Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Łukasz Jakubowski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Kod pocztowy
    51-354
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Łukasz Jakubowski's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. czyli jakbym zastosował Izolację akustyczna AKU-PR 140 - (1cm) po obu stronach ściany na to przeykleił regips(nie musiałbym wtedy robić gładzi) powinno być lepiej?
  2. Elfir rozumiem, ale biorąc pod uwagę, że w bloku te łączenia sa kiepskie i wszystko prawie słychać, a porotherm ma przegrody będzie dobrze połączony to gdzie będzie lepsze wyciszenie? w bloku gdzie łączenia sa kiepskie czy w szeregowce gdzie z dobrymi laczeniami i porotherm. Przypomnę interesuje mnie tylko wyciszenie w domu, a nie to czy będzie słychać sąsiada
  3. Nie, po prostu nie podpisałem z nim Jeszce umowy developerskiej, a oni jadą z budową cały czas, więc tydzień temu jeszcze ścianek nie było, a teraz już stoją prawie wszędzie. Więc można powiedzieć że to ja się spóźniłem. Dobra, możemy nie schodzić z tematu tylko dać mi porwoanie porotherm a wiekka płyta w bloku? ;D
  4. Bo okazało się, że developer już zaczął stawiać ściany z porothermu i nie ma możliwości zmiany. I teraz nie wiem czy kupować taki domek czy nie kupować. Dlatego najłatwiej byłoby się odnieść porotherm do bloku z wielkiej płyty
  5. Ale zdaje sobie sprawę, że na działówki lepszy jest sylikat;) Lecz mam też wrażenie, że az tak mega różnicy w akustyce nie będzie, bo przecież nikt nie chciałby mieszkać w takich domkach, a osiedle budowane jest od 10lat ceny mają jedne z wyższych i sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Opini negatywnych w necie 0. Może łatwiej mi sobie to będzie wyobrazić porównując do mieszkania z wiekiej płyty w bloku. Sąsiadów słyszę, ale w środku mieszkanie jest fajnie szczelne jak siedzę w pokoju mogę słuchać muzyki, oglądać tv, a żona w sypialni nic nie słyszy, rozmowawiac przez telefon spokojnie też można i za ścianą nie słychać. Oczywiście wszystko przy zamkniętych drzwiach Więc moje pytanie brzmi czy domek z porothermu będzie wygłoszony lepiej, gorzej czy na takim samym poziomie jak blok z wielkiej płyty?
  6. temat był co lepsze i dlaczego, a skończyło się na transporcie i robocie murarza;D Nie interesuje mnie ile kosztuje transport i ile to będzie robione. Developer buduje osiedle jest termin oddania, więc ja nic do tego nie mam. Rozmawiałem z kilkoma osobami głównie kierownicy budów i każdy poleca porotherm, mówiąc że ceramika to jednak ceramika, jest cieplejszy więc zaoszczędze na ogrzewaniu. Dowiedziałem się tez, zetam gdzie jest droga inwestycja, bogate osiedle to budują z porothermu i w sumie coś w tym jest bo przejrzałem oferty domów szeregowych i tam gdzie cena jest dużo niższa używają silikat, a tam gdzie ceny wyższe już porotherm. Teraz obok mnie też budują nowy blok ceny za metr najwyższe w okolicy i też porotherm. Co do akustyki dowiedziałem się od osób co siedzą w branży już z 20 lat, że nie ma różnicy czy tam silikat czy porotherm bo będzie identycznie, a te parametry które oni podają można sobie wsadzić w buty. Więc akustycznie jest tak samo pod warunkiem, że się wszystko dobrze wykona. Więc wywnioskować można ze silikat i porotherm są dobrymi materiałami i nie ma jakiś znaczących różnic;)
  7. chyba macie rację teraz odpaliłem yt i zoabczyłem różnicę między betonem komórkowym, a sylikat. Dobra, ale rozmawiałem z developerem i jednak nie ma możliwości zmiany bloczków, ponieważ koleś mówił, że budują od lat na porothermie i wszyscy są zadowoleni. Teraz pytanie, porotherm lepszy na ściany zew, bo lepsze ciepło, sylikat wychodzi na to, że lepszy do środka, bo również twardy i lepsza akustyka do tego jest tańszy, więc jakie korzyści da mi porotherm mając go jako ściany działowe?
  8. Mi to tam bez różnicy co zdrowsze, tylko spotkałem się z taką opinią. Ogólnie nie przepadam za silikatem, bo jak dla mnie strasznie to delikatne jest czasami jak coś robię u klientów i mają silikat to coś montując to jest masakra, a dziury robię śrubokrętem zamiast wiertarką Czemu w porotherm ciężko coś powiesić? Cegła im cięższa tym lepiej tłumi dźwięk, więc dlaczego w bloku żel beton jest ciężki,a słychać jak ktoś kicha, albo zasłony przesuwa? Mam teraz obawy do co tego porothermu, bo jakby tak się przyjrzeć to on ma niby te 12cm, ale w środku są przerwy a one przecież nie tłumią, więc można powiedzieć, że porotherm w środku ma 4 ścianki o grubości gdzieś 1-2cm. Developer używa dobrych materiałów na budowe i poleca właśnie porotherm, ale ja znowu obawiam się, że wszystko będzie słychać w mieszkaniu:/
  9. Ale jakbym wymienił już na sylikat 12cm to będzie spora różnica? Jeśli teraz chodzi o inne rzeczy w czym lepszy jest porotherm od sylikatu? Wiem, że jest zdrowszy, ale bez przesady ze sylikat jest szkodliwy;)
  10. Faktycznie jest jakiś sylikat A12 który jest fajnie akustyczny. Ma ktoś ściany działowe z porothermu 12cm i faktycznie jest głośno w pokojach? Bo tutaj też chodzi o łazienke, toaletę. Nie chciałbym sytuacji, że będę brał prysznic i w całym domu będzie słychać,albo spuszczę w nocy wody i wszystkich obudzę:/
  11. Witam, Kupuję szeregówkę i mam do wyboru ścianki działowe bloczki gipsowe typu VG Orth Gipse, lub silkaty 8cm oraz pustak ceramiczny Wienerberger 12cm które wybrać i dlaczego? Cena nie gra roli. W sumie najbardziej zależy mi na dźwiękoszczelności, aby moża spokojnie słychać muzyki/oglądać filmy czy uprawiać przyjemny sport z żoną w sypialni i aby do innych pokoi się nie niosło:)
  12. Ok w takim razie dzięki wszystkim za pomoc, odezwę się za jakiś czas i dam znać czy coś się zmieniło. mam pytanie jeszcze odnośnie nawiewników, muszą być zamontowane na każdym oknie w pokoju czy wystarczy jedno? Bo mam ich aż 4. Montaż tego jest jakiś skomplikowany czy wystarczy, że jakoś założę to na górę i zamykam okno i jest ok? Czy jednak wymaga to jakiegoś wiercenia, grzebania w ścianie czy nad futryną?
  13. teraz postawiłem na parapecie i jest 72% i 19stopni;/ Czyli co mam robić, aby zmniejszyć wilgotność?
  14. Przyszła stacja pogody Pokazuje wilgotność 60% przy temp. 22stopnie. Jaka powinna być wilgotność, aby wszystko było w porządku?
  15. a czemu w takim razie pochłaniacz wilgoci jest suchy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...