  2. Pompa ciepła to Altherma HT 11kW a dom jest o powierzchni grzewczej132m2, po wizjach lokalnych firm instalujących Daikina kreślono że 11kW pompa będzie najbardziej optymalna. Pompa ciepła będzie głównym źródłem i w zasadzie jedynym. Piec węglowy ma zostać bo już jest i ma pełnić zadanie awaryjne. Mieszkam na terenach leśnych, często w ciężkich okresach zimowych mamy awarie linii energetycznych, usuwanie skutków i napraw linii trwa znacznie dłużej na takich terenach wiejskich, nie chcę np. się grzać przez dwa dni przy ognisku na podwórku. Proszę znających się na buforach o propozycje jaki powinien być zastosowany o jakiej wężownicy aby poradziła sobie z odbiorem ciepła z pieca węglowego.
  3. Bardzo proszę o poradę jak to powinno być podłączone. Posiadam starą instalację grzejnikową o układzie otwartym i z systemem grawitacyjnym. Problem polega na tym że musi być zachowany obecny piec węglowy. Rozmawiałem z kilkoma firmami którzy instalują takie pompy HT Daikina i każda ma inny pomysł. 1. Podłączenie pompy standardowo bezpośrednio w układ z trójnikami na piec węglowy i zawory zamykające jego podczas grzania pompą, cały układ typu zamknięty z naczyniem przeponowym. 2.Bufor z wężownicą PC ładuje bufor bezpośrednio w układzie zamkniętym, a kocioł pośrednio przez wężownicę. Za buforem pompa obiegowa na instalację. Tu najbardziej mi się podoba ale co to za bufor pod który można podłączyć piec węglowy w jego wężownicę. Plusem jest również izolacja starego pieca od PC 3. To PC i piec węglowy spięty zwykłym buforem bez wężownic w układzie zamkniętym z jakąś dodatkową automatyką.
  4. Skoro grzejesz do 65*C to jaka pompę posiadasz? Napisz coś więcej o mieszkaniu jaki metraż, ocieplenie, jakie grzejniki i koszt ogrzewania tej zimy. Moja chata to 130m, ściany to pustak + przestrzeń powietrzna + 1/2 pustaka + 10cm styropian. Ogrzewam węgluchem i grzejnikami, spaliłem 2tony i 1m3 drewna w tym sezonie, chata po remoncie więc nie mam zamiaru rozwalać podłóg i dla tego interesują mnie takie pompy.
  5. Mnie interesują tylko pompy wysokotemperaturowe typu powietrze woda.
  6. Pompy powietrze woda wysokotemperaturowe tak niewiele o nich wiadomo, czy mógłby się ktoś podzielić informacją z użytkowania. Pompy te produkuje tylko firma Daikin czy są też inne bo jakoś nie znalazłem a może są jakieś chinczyki.
  7. Grzejniki w pomieszczeniach są prawie dwukrotnie przewymiarowane, ogrzewam węgluchem obecnie temperatura na pecu wystarcza 40* w mrozach po niżej -10* wystarczy max 60* na piecu więc myślę że pompa dałaby radę. Co do układu grzewczego to chciałem się upewnić czy musi być układ zamknięty. Mógłbyś podpowiedzieć jakie to pompy które działają do 65*.
  8. Chodzi oto że mam starą instalację z górnym naczyniem wzbiorczym i grzejniki panelowe przewymiarowane.
  9. Witam. Przepraszam że się trochę wcinam ale chciałbym otrzymać odpowiedź na nurtujące już od jakiegoś czasu pytanie otóż czy pompa ciepła pw może pracować w instalacji grzewczej o układzie otwartym czyli z naczyniem przelewowym.
  10. Jacekppg

    Pompa ciepła JULA

    Teraz rozumiem, bo trochę byłem zdziwiony że taki metraż ta pompa ogrzeje. Moja chata jest podobna tylko bez podłogówek a tylko na grzejnikach 2xprzewymiarowanych więc pompa p-w myślę że minimum to 9KW
  11. Jacekppg

    Pompa ciepła JULA

    Ogrzewasz wszystko podłogówką?
  12. Jacekppg

    Pompa ciepła JULA

    qubic jaki masz dom, metraż, ocieplenie itp. że tak ładnie ci ta pompa trzyma temperaturę wewnątrz.
  13. Dzięki zrozumiałem, a czy ogrzewa ktoś z kolegów tylko grzejnikami, nie mam możliwości założenia podłogówki więc czy jest sens instalacji pompy ciepła. mkm silesia oczywiście lata na ppg i ppgg
  14. Witam. Proszę o wyjaśnienie osób które używają pomp typu powietrze-woda. Wszędzie w danych katalogowych sprawność COP jest podana w warunkach na zewnątrz 7º i temperatura zadana 35º. Wiadomo że COP się zmniejsza jak temp. na zewnątrz się obniża a co się dzieje jak temp. na zewnątrz jest dalej 7º a temp. zadaną podniosę do 50º czy też tracę na wydajności COP?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...