Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marblah

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marblah

  1. Dziękuję za informacje
  2. Mam ocieplony dom styropianem , siatka i klej oraz zagruntowany. Przygotowuję się do położenia tynku akrylowego. Proszę o informację na temat cen obowiązujących w bieżącym roku.
  3. Dziękuję za pouczające odpowiedzi. Karmik (jak nazwa wskazuje) ma służyć przedewszystkim do karmienia o nie wyłącznie do ozdoby. Rozwiązanie karmika z pnia brzozy z wywierconymi otworami bardzo mi się podoba. Pozdrawiam.
  4. Chciałbym wykonać karmik dla ptaków z konarów brzozowych. Proszę o informację w jaki sposób mógłbym zabezpieczyć (zaimptegnować) drewno aby jak najdłużej utrzymać powłokę kory w jej oryginalnych barwach. Chciałbym również aby kora nie odchodziła od pnia.
  5. Ja układałem sam wraz z moją małżonką 90 m2 podłogi z desek sosnowych na legarach. Wykorzystałem deskę Barlinecką (na długości i szerokości pióro i wpust). Dociskanie desek wykonywałem kawałkiem deski z wpustem. Deski mocowałem wkrętami pod kątem 45 stopni w pióro do legarów by nie widać było łbów wkrętów. Z mojej pracy jestem zadowolony bo podłoga wyląda pięknie i wszyscy moi goście ją podziwiają.
  6. miałem wstawiane drzwi wewnętrzne (powiększenie otworu w ścianie z kamienia grubości 45 cm, osadzenie drzwi, tynkowanie wnęki i przy drzwiach) , zapłaciłem 130.-zł
  7. Mam pracowników kładących w pomieszczeniu mieszkalnym płyty GK - sufit na konstrukcji , do ścian na plackach (poziomowanie). Interesuje mnie cena robocizny na 1 m2.
  8. Mieszkam na terenie gdzie wystepuje kamien wapienny . Ogrodzenie wykonuje sam. Trwa to dlugo, lecz efekty ciesza.[/i]
  9. Słyszałem o ogrzewaniu podłogowym którego czynnikiem grzewczym jest powietrze. Proszę o wskazanie mi źródeł informacji n.t. takiego ogrzewania. Równocześnie proszę Forumowiczów którzy zrealizowali takie przedsięwzięcieie n.t. zalet lub wad tego ogrzewania.
  10. Z jakiego kamienia chcesz wykonać ogrodzenie? Ja obecnie (z przerwą zimową) wykonuję słupki z kamienia wapiennego. Kamień został osadzony na cemencie, wyfugowany zaprawą cementową. Już po kilku miesiącach można zauważyć że pod wływem deszczu i słońca kamień jest coraz ładniejszy.
  11. Chciałbym zainstalować na mojej działce przy domu kolektory słoneczne. Proszę o informacje, czy moge liczyć na dotacje z Ochrony Srodowiska lub z funduszu UE. Moj dom znajduje się w zabudowie miejskiej , wiec nie mogę korzystać z dotacji dla rolnictwa.
  12. Dziękuję wszystkim za zajmującą lekturę w powyższym temacie
  13. Na jednym z drzew które posiadam chciałbym umieścić budkę dla sikorek.Proszę o szczegółową informację jakie powinna mieć wymiary, jaki otwór włazowy, z jakiego drewna, w którym kierunku ma być zwrócona oraz na jakiej zawieszona wysokości , czy musi być osłonięta konarami drzew. Bedę wdzięczny za porady, ponieważ to co narazie mogę zrobić dla sikorek to częstowanie ich słoniną.
  14. Dziękuję bardzo wszystkim za poradę. Bardzo chciałbym aby w tej dziupli mogły zamieszkać jakiekolwiek ptaki , lecz dziuplą nazwałem zagłębienie w pniu około 3 cm. W uzupełnieniu mam pytanie : w jakiej porze roku wstawia się tzw plombę cementową. Pozdrowienia oraz Życzenia Wesołych Świąt dla wszystkich Forumowiczów
  15. Doradźcie mi proszę czym zabezpieczyć zagłębienie (nazywam to dziuplą) w pniu drzewa owocowego (grusza) , przed dalszą degradacją. Pień gruszy która rodzi przepyszne owoce jest zdrowy za wyjątkim tych kilku zagłębień.
  16. Od dwóch lat remontuję dom (wcześniej mieszkałem w blokowisku) , wiele prac wykonałem sam. Żałuję że od początku moich prac nie wiedziałem o istnieniu Forum Muratora. Napewno było by mi łatwiej gdyż wiele prac wykonywałem poraz pierwszy. Teraz przed wykonaniem każdego przedsięwzięcia rzucam temat i zaraz otrzymuję odpowiedzi koleżanek i kolegów. Cieszę się że stanowimy społeczność Forumowiczów która pięknie się wspiera i za to wszystkim dziękuję oraz życzę Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.
  17. marblah

    Trunki

    Z szybszych trunków jakie robiłem i bardzo mi smakował następujący: do czystej wódki gatunkowej lub spirytusu rozcieńczonego wodą wrzuciłem kilka wędzonych śliwek (rozkrojonych i pozbawionych pestek).Pozostawiłem na jakiś czas 1 do 2 tygodni. Po tym okresie wódkę odsączyłem i była gotowa do spożycia. Oczywiście nie musze przypominać że sliwki również nadawały się do spożycia.
  18. Majka bardzo dziekuje
  19. Napewno odpisze , lecz bede chcial wyczyscic gdy bedzie odpowiednia pogoda skory beda ociekac w ogrodzie. Narazie dzekuje .Zycze Wesolych Swiat
  20. marblah

    Trunki

    Ja robie nalewke wieloowocowa. Do butli 5 litrowej wlewam 2 litry spirytusu oraz zatykam szczelnym korkiem (w czasie kiedy pojawiaja sie pirwsze owoce - truskawki). Kazdy owoc krajam na male czesci (male owoce na 2 czesci) i wrzucam w momencie gdy sa dojrzale do butli. Butle stawiam w slonecznym miejscu. Owoce :truskawki, wisnie, kiwi, greipfruty, mandarynki, pomarancze, gruszki, winogron. Po 3 miesiacach odcedzam wodke wytrawna. Owoce pozostawiam w butli w slonecznym miejscu i zasypuje cukrem. Kiedy cukier sie rozposci pod wplywem soku owocow , odcedzam owocowy slodki likier. Owoce natomiast wsypuje do sloikow - sa doskonale jako dodatek do lodow. Mozna owoce jesc same , sa bardzo smaczne, lecz uwaga mocno "kopia".
  21. "Rbit" dziekuje bardzo za szybka porade.
  22. Prosze poradzcie mi czym wyczyscic skory owcze, aby byly biale i puchate. Niestety czyszczenie w zakladach wyspecjalizowanych jest drogie, oraz skora nie jest ladna (nie jest puchata)
  23. W uzupelnieniu, interesuje mnie jak dlugo wytrzyma powierzchnia zagruntowana (1rok, 2lata). Czy w przypadku odwlekania z tynkiem trzeba po pewnym (i jakim?) okresie ponownie gruntowac. Bede wdzieczny za porade.
  24. Dzikuje "Wawi" za porade. Nawet juz zaczalem ja realizowac. Porade czytalem wczesniej - dlatego przepraszam ze nie odpisalem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...