Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prozi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O Prozi

  • Urodziny 05.03.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Okolice Bydgoszczy
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Prozi's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. garjar z tego co widzę to chyba nie kalibrowałeś podajnika, może zbyt wiele dorzuca? To mój sterownik https://esterownik.pl/device/18195 wszystko mi dopala i nic nie wyrzuca. Możesz się też skontaktować z ecoal oni Tobie zdalnie ustawią sterownik. Ja też dopiero montowałem piec i testuje ustawienia ale zero problemów jak do tej pory. Dobrze było by wymieniać się w tym temacie ustawieniami i wynikami testów. Mnie np interesuje różnica w spalaniu na auto i PID Dla osób wahających się nad wyborem tego pieca w porównaniu do Defro i Heinztechnik mogę szczerze polecić Ogniwo. Jak się okazuje niewielu wie, że jest to firma od 70 lat na rynku i jest to spółdzielnia. Dlatego nie mają miliona reklam bijących po oczach. Ogniwo nie udaje, że zna się na wszystkim i dlatego sterowniki robi im Elektro-System a palnik Z.P.D. Skiepko. Obie decyzje dotyczące tych firm trafne i owocujące bardzo dobrym sterownikiem i palnikiem przy którym nawet sam wymienisz jego elementy, a do tego dopuszcza słabą jakość peletu. Ja piec kupowałem od osoby handlującej i jednocześnie serwisującej kilka firm w tym Ogniwo. Piec ten był jednym z najtańszych peletowców w jego ofercie. Sam stwierdził, że Ogniwo praktycznie nie wymaga serwisu chyba, że związany jest ze złym montażem lub peletem z dziwnymi domieszkami np piasku. Na koniec rozmowy dopiero przyznałem, że byłem już zdecydowany na Ogniwo i tylko mnie utwierdził w wyborze. Moja ekipa montująca w większości zakładała Heinztechniki i z dużym zainteresowaniem oglądali piec. Podobno ma grubsze blachy i solidniejszą konstrukcję. W moim rejonie każdy sprzedawca naciska na heinztechnika lub defro, ale jak to stwierdził mój kolega... zobacz ile "gratisów" mają ci sprzedawcy.
  2. Prozi

    Modernizacja ogrzewania domu

    Grzanie klimą jak by wyglądało? Parter ma 3 pomieszczenia a piętro cztery pomieszczenia do ogrzania. Ogarnia to jedno urządzenie? Jakie było by odpowiednie dla mnie?
  3. Witam. Prosił bym o radę jak mógłbym zmodernizować ogrzewanie domu i jaka metoda była by w moim przypadku kompromisem pomiędzy wygodą a kosztami ogrzania domu. Na ten cel mam około 20 tyś. W moim rejonie nie mam możliwości podłączenia gazu ziemnego, dom jest piętrowy typowy klocek komunistyczny z przełomu lat 60/70tych, piwnica nie ogrzewana i nie izolowana od parteru z uwagi na niski strop w piwnicy ok 190/195cm, ściany domu grubości ok 37cm, izolacja styropian biały 10cm, dach styropian biały 15cm, okna kilkunastoletnie plastikowe z dwiema szybami. W całym domu mam grzejniki panelowe a piec obecnie zasypowy. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/43wv
  4. Prozi

    wybór kotła do domu

    niestety ten co mam ciągnie na ostatnich siłach
  5. Prozi

    wybór kotła do domu

    oczywiście sam sposób podawania opału jest dla mnie zrozumiały jednak zastanawia mnie palenisko czy w porównaniu do podajnika ślimakowego połączonego z palnikiem nie ma strat? eko plus 10kW dał by radę na mój dom?? jak sądzicie?
  6. Prozi

    wybór kotła do domu

    Karoka65 z tego co widzę EKR zaczyna się od 15kW, Eko plus ma mały kocioł 10 kW po czym jest skok na 16 kW te kotły OE+ jakoś do mnie chyba bardziej przemawiają. Z wskazań na stronie praktycznie 10kW by wystarczyło na ilość metrów. Jak sądzicie?? warto się pchać w OE+ 10kW w moim przypadku czy lepiej 16kW. Rozwiejcie moje wątpliwości wybór firmy ogniwo jest dobry??
  7. Witam. Od 2 lat mieszkam w domu po rodzicach. Z uwagi na stare poglądy ojca dom posada masę rzeczy do modernizacji jednak na wszystko nie mam funduszy. Obecnie planuję zmianę kotła z śmieciucha zrębca mocy 23 kW na coś z podajnikiem na miał/ekogroszek. Na forum jest tak wielka ilość informacji, że ciężko mi się odnaleźć jako osobie, która nigdy nie musiała podejmować takich decyzji. Może na początek opiszę dom. Dom typowy klocek komunistyczny około 110-115m kwadratowych. - Posiada piwnicę, która nie ma ocieplenia od gruntu poza dodatkową warstwą betonu (często stała woda obecnie jest sucho jednak ograniczyło to wysokość pomieszczeń w piwnicy do około 195cm) - stropy pięter nie posiadają izolacji - dach budynku ocieplony styropianem o grubości 10 lub 15 cm - ściany zewnętrzne ocieplone styropianem o grubości 10 cm oraz z tego co mówił ojciec mają wewnątrz pustą powierzchnię (ich grubość to 40cm bez ocieplenia) - okna plastikowe z szybą podwójna zespoloną wymieniane ponad 10 lat temu - piwnica nie jest ogrzewana jedynie parter i piętro grzejnikami panelowymi Diamond - rury CO w pomieszczeniach stalowe średnicy zewnętrznej ok 22 cm - całość obiegu wody CO posiada jedną pompę oraz elektrozawór na wyjściu z bojlera CWU - dodam, że w tygodniu z uwagi, że nikogo nie ma w domu rozpalam dopiero o godzinie 13:00 lub 16:00 i wystarczy utrzymanie ognia do godziny ~20:00 przy niezbyt niskich temperaturach powietrza oraz do 22:00 przy dużych mrozach (nie lubimy wysokich temperatur w domu, preferujemy temperaturę tak by można chodzić swobodnie w długim rękawie) Z tego co czytałem pozytywne opinie mają firmy tilgner i tutaj zainteresował mnie kocioł EKR i KTM (nie wiem jaki był by bardziej odpowiedni chociaż z tego co widzę KTM ma większą możliwość stosowania różnego opału) oraz kotły eko plus firmy ogniwo oba sterowane przez ecoal.pl. Proszę was o radę w wyborze kotła, który muszę wymienić z uwagi na zły stan starego kotła. Za wszelkie rady co do firmy/mocy oraz modelu kotła będę wdzięczny. Dodam, że nie chcę robić wielkich modernizacji z uwagi na planowaną budowę domu za około 5-6 lat.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...