
Staff
Użytkownicy-
Liczba zawartości
19 -
Rejestracja
O Staff
- Urodziny 02.09.1977
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Żabieniec
-
Kod pocztowy
87-600
-
Województwo
kujawsko-pomorskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Staff's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
O rodzaju stropu już pisałem wcześniej. Ponadto ściankę mam już postawioną, więc odpada opcja podłogi pływającej. W grę natomiast wchodzi sufit podwieszany. Zastanawiam się jeszcze nad zrobieniem konstrukcji jak proponowana tutaj http://muratordom.pl/budowa/podlogi-i-schody/podloga-na-legarach-podklad-podlogowy-z-plyt,114_6956.html osobno w każdym z pomieszczeń. W ten sposób zrobiona ścianka byłaby wbudowana w podłogę i uniknąłbym mostków akustycznych i przenoszenia bocznych dźwięków. Tylko nie jestem pewien, czy tak to można wykonać.
-
Ściankę już postawiłem. Ostatecznie wykorzystałem Aku-Płytę Isovera, proponowany wcześniej w innym miejscu na tym forum http://forum.muratordom.pl/showthread.php?232721-Różnice-w-izolacji-dźwięków&p=6698224#post6698224 Mustwall M20 i płyty KG. Wszystko razem świetnie wycisza. Jestem bardzo zadowolony z efektu jeśli chodzi o przenoszenie dźwięków powietrznych i uderzeniowych między pomieszczeniami :lol2 Stropu od strony podłogi jednak nie ruszałem i trochę tego teraz żałuję, bo jednak jak dzieciaki biegają, to dźwięk się niesie. Ale to da się nadrobić robiąc sufit podwieszany Dzięki wielkie za wszystkie rady.
-
Cóż, ja to rozumiem w ten sposób - materiały akustyczne muszą być zastosowane w całym pomieszczeniu i bardziej izolują akustycznie niż materiały dedykowane do izolacji akustycznej (gdyż te prócz izolacji akustycznej mają również spełniać inne zadania, np. izolować termicznie, jak wełna czy styropian). Choć dla mnie tak naprawdę nie liczy się teoria, tylko to, czy osiągnę dany efekt to mi się udało więc dzięki za wszystkie rady
-
Jest to więc czysto teoretyczna różnica w definicjach, w praktyce oznaczająca tylko stopień izolacji, prawda? Zresztą ma to już niewielkie znaczenie, gdyż prace przy postawieniu ścianki działowej już zakończyłem. Ostatecznie wykorzystałem Aku-Płytę Isovera, proponowany wcześniej Mustwall M20 i płyty KG. Wszystko razem świetnie wycisza. Jestem bardzo zadowolony z efektu
-
Nie do końca to rozumiem: świetny materiał akustyczny, który stwarza problem z izolacyjnością? To takie masło maślane jedno drugie wyklucza....
-
A korzystałeś kiedyś może z płyt z wełny drzewnej, takiej jak np. ta http://abc-sciany.pl/index2.php?site=art&id=615&dzial=Ściany%20działowe&baza=sciany_dzialowe ? Podane tam parametry izolacji akustycznej (61dB) to znaczna wartość. Nie jestem jednak pewien, czy to przypadkiem nie jest tylko chwyt marketingowy. Widziałem kilka filmów porównujących izolacje akustyczne na youtubie i z reguły wartość ta oscylowała między 20 a 40 (tak w przybliżeniu). Może jednak warto postawić na sprawdzone materiały i bardziej tradycyjną wełnę skalną/szklaną?
-
Może dla pewności połączę więc izolację podłogi wełną ze wspomnianą wcześniej matą gumową. Czy ktoś z Was tak kiedyś robił?
-
Generalnie zdecydowałem się na wełnę, jednak po lekturze kilku artykułów zastanawiam się nad połączeniem jej jeszcze z czymś. Z przeczytanych treści wynika powiem, że izolacja stropu od strony podłogi wygłusza tylko dźwięki uderzeniowe, natomiast izolacja sufitu dźwięki powietrzne. Pozostaje zatem izolować albo obie strony jednocześnie albo połączyć wełnę z czymś. Ewentualnie znalezienie odpowiedniej metody wykonania. Co będzie lepszym rozwiązaniem?
-
Dobre pytanie. O tym nie pomyślałem. W sumie jak nuż się bawić w remont i budowę, to najlepiej wszystko zrobić za jednym zamachem Jak w takim razie wyizolować strop i czym?
-
Rozumiem. Szukając informacji w necie natrafiłem jeszcze na coś taką informację, że przy izolacji akustycznej należy unikać tzw. mostków akustycznych. Czy ktoś może mi po ludzku wyjaśnić, co to takiego i czy rzeczywiście jest to tak częste i uciążliwe zjawisko, jak piszą?
-
Szczerze mówiąc nie zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem. Nie wiedziałem nawet, że istnieją maty gumowe do izolacji akustycznej. Rozważałem raczej wykorzystanie wełny lub styropianu ze względu na ich pozostałe właściwości, m.in. ognioodporność wełny. Nie wiem tylko, czy przy zachowaniu takiej grubości, jak jest napisane wyżej, osiągnę taki sam efekt.
-
Na temat izolacji akustycznej już trochę czytałem, ale chciałem wiedzieć dokładniej. Ponieważ planuję postawienie ścianki działowej na poddaszu. Ale teraz jeszcze się zastanawiam - po przeczytaniu Pana odpowiedzi - nad dodatkową izolacją akustyczną stropu poddasza. Nie wiem tylko jakie rozwiązanie będzie lepsze - izolacja od strony podłogi czy może sufitu?
-
Rozumiem, dlaczego należy docinać wełnę precyzyjnie. W końcu na co komu izolacja i wypełnienie przegród, skoro zostawia dziury. To bez sensu. Natomiast zbyt gruba wełna w stelażu to...jak szynka w siatce wędliniarskiej:rotfl: Jednak czy zastosowanie taśmy akustycznej jest niezbędne? Jak to działa? Jakie to ma przełożenie na realne wyciszenie pomieszczeń? A może to po prostu taki dodatkowy bajer?
-
Witam. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, jaka jest różnica między izolacją od dźwięków powietrznych a izolacją od dźwięków uderzeniowych?
-
Podsumowując: najlepiej jest postawić na lekką konstrukcję z płyt lub paneli, bo nawet jeśli ulegnie uszkodzeniom, to łatwo jest naprawić; wypełnić wełną, ponieważ dobrze izoluje akustycznie i jest niepalna. Dodatkowo taka konstrukcja nie obciąży stropu. Zastanawiam się jeszcze, czy prócz płyt i wełny czegoś jeszcze potrzebuję z materiałów. Chcę dobrze postawić taką ściankę. Może poradzicie, czego unikać? Jak dobrze ją wykonać?