Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Maniak1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    48
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Maniak1

  1. Jednak danych z kanałówki nie mam. Dopiero będę miał, bo gość zapomniał włączyć. W każdym razie teraz pobiera 20W czyli chodzi sam wentylator j. wewn. Liczenie rozpoczynamy od 12:30. Na zewnątrz 34C. W domu ustawione 27C. Obecna temperatura nawiewu 25,5C.
  2. Jaką masz tą klimę, model? Ja zaraz też będę miał dane z poboru kanałówki.
  3. Jaką masz zamontowaną tę klimę? Można prosić o model? Jeśli możesz to uruchom jutro od rana i sprawdzimy ile zje/ile będzie pobierać .
  4. Nie twierdzę że możemy oczekiwać COP 20 . Podałem tylko takie urządzenie z niewielkim stosunkowo poborem mocy. Jedno jest pewne, że im mniej pobierają tym więcej proporcjonalnie dają. Oczywiście mówię o pracy sprężarki z j. wewn. żeby ktoś od razu do tych 20W się nie przyczepił.
  5. Proszę, pierwsza z brzegu RAS-10G2AVP-E + RAS-10G2KVP-E Toshiba Super Daiseikai pobór dla grzania: 0,09 - 0,58 - 1,65 wydajność 0,45 - 5,8 (parametry podane dla j. wewn i zewn.)
  6. tak pisałem też o tym że chłodzi jeszcze przez chwilę po wyłączeniu się sprężarki Zaobserwowałem na urządzeniu, które miałem okazję obserwować u gościa że trwało to nawet i 20 minut zanim temp. się wyrównała i mieliło powietrzem z domu. Co do 14% to również miałem okazję sprawdzić, ba nawet w DTR'ce tak podaje producent (pobór od 0,20 - 1,4kw). Sprężarka działała. Podpięcie robione na 2 podlicznikach.
  7. Nie, są urządzenia z 80W-90W minimum katalogowo. Co do 20W na Bartyckiej to trzeba by sprawdzić czy sprężarka działa czy nie.
  8. Ja też uważam, że te 20 czy mniej W to mielenie powietrza tymczasem Toshiba Pana T.B. przy takim poborze nadal daje chłód. Zatem proszę obserwować jak to będzie u Pana z poborem. Według mnie j. wewn. nie jest w stanie zejść poniżej swojego minimum, ale może podam przykład. Urządzenie kanałowe 3,5Kw na maksymalnym poborze pracowało na poziomie 1,4 kwh a na minimum na 200W czyli potrafiło zejść na 14%. Zatem jest duży zakres modulacji tego typu urządzeń ale poniżej 20W?!
  9. No właśnie Pan Tomasz twierdzi, że nadal dmucha chłodnym. I poniekąd jestem się w stanie z tym zgodzić bo po wyłączeniu się sprężarki przez pewien czas urządzenie może jeszcze dmuchać chłodem ale nie bez przerwy.
  10. Ile na zewnątrz? Ile wewnątrz ustawione? Ile rzeczywiście w pomieszczeniu?
  11. Na chwilę obecną wszystkie wiodące urządzenia mają bardzo porównywalne współczynniki EER/SEER. Wiadomo, klasa urządzenia jakieś tam znaczenie ma. Nie zmienia to faktu, że wszystko składane w Chinach. Mało tego główne marki przejmowane są teraz przez nich, np. Gree przejmuje powoli Daikin i podobno kolejni czekają na fuzje. Tymczasem urządzenie o jak najmniejszej mocy będzie pobierać odpowiednio mniej. W każdym razie na wschodzie coraz więcej ludzi korzysta do ogrzewania i chłodzenia z takich właśnie klimatyzatorów.
  12. Dlatego ktoś niezależny musiałby się pobawić. A u nas klim w Polsce będzie co roku więcej. Rozumiem, że nikt klimy i podlicznika pod ręką nie ma
  13. Katalogowo nigdzie tak nie ma. Najmniej widziałem w katalogu 81W. Istnieje zatem jedno rozwiązanie... wybrać się do sklepu na Bartyckiej i sprawdzić. Ktoś chętny na miejscu? LUB krótkie wideo od właściciela, względnie parę zdjęć z podlicznika o różnym czasie. Opcja kolejna uruchomić klimę ustawić na powiedzmy na temp. o 2 C niższą od tej w pokoju i sprawdzić ile pobiera a potem wrócić do tej jaka panuje w pomieszczeniu. Teoretycznie powinna pobierać najmniej ile się da... No i przydałaby się jakaś Toshiba . Ja pod ręką nie mam żadnej ściennej klimy inwerterowej niestety
  14. katalogi katalogami ale przydałoby sie własnie realne zużycie od kogoś kto klime teraz ma włączoną. Ciężko z kimś polemizować nie mając rzeczywistych danych. Można by realnie porównać te niskie pobory u Pana Tomasza.
  15. Mógłby ktoś podać ile pobiera jego klima w tym momencie/ względnie na dobę? Przy jakiej powierzchni, jakie urządzenie? Będą w tedy jakieś dane porównawcze.
  16. Witaj, Czy Ty też grzejesz inwerterem? Sam zastanawiam się nad takim rozwiązaniem stosując jednak jednostkę kanałową.
  17. Witam w nowym roku z najlepszymi życzeniami. A teraz podsumowanie grudnia od 1.12 - 31.12: 133m3 (cwu, ogrzewanie, gotowanie). Przy największych mrozach (w nocy do -17C, dzień -8C) spalanie na poziomie 6m3.
  18. Tak, ten temat był już omawiany na wielu forach. Wtedy niestety lub stety:) musimy dokonać przesunięcia krzywej grzewczej co zwykle wiąże się z podwyższeniem temp. zadanej. Ja o dziwo w tym roku takiego problemu nie mam. Krzywa 0,7 i radzi sobie! Dzisiaj 10C, wietrznie ale rano dogrzał i wystarczyło, potem zyski bytowe i jest ok. Pewnie włączy się znów około 17 jak temp. spadnie na zewnątrz do 4/5C. Krzywą najlepiej ustawiać jest przy mrozie, wystarczy nawet 0C. Jednakże zależy też wiele od budynków.
  19. Rekuperatora zimą nie wyłączamy na dłużej niż 2h ponieważ w kanałach zacznie skraplać się woda jeśli dojdzie gdzieś do dużej różnicy temp. np, na poddaszu.
  20. Tak jak napisał kolega Uris mamy tutaj wiele niewiadomych i nieco problemów z dokładnym zrozumieniem informacji dotyczących izolacji. Może opiszesz to na jakimś rysunku to dużo ułatwi sprawę Co do zadanych temp. i sterownika to wydaje mi się, że krzywa grzewcza jest źle dobrana! Kocioł chodzi cały czas i grzeje. Ja proponuję grzać tak aby po osiągnięciu zadanej temperatury kocioł się wyłączał. U mnie na moim kotle nazywa się to opcja termostat. Nie miałem czasu jeszcze rzucić okiem na instrukcję Twojego kotła ale jak to zrobię to pewnie będę mógł powiedzieć więcej. A z tą CWU niech serwisant za przeproszeniem puknie się w czoło! Grzej tylko w tedy jak Ci potrzeba. Względnie jak zapoznam się z konfiguracją to powiem Ci jak to zrobić i niech nie robi łaski. Albo niech płaci za Twój gaz!
  21. Dokładnie. Nic dodać nic ująć. Co tutaj się dziwić: 1, Dobieranie kotłów 24Kw do mieszkań 72m2! 2. Sugerowanie, że 5cm od gruntu w zupełności wystarczy. 3. Po co paroizolacja.... - wystarczy tylko nad łazienką przecież... 4. Wentylacja mechaniczna?! A co to jest? 5. Kocioł ma grzać ma być ciepło i tyle. I pewnie można by tak wyliczać i wyliczać a ty człowieku potem płać i płacz!!
  22. Witaj, to był ekstremalny przypadek u mojego znajomego ale był. U mnie w pierwszym roku vaillant brał mi dużo więcej więc w drugim mając więcej czasu zacząłem testować. czytać i kombinować i to przyniosło wymierne efekty. Wystarczy, że masz krzywą grzewczą za dużą i już zobaczysz różnicę w zużyciu na minus, potem podgrzewanie wody, cyrkulacja, moc kotła, przedziały czasowe, szczelność budynku, wentylacja mechaniczna (wilgotność powietrza, odzysk ciepła) i dobrze docieplone poddasze. Czynników jest więcej a każdy dom inny ale na samej cwu potrafi się zejść o 12m3 gazu mniej na miesiąc minimum.
  23. Witam ponownie, oj chyba należałoby zrobić wizję lokalną aby dobrze pomóc . Na razie odniosę się do pianki. Otóż jeśli jest to pianka o otwartej strukturze to powinna być zabezpieczona paroizolacją! Jeśli nie jest to błąd! Krokwie to mostki cieplne jakby na to nie patrzeć. Ale skoro od góry można dojść do powinno dać coś jeszcze dołożyć. Gorzej ze skosami. I jeszcze jedno, to że temp. na strychu jest dosyć wysoka to źle = ciepłe powietrze sobie tam jakoś ucieka. Izolacja termiczna musi być sucha i nie powinno być w niej ruchu powietrza aby była wystarczająco skuteczna tymczasem przez otwarto-komórkową piankę sobie i wieje i wilgoć idzie. Co do grzania CWU, i że mało gazu bierze... BZDURA. Grzać jak potrzeba a nie cały czas! Wiem, bo testowałem i nikt niech głupot nie wciska ludziom!
  24. Zgadza się. Pali za dużo. Kolejne pytania/podpowiedzi: 1. Kocioł za mocny. Zapewne moc minimalna tego kotła wystarczyłaby do ogrzania domu w mrozy. Ale cóż trudno, większość z nas ma tak dobrane, dopiero jak człowiek mądrzeje/czyta i myśli to widzi i rozumie, że "instalatorzy" chyba zatrzymali się gdzieś 20 lat temu. Tutaj można coś kombinować z ustawieniami kotła ale musiałbym zapoznać się z jego instrukcją. 2. Tej pianki to mogło by być więcej.... W dach dobrze jest nawet teraz dawać ze 30 cm wełny jak nie więcej do 40 nawet. 3. Jaki rekuperator? Co oznacza: ":ale z domu - może nie bezpośrednio z salonu"? 4. Cyrkulacja CWU odnosi się do wody do mycia (ciepłej) może masz tak, że kocioł bez przerwy ją podgrzewa bo ta się wychładza przez cyrkulację a gaz leci... Ja grzeję wodę tylko wieczorem. 5. Ścianę od garażu trzeba docieplić od strony garażu np. 15 cm wełny.. 6. Dziwne, że instalator czuje się zagubiony. Ale co zrobić aby to urządzonko paliło mniej: - grzać możliwie jak najniższą temperaturą wody grzewczej np. u mnie przy 0C na zewnątrz temp. wody w obiegu wynosi 44C. Kocioł kondensacyjny ma działać na niskich temp. ponieważ sprzyja to kondensacji. Tutaj oczywiście najważniejsza jest temperatura powrotu ale ta zasilania na to przecież wpływa. - wodę cwu grzejemy gdy jej nam rzeczywiście potrzeba. A to zależy od domowników i ich nawyków. - dobrze byłoby zmniejszyć moc kotła jak się tylko da nawet do 10Kw na grzanie - wodę też można podgrzewać niższą temp. co pozwoli na dłuższy okres czasu kondensacji. - jeśli jest cyrkulacja cwu to powinna dzialać również w okresie jej zapotrzebowania. - termostaty na grzejnikach (głowice termostatyczne) warto ustawiać odpowiednio dla pomieszczeń. Osobiście polecam programowalne tygodniowo (elektroniczne). 7. Wracając do problemów z ustawieniem temp. wewnątrz. Zapewne kocioł grzeje w oparciu o krzywą grzewczą i ją właśnie trzeba znaleźć. To nie takie proste niestety. Rozumiem, że ten sterownik vitotronic jest na kotle? A gdzie znajduje się sam kocioł? Nie znam tego kotła ale postaram się doczytać. Z vaillantem byłem w stanie zejść z 14m3 na 6m3 więc tutaj też zapewne coś da się podreperować.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...