Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

luki81

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    138
  • Rejestracja

O luki81

  • Urodziny 16.04.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wielkopolska
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

luki81's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. A ja wyczyściłem zasobnik pod retorą po roku czasu użytkowania i popiołu było bardzo mało. Ale ostatnio zapomniałem czyścić czujnik temperatury, i po wyczyszczeniu piec zupełnie inaczej chodzi. Jednak raz w tygodniu trzeba ten czujnik przeczyścić. Teraz zmieniłem jeszcze węgiel z innego dostawcy. Niby tez 28MJ ale lepiej spala. Zobaczę jeszcze jak to się przeniesie na zużycie
  2. U mnie było tak samo, hydraulik mówił " rób wszędzie podłogówkę" a ja swoje, teraz żałuję. Ja narazie palę na pompy równoległe, do góry wszyscy śpimy a na dworze w nocy 0 a dzień +4 także by było za zimno.
  3. Powiem ci kolego że każdy producent zaleca jakiegoś producenta sterowników aby wszystko razem było kompatybilne. W Sasie jest Tech i tego bym sie trzymał. Może się okazać że kupisz coś tańszego i połowa funkcji nie będzie ci działała i wtedy wydasz więcej bo będziesz musiał kupić sterownik techa. Oczywiście może być tak że inne sterowniki będą współgrały z sterownikiem techa. Ja mam wszystkie sterowniki techa. A czujnik pogodowy jest w zestawie sterownika ST61 - ciągniesz kabelek za okno w nienasłonecznione miejsce i po sprawie.
  4. To wszystko zależy od twojej instalki. Jeżeli znasz zasadę działania zaworu 4d to odpowiesz sobie na pytanie czy jest zasadne zastosowania tego zaworu w twojej instalacji. Ja mam tak automatykę skonfigurowaną że nie potrzebuję zaworu 4D, zamontowane mam 3D i to mi starcza. Napisz co masz zainstalowane?
  5. Ja spaliłem po 500kg w grudniu i styczniu czyli razem 1000kg. Co chwile zmieniam ustawienia i myślę że niżej ze spalaniem nie zejdę. Wychodzi mi po 400zł na miesiąc. Mój kolega zainwestował w super oszczędny piec na gaz ( za piec dał 14tys. ). Dom ma takiej wielkości jak ja. Dzisiaj powiedział mi że rachunek za gaz dostał 580zł, więc porównując moje koszty ogrzewania jestem bardzo zadowolony. Najlepszym wyznacznikiem całkowitego spalania jest wartość za 12 miesięcy, a nie od tzw. sezonu grzewczego który jest szeroko rozumiany ponieważ każdy go w innym terminie zaczyna. Ja od kwietnia 2015 do dzisiaj spaliłem 2000kg. Myślę że w 3,5 tonach się zmieszczę aby ogrzać mój dom w ciągu roku. Za węgiel płacę 850złx3=3000zł. Być może idzie jeszcze zaoszczędzić ale jak na razie nie potrafię ustawić takich parametrów aby optymalnie palił. cały czas mnie zastanawia kiedy mniej pali czy jak PID sobie pyka czy nagrzeje i wpadnie w nadzór Pechozol- co do bojlera to tez temat rzeka, Kolega ma 140 L ładowany warstwowo i ma taką wydajność jak mój stojący 220L.
  6. A powiedzcie jak palicie na tym Pidzie. U mnie powyżej zadanej na CO52C wpada w nadzór, a poniżej sobie pracuje oscylując wokół zadanej. Kiedy jest większe spalanie jak pracuje ciągle oscylując wokół zadanej, czy jak pali mocniej i wpada w nadzór. Teraz jak jechałem na CO48,49 i oscylował wokół zadanej to spalił mi przy tych plusowych temp. 15-16kg- coś kurcze dużo mi się wydaje. Teraz zadałem mu CO 50 zobacze jak to wpłynie na spalanie. A u was jak to wyglada?
  7. Jaroo3 ja mam sterowniki pokojowe i nie mam wahań temperatur. U mnie różnica temp. to max 0,5C. U mnie sterownik pokojowy reguluje zaworem 3D, a nie pompą. Pompa chodzi cały czas. Stąd płynna regulacja i ciągle stała temp.
  8. Koledzy ja jak sobie ustawiałem temp w pokoju to zakupiłem sobie dwa termometry i sprawdzałem czy temp. w pokoju pokrywa sie z tą na sterownikach. U was analogicznie można zrobić koszt 12zł a dobierzecie sobie optymalne ustawienia na głowicach.
  9. . Kolego zmień szybko lekarza to znaczy hydraulika bo to jakiś konowoł chyba:yes: U mnie instalka chodzi w granicy 0,5bar. U mnie instalator wszystko w jeden dzień odpowietrzył, uruchomił i do dzisiaj nic nie dolewam. Coś tu nie gra w twojej instalce. Jeżeli on puścił ponad 50 na podłogówkę i mówi że przez tydzień może się odpowietrzać- to od razu daje do myślenia że to hydraulik samozwaniec. Przepraszam że tak piszę być może to jakiś twój znajomy, ale po tym co piszesz inaczej tego nazwać nie idzie. Sprowadź szybko fachowca aby ci pomógł.
  10. Kolego nie wiem jak u ciebie przy takich nastawach wygląda popiół, ale jak ja miałem nadmuch powyżej 24 % to spalanie było niewłaściwe, a w popielniku kalafiory i inne defekty niewłaściwie spalonegowęgla, stąd możliwe problemy z dojściem do zadanej, ale to tylko sugestia. Ja generalnie nie miałem żadnych problemów z dojściem do zadanej- wydaje tumi się ewidentna niewłaściwa proporcja parametrów czasu podawania, wentylacji i przerwy podawania. Piec po dwóch dniach pierwszej pracy powinien już sobie pykać, choć wiadomo będzie więcej palił bo musi wszystko wygrzać. Popatrz co masz w popielniku i jak wygląda płomień- niby banalne ale ważne.
  11. Teraz jadę na CO47. Przedtem przez tydzień testowałem na CO48- też wszystko ładnie śmigało. Chłopaki jakie macie spalanie w odniesieniu do m2 i na jakich parametrach jechaliście. Jak możecie podajcie wyniki z ostatniego tygodnia. U mnie temperaturę średnią całodobową można przyjąć -6. W pomieszczeniach parter 22C piętro 21,5 U mnie wyszło 20kg przy ustawieniach CO47, granulacja drobna, wentylacja -4, podawanie -30
×
×
  • Dodaj nową pozycję...