Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MarysiaMarysia

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    196
  • Rejestracja

O MarysiaMarysia

  • Urodziny 11.02.1972

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

MarysiaMarysia's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. A jaki podatek zapłacisz za ten domek? Jak za budynek mieszkalny czy jak za "pozostałe budynki mieszkalne"?
  2. a w tych rowkach nie gromadzi się brud? Ja mam taras z takiej deski i odnoszę wrażenie, że naniosło się zanieczyszczeń do tych rowków. A przy szlifowaniu spłycasz rowki ... czy kiedyś taką deskę zeszlifujesz na gładko?
  3. Liwko to ponoć sprzedawca pomp więc jak mu każą tak będzie pisał.
  4. ale masz satysfakcję. Jeszcze napisz, że jest brzydka i ma cellulit.
  5. i pewnie jeszcze boi się poprosić Ciebie abyś nagrzał więcej bo awantura w chałupie gotowa ...
  6. nie jesteś jedyny. Faceci najczęściej maja problem ze zrozumieniem pojęcia "ciepło w domu". Koszty są najważniejsze. Niskie koszty.
  7. jasne, jak będziesz miał w chacie 18 stopni ciepła to zapłacisz jeszcze mniej Jak ci dupa przymarznie i żonka się w końcu zbuntuje to jej dogrzejesz kominkiem Koszty przecież zależą też od temperatury w domu jaką chce się osiągnąć.
  8. Nie mogę połączyć rur drenażowych ze zbiornikami retencyjnymi, a mamy trzy takie zbiorniki, bo są one bezodpływowe. I musimy, nasz wspólnota, zlecać wywóz deszczówki i płacić za to. We wspólnocie jest 11 ogródków i 11 mieszkań bez ogródków. Marne szanse abym dostała pozwolenie na wpuszczenie wody opadowej ze swojego ogródka do jednego ze zbiorników do których odprowadzana jest deszczówka. Gmina nie dała nam pozwolenia na spuszczanie deszczówki do pobliskich rowów. A co więcej, nie mogę podłączyć rur drenażowych bo ich nie ma wcale. I na razie próbuję znaleźć kogoś, kto mnie oświeci w tym temacie. Kto mi może powiedzieć, co będzie się działo z wodą opadową która będzie spływać po zniwelowanym gruncie ze spadem w kierunku "od budynku"? Przecież jeżeli taka woda spłynie, to w tym miejscu będzie błotniste bajorko okresowo. Okresowo bo największy problem będzie po zimie i przy wiosennych opadach. A co do ziemi w ogródku to pomysł jest taki, aby wybrać około 40-50 cm ziemi, zniwelować grunt robiąc spad od budynku, nawieźć żwiru, przykryć jakąś włókniną, nawieźć uprawnej ziemi. No ale bez rur drenażowych bo nie mam gdzie odprowadzać wody opadowej ... Co Panowie powiecie na taki pomysł?
  9. No tak, roślinność wykorzysta taką wodę. Ale ja nie chcę mieć trawnika. Chciałabym nasadzić krzaki, posadzić kwiaty z cebulek, wiosną wysiać nasionka do gruntu aby wyrosły kwiaty. Miejsca pomiędzy krzakami chciałabym wysypać np. korą. Nie chcę takiego typowego trawnika bo po co mi takie kawałki trawy?
  10. kurcze, wydaje mi się, że nie mam jałowej martwicy. Ale do niedawna wydawało mi się, że mam humus w ogródku. No ale fachowcy "od humusu" po obejrzeniu mojego ogródka stwierdzili, że nie ma w nim ani grama humusu. A do tego spad odwrócony. Więc trzeba ogródek "naprawić". I to dobrze naprawić. A jestem strasznym laikiem w takich "gruntowych" kwestiach. Zostałam zapewniona, że tak własnie było. Ale okazuje się, że to wielki kit. No i mam problem.
  11. Niestety nie. W gruncie podłoża wykryto trzy warstwy i wszystkie trzy to warstwy spoiste, twardoplastyczne - glina. Woda z rynien odprowadzana jest rurą spustową do kanalizacji deszczowej. Do zrobienia jest spad od domu. Tylko jeżeli zostanie taki spad wykonany, to co będzie się działo z wodą która spłynie? Będzie stała w tym miejscu aż do odparowania? A w samym gruncie gliniastym? Czy możliwe jest aby przemieszczała się w takiej ziemi wraz ze spadem?
  12. Zapewne z końcem roku podatkowego, kiedy każdy liczy ile zarobił. A innych zawsze ściska w zadku gdy jedni mają a oni nie. bogusławie, dużo sprzedałeś swoich grzejników w tym roku?
  13. Popadało troszkę. A za chwilę będzie jeszcze. Potem przyjdzie zima. Opady śniegu. A po Sylwestrze roztopy. I przedwiośnie. Mokre. Jak pozbyć się wody?
  14. Nie ma piwnic. A w ogródku przy opasce ze żwiru która otacza budynek zbiera się woda. Ziemia w ogródku gliniasta. Czemu służy taka opaska? Jak pozbyć się wody z ogródka?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...