Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pazi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

pazi's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Sonda na wysokości pow. 2 metrów, w instrukcji bodaj mowa o 3 metach. Robiłem metodą chałupniczą, czujnik temperatury kupiony za 3 złote, kabel 2x0.75 i puszka zewnętrzna - działa
  2. @fotohobby Prosiłbym o podanie jak masz ustawiony u siebie parametr: T min. c.o. (parametr S5) oraz T max. c.o. (parametr S6)
  3. @ig0r Z tego co widzę, to masz pogodówkę. U mnie +2 i w podłogę idzie teraz 27° (krzywa 1 na kotle), czy możesz zdradzić jaką wartość ma u Ciebie krzywa?
  4. Jaką temperaturę przy tej krzywej 4 kocioł podaje na zasilaniu?
  5. W którym miejscu wyświetla maksymalną temperaturę dla krzywej przy -20°? Jak pewnie wiesz, Victrix 12 wyświetla wartość krzywej w postaci cyfr 1 do 9, zgodnie z nastawą pokrętła.
  6. Witam, Victrix 12 pracuje u mnie wraz z Tybox oraz sonda zewnętrzną. Na piecu krzywa ustawiona jest na ok. 1.5. Temperatura zadana, to 22°, kocioł wyświetla obecnie na zasilaniu 31° przy -7 na zewnątrz i pracuje na samej świeczce. Dzisiaj od rana godz. 5-9 nie był w stanie dogrzać do 22°, przy -4 również miał 31 stopni na zasilaniu. Gdzie może leżeć problem? Za niska temperatura zasilania, podnieść krzywą czy sonda lub coś innego szwankuje? Zasadniczo wraz ze wzrostem lub spadkiem temperatury na zewnątrz sonda powinna podać różne wartości czynnika. W domu jest ciepło, ale trochę mnie to irytuje.
  7. Czy ktoś z Was może zdradzić jaki ma przepływ na jednej pętli? Dzisiaj zamknąłem wszystkie pętle poza jedna i rotametr wskazywał tylko 3,5 l/min (Victrix 12, pompa Grundfos 25-60 ICHS)
  8. Dziękuję za odpowiedzi. Sugeruje Pan, że nawet w łazienkach i kuchni sprawdzi się Diamant lub Zeta i nie będzie żadnych efektów ubocznych - dobrze rozumiem? Nie wiem czy przeforsuje, to u siebie, dlatego mimo wszystko proszę polecić coś z mieszanek c-w.
  9. Panie Radku, Zamierzam do tynkowania wykorzystać dwa rodzaje mieszanek. Pierwsza gipsowa (salon, pokoje, klatka schodowa), druga c-w (wiatrołap, kuchnia, łazienki, pralnia, garderoba, kotłownia). Przeczytałem cały wątek i w pewnym momencie zmienił Pan zdanie co do Knauf Diamant, na rzecz Dolina Nidy Zeta. Czy w dalszym ciągu Nida wypada lepiej? Jakiej Pana zdaniem mieszanki c-w najlepiej użyć? Jak poradzić sobie z tynkowaniem słupów drewnianych, czy zamiast proponowanego przez Pana stucanet-u (nie wiem czy kupię go u siebie), można słup obłożyć styropianem 1 cm i wytynkować, czy lepiej użyć czegoś innego zamiast styropianu? Kuchnię mam połączoną z salonem i w pewnym momencie (narożnik) spotka się tynk gipsowy z c-w, czy istnieje ryzyko pęknięcia w tym miejscu, jak ew. zapobiec pęknięciu na łączeniu tynków?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...