Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szymonmw1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Szymonmw1's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Szymonmw1

    Hydraulik do usług

    Chciałbym grawitacyjnie ładować tylko akumulator. Czy można zrobić w ten sposób - Akumulator obok kotła ładowany poprzez rury 50mm z zastosowaniem zaworu temperaturowego TV największej dostępnej średnicy (niestety muszę akumulator umieścić na tej samej kondygnacji co kocioł ze względu na gabaryty-3600 litrów). Wydaje mi się ,iż taki sposób jest bardzo bezpieczny jeśli zaniknie napięcie, i prosty z braku kłopotliwego sterowania pompą która chłodziłaby bufor po wygaśnięciu w kotle (termometry różnicowe lub czujniki tem. w kominie). W buforze planuję zainstalować 2 wężownice, jedna wyżej od wody użytkowej ,2 niżej od podłogówki i grzejników . Ta druga wężownica oczywiście zasilana pompą. Oczywiście projekt i wyliczenia ma robić projektant, ale jestem otwarty na wszelką krytykę na ten pomysł.
  2. Szymonmw1

    Hydraulik do usług

    Witam mam pytanie czy 3-DROGOWY ZAWÓR TEMPERATUROWY - TV może pracować grawitacyjnie .
  3. Mam ten sam problem, czy może już kupiłeś ten projekt? Jeśli tak to proszę o podzielenie się opinią .
  4. Powiedzcie czy już ktoś się zdecydował na ATENĘ, chcę od wiosny zaczynać budowę ,więc pomogłyby mi wszelkie porady.
  5. Naprawdę nikt nie budował ATENY ? Bardzo chciałbym zobaczyć choć zdjęcia z realizacji .
  6. Nie dodałem jak się okazało dość istotnej wiadomości, iż to wodne miałobybyć zalane w płycie fundamentowej. Jak się okazuje nie jest to zalecane. Więc połączenie płyty fundamentowej i podłogowego musiałbym wykonać na "egalettcie" z zastosowaniem wymienników woda-powietrze.Oczywiści megabufory i wszystkie takie-tam.
  7. Macie rację wodne plus wymiennik i ogrzewanie powietrzem (legalett) będzie bezpieczmiejsze. Lecz nie rozumiem dlaczego w ogrzewaniu wodnym taka gromna akumulacja jest wadą a w "legaletcie" wręcz zaletą?
  8. Nie rozważałem jeszcze dokładnie sposobu inslacji. Chodziło mi bardziej o to czy sam pomysł na ogrzewanie kominkiem z płaszczem i gazem jest rozsądnym pomysłem na podłogowe.
  9. Któtko i na temat. Ale proszę o jeszcze choć jedno zdanie.
  10. Myślałem o zastosowaniu mieszacza, który dopuszczałby ciepła wodę do podłogówki. W ten sposób woda nie przekroczyłaby tej maksymalnej 50.
  11. Czy ktoś się wypowie na temat ogrzewania podłogowego wodnego zasilanego kominkiem z płaszczem wodnym? Jako wspomaganie piec gazowy. Układ mieszany, czyli połączony z małymi grzejnikami, aby zniwelować różnice przy rozpalonym kominkiem lub włączonym gazowym.
  12. Planuję ogrzewanie podłogowe wodne w płycie fundamentowej wylanej na styropianie.Czy w takiej grubości betonu (około 27 cm) można zalać przewody grzewcze, jeśli tak podpowiedzcie na jakiej wysokości.
  13. Planuję posadowienie domu na płycie fundamentowej tak jak w Legalecie, z tym że chciałbym zastosować wodne ogrzewanie. Czy można zastosować wodne ogrzewanie podłogowe w płycie, która będzie miała grubość około 20-25cm. Jeżeli tak, to na jakiej wysokości umieścić rurki wodne?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...