Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wiesiek6308

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    910
  • Rejestracja

O wiesiek6308

  • Urodziny 15.08.1963

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    podlaskie
  • Województwo
    podlaskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

wiesiek6308's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

22

Reputacja

  1. Może być, że on zawiesza się i następuje powrót wody do studni a pompa sama w suchoobiegu nie zasysa.
  2. 25 lat gwarancji ? Poczytaj sobie dokładnie warunki tej rzekomej gwarancji i niech Ci jeszcze Producent lub Sprzedawca zagwarantują, że będą istnieć na rynku przez te 25 lat. Totalny absurd i cwaniackie naciągactwo inwestora na koszty. Ale decyzja oczywiście należy do Ciebie. Dodatkowo pomyśl sobie czy będzisz chciał użytkować te same panele przez te 25 lat - czy nie będziesz chciał zmian.
  3. Z drobnego piasku nie zrobisz betonu. Ja bym poczekał na beton z pompy.
  4. Tak ale najpierw skręć ponownie silnik .
  5. Panele montuj na koniec wszystkich prac remontowych a więc po cyklinowaniu, malowaniu ścian, lakierowaniu parkietu. Na sam koniec.
  6. Jeżeli na odcinku pompa - smok ssący nie masz zaworu zwrotnego to myślę, że to ciśnienie przez długi okres martwy ( nie używania zestawu) mogło spowodować zaklejenie smoka na rurze w studni. Sprawdź to.
  7. Jeżeli w ścianach nie będziesz wstawiał okien to śpij spokojnie.
  8. Kiedyś jak w żwirze trafił się kamień wapienny to po okresie zimowym w tym miejscu był beton wysadzony. Dot. to chodników z betonu. Jeżeli zalejesz płytę z tego kryszywa to na wiosnę wszystko łopatą zbierzesz do kontenera. Zastosuj żwir lub co w najgorszym wypadku juz sama pulpa będzie lepsza niż ten odpad wapienny. Ale to tylko moja opinia, przestrzegam bo szkoda pracy, kosztów i nerwów.
  9. To życzę owocnej sprzedaży okien z porysowanymi okleinami. Wymuszacie na inwestorach podporządkowanie się swoim nawykom - ale to nie trwa wiecznie. Ten post Pański słabo wyważony a raczej obcesowy z czasem może wpłynąć na podejmowanie decyzji prze nabywców. A Pański szef wówczas nie będzie zadowolony. Pozdrawiam , życzę owocnej sprzedaży.
  10. Dobre sobie, producent i sprzedawca będą decydowali za właściciela domu i zmuszali do zakupu porysowanych okien. Bum powoli się kończy i będzie spowolnienie. Tacy producenci będą wówczas kłaniali się nisko aby ktoś nabył u nich towar. Pamiętać należy że ,,opinie,, w dzisiejszej dobie internetu szybko się rozprzestrzeniają i to od nich częściowo jest uzależniony zbyt. Czy kupiłbyś z salonu nowe auto z porysowaną karoserią aby w okresie późniejszym serwisanci retuszowali lakier?
  11. Ehhh. Juz tych typowo białoruskich nie ma ale to może i lepiej bo teraz tego typu pompy mają ssanie z góry a więc nie zassie Ci mułu z dna studni. Kiedyś miałem białoruską jak zerwała się linka stalowa i pompa pracowała to prawie metr zassałą się w dno rzeki . A aktualnymi tego typu pompami nie ma już takiego kłopotu bo są mniejszej mocy ale do podlewania wystarczy. Oryginalna białoruska pompowała z rzeki na odcinku 60 metrów z tym, że przy pompie był najpierw wąż trzy-czwarte cala i w połowie redukowany na 1/2 cala. Na końcu była końcówka do podlewania i ładnie to dawało. Proponuję tak jak kol. kryzys wyżej zakup tego typu pompy ( tanio i da radę). Poziomu wody nie będziesz musiał kontrolować bo jak nie będzie wody na ssaniu to usłyszysz strzelanie jak z karabinu, zdążysz wyłączyć. Nie musisz zabudowywać niczym a na zimę i tak musisz wyciągnąć.Fachowo to nazwa pompa wody górnossąca membranowa, na aledrogo tego dostatek a ceny od 80 zł do nawet 200. Kupuj najtańszą i z głowy.
  12. Ja bym na to nie przystał i żądałbym wymiany na towar wolny od wad. Pamiętaj całe życie będziesz patrzył na ten bubel ( bo taka jest psychika człowieka).
  13. Sprawdź czy ten ,, remont,, jest legalny - czy było pozwolenie bo coś mi się wydaje, że to nie tylko modernizacja ale ROZBUDOWA - więc potrzebne było pozwolenia. Jeżeli nie ma to odpuść to sobie gdyż prawa i obowiązki spoczywają na właścicielu ( a do tego zaliczysz się po zakupie). Legalizacja to duże koszty łącznie z karą. Jeżeli dokumentacja jest OK ( ciągłość budowy w dzienniku trwa) to porozmawiaj również z sąsiadami w jakim stanie był ten domek przed modernizacją bo właściciel może coś ukryć i najważniejsze powód sprzedaży. Później weź za opłatą oczywiście ( ale to zawsze się opłaca bardziej) jakiegoś kierownika budowy niech się wypowie w kwestii stanu technicznego, projektu ( projekt musiał być robiony jeżeli działą to na legalu).
  14. Wiata może mieć tylko trzy ściany zabudowane - więc ten budynek nie jest wiatą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...