Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

karoldep

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Grodzisk Mazowiecki
  • Kod pocztowy
    05-827
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

karoldep's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Mam pytanie co do tego steinoduru. Czy możliwe jest stosowanie go pod płytę fundamentową. Czyli czy jego ściśliwość jest ok. Niby na stronie producenta jest napisane że "płyty steinodur® PSN HD zostały specjalnie zaprojektowane do izolacji podłóg oraz posadzek poddanych wysokim obciążeniom powstałym między innymi pod wpływem: samochodów ciężarowych i osobowych, wózków widłowych, regałów w magazynach wysokiego składowania oraz urządzeń produkcyjnych." ale o stosowaniu pod budynki nic więc nie wiem. Pozdr
  2. Też szukam. Jest to chyba określone w normach i uzależnione od poziomu przemarzania gleby, http://www.geotest.pl/poradnik/jak_gleboko_fundament (mam nadzieję, że nie łamię zasad forum)
  3. No właśnie się zastanawiam czy ma to sens. Czy jest taki wymóg techniczny. Bo bez wątpienia podniesie to koszty. Może niewiele ale zawsze.
  4. To są rysunki przykładowych rozwiązań. Pytanie mam nie co do izolacji bo uważam, że jeśli izoluję od spodu to po co od góry. Pytanie dotyczy samego sposobu posadowienie. Czy jeśli podnoszę posadowienie o załóżmy 50 cm, to czy powinno być stosowane rozwiązanie rys2 czyli fartuch, celu zabezpieczenia przed (no nie wiem) przemieszczaniem się czy też zsuwaniem całej płyty z podniesionego terenu (niby posadowienie płyty w gruncie to minimum 50 cm).
  5. Bez fartucha Z fartuchem Pytanie wynika z faktu, że jak widzę na rysunkach i różnych stronach głębokość posadowienia płyty to minimum 50 cm. Czy bez takich fartuchów budynek nie będzie się ześlizgiwał/zsuwał z podniesionego terenu?
  6. Witam. Chciałbym posadowić budynek na płycie fundamentowej. Z badań geologicznych wynika, że swobodny poziom zwierciadła wód gruntowych znajduje się na poziomie 0,5-0,6 m p.p.t. Szacowany może być wyższy o 0,5. Zaleca się płytę fundamentową i wyniesienie poziomu 0 budynku jak najwyżej. Cichłbym podnieść o 0,5 m (o takiej wysokości mówił ten geolog). Czy w takim przypadku muszę stosować fartuch płyty fundamentowej? Mam projekt siostry bez fartucha. Ona też podnosiła ale o 1 m. Zastanawiam się czy brak fartucha to jest błąd.
  7. Odświeżę temat. Faktycznie jakoś mało na necie na temat mabudo. Niby niezadowolony klient powie dziesięciu osobą a zadowolony jednej. Do założyciela wątku. Udało się postawić? Jak wrażenia? Koszty ogrzewania itd? Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna? Wilgoć się utrzymuje para się skrapla na oknach? Coś zmienialiście w projekcie np grubsze ocieplenie? budynek na ławach czy płycie fundamentowej? Proszę podziel się wrażeniami. pozdr
×
×
  • Dodaj nową pozycję...