Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bathurst

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Bathurst

  1. Dzięki za odpowiedź. Sytuacja chyba nie jest taka tragiczna bo zrobiłem dziś test. Popsikałem te plamy mieszanką Domestosa z wodą i po chwili można było to zetrzeć ręcznikiem papierowym. Jeśli wyczyszczę tak ściany i sufit, będzie można je później normalnie pomalować? Ten Domestos nie zostawi czegoś co utrudni "wchłonięcie" farby? Trzeba zagruntować?
  2. Dzień dobry Poproszono mnie o pomalowanie pokoju. Problem polega na tym, że to pomieszczenie było wcześniej bardzo zawilgocone, na ścianach i suficie jest grzyb, pleśń. Wielkie czarne plamy. Na suficie małe szare kropki. Proszę o porady jak najlepiej się do tego zabrać. Czy i jak to zeskrobać? Czym? Czy zrobić coś jeszcze? Zeskrobać, zagruntować i pomalować? Używać jakichś specjalnych specyfików? Jakiejś specjalnej farby? Jak w ogóle się za to zabrać. Nie wiem dlaczego ale nie mogę dodać fotek, wrzucam dwa poglądowe linki. Dodam że po malowaniu nie będzie już w pomieszczeniu takiej wilgoci. Będę wdzięczny za wszelkie (merytoryczne) porady.
  3. Mam pytanie o minimalne ciśnienie wody w obiegu c.o. kotła Termet Ecocondens Crystal 20. W instrukcji obsługi i informacji na stronie internetowej producenta znalazłem informacje tylko o maksymalnym ciśnieniu wody w obiegu c.o. które wynosi 0,3 MPa czyli 3 Bary. Czy mam rozumieć że nie ma określonego minimalnego ciśnienia wody w obiegu c.o. kotła?
  4. CWU jest ogrzewana elektrycznie i tak musi pozostać. Teraz się zastanawiam czy rzeczywiście kondensat będzie najlepszym rozwiązaniem. Może nakreślę nieco temat, tak będzie łatwiej. Ogrzewanie gazowe chcę założyć bo nie mam czasu żeby rozpalać i dokładać do kotła miałowego. Chcę żeby było ciepło, że tak powiem bezobsługowo. Tylko jeśli będzie tak że jeden z domowników wróci z zagranicy to ten piec miałowy będzie używany (bo wtedy nie będzie problemu z czasem, miał jest tańszy) więc może być też tak że np. przez 10 lat, 4 sezony grzewcze używany będzie obecny kocioł miałowy. Jak rozumiem kondensaty są znacznie droższe. Tak jak napisał BrodowskiG różnica w zużyciu gazu będzie na poziomie (tylko) 10 %, a do tego dochodzi chyba jeszcze cena droższego serwisowania kondensatu. Poza tym 100 m2 to stosunkowo mała powierzchnia. Zatem kluczowe pytanie brzmi, jaka jest różnica w cenie miedzy kondensatem, np. podanym powyżej Termet Ecocondens Gold 20 a jakimś dobrym kotłem tradycyjnym? Gdybyś wrzucił kilka modeli takich kotłów byłbym wdzięczny. PS. Widzę że jesteśmy "krajanami", jestem z okolic Żyrardowa
  5. Teraz jest teoretycznie na wyjściu koło 55 st. C . Teoretycznie bo sonda temperatury jest umieszczona na rurze wychodzącej z kotła a nie bezpośrednio w nim. Nie wiem ile jest na powrocie bo tego nie mierzyłem, dziś postaram się to zrobić i napiszę wynik. Ale z tego co piszesz wynika że raczej nie trzeba będzie nic dokładać.
  6. Właśnie o to mi chodzi, o podanie modeli jakichś konkretnych kotłów. Proszę o jeszcze . Wiem że przy doborze kotła istotna jest m.in. dostępność serwisu w okolicy. Jak sprawdzić czy w mojej okolicy nie będzie problemu z serwisem np. podanego przez Ciebie Termeta? Co do firm, to sporo czytałem i wynika z tego że kiedyś była bardzo duża różnica w jakości między Junkersem czy Vaillantem a np. Termetem. Teraz Termet nie odstaje od swoich zachodnich konkurentów i spokojnie można wybierać tę markę. Poza tym jeszcze jedno pytanko, czy jest duża różnica w cenie między jedno a dwufunkcyjnymi? Bo jeśli nie, kupiłbym dwufunkcyjny i miałbym, jeśli będę kiedyś chciał, możliwość używania go do ogrzewania wody użytkowej.
  7. Witam Na wstępie zaznaczam że nie znam się na tej tematyce, dlatego proszę o wyrozumiałość . Mam do ogrzania jedną kondygnacje domu, około 100 m2. Dom z lat 90, ściana to pustak żużlowy wolna przestrzeń i suporex, nieocieplony. Okna plastiki, szczelne. Kocioł ma być tylko do centralnego ogrzewania, czyli z tego co rozumiem jednofunkcyjny. Chciałbym żeby był to kocioł kondensacyjny, oczywiście dlatego że jest oszczędniejszy. Tylko nie jestem pewien czy byłoby tak w moim przypadku ponieważ teraz kondygnacja ogrzewana jest kotłem na miał, grzejniki aluminiowe, żeberko powiedzmy na 1,3 m2 powierzchni. A z tego co czytałem grzejników powinno być więcej niż przy np. kotle na węgiel bo woda je ogrzewająca będzie miała niższą temperaturę. Oczywiście nie jest problemem dokupienie dodatkowych 20 żeberek i „dołożenie” w poszczególnych pomieszczeniach jeśli byłoby to wskazane przy kotle kondensacyjnym. Na kocioł mam powiedzmy około 4 tys. ,ale jeśli będzie coś sensownego trochę droższe to oczywiście może być. Chciałem zapytać jaki kocioł gazowy powinienem wybrać? Kondensacyjny czy tradycyjny. Chodzi mi o moc, firmę, konkretnie jaki kocioł powinienem kupić? Trzeba dokładać te żeberka czy nie? Będę wdzięczny za wszystkie (merytoryczne i fachowe) rady.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...