andru80
Użytkownicy-
Liczba zawartości
10 -
Rejestracja
O andru80
- Urodziny 03.02.1982
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Rybnik
-
Kod pocztowy
44-200
-
Województwo
śląskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
andru80's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Nie byłem ale dość długo gadaliśmy przez tel. i potwierdził, że 17 za duży ale nie zapytałem ile mu tam wyszło w OZC.
-
Akurat Defro Eko Komfort PZ występuje jako najmniejszy w wersji 15kW, a ten właśnie chciałem. Jest jeszcze Skam-P Premium w mniejszych wersjach i się zastanawiam nad nim tylko nikt z moich znajomych akurat nie posiada takiego kotła, sporo zaś posiada defro różnego rodzaju i nikt nie narzeka.
-
Z OZC wychodzi mi, że przy -20C na dworze i 22C w pokojach, 24 C w łazienkach zapotrzebowanie jest niecałe 12kW do tego 5kW na ciepłą wodę 300L. Wydaje mi się, że jest to obliczone w skrajnym przypadku i komfort eko PZ 15 kW dałby tu radę, co myślicie? Bardzo duże zapotrzebowanie wyszło mi w garażu ale tam będę grzał powyżej 5-7 C sądzę,że tylko sporadycznie.
-
Myślę, że pokusiłbym się tylko w przyszłym tygodniu muszę zamówić kocioł i pytanie czy ktoś zrobi mi to w kilka dni gdzieś mojej okolicy ?
-
W piwnicy jest kotłownia ze składem 5,5m2+zsyp, pralnia 6,2 m2, którą zamierzam ogrzewać grzejnikiem, korytarz i schody na piętro ok 13m2, garaż 35m2, który jest dokładnie pod salonem i zamierzam go ogrzewać grzejnikiem nie do temp. takiej jak w domu tylko niższej, (nie wiem może 17 st,trudno mi teraz powiedzieć,a jak będzie potrzeba to sobie odkręcę więcej. Ostatnie pomieszczenie jest pod tarasem ok 13m2 również nieogrzewane ale sąsiaduje z garażem. O co chodzi z tym odizolowaniem garażu? Bo nic specjalnego nie robiłem, na podłogach w całej piwnicy 5cm styropian, w garażu różnie od 8cm do 3cm żeby był spad do wyjazdu.Nad garażem jest salon i tam na podłodze mam 9cm styropianu na przekładkę 5+4. Piwnice od zewnątrz mam ocieplone 5 cm. Reasumując to podzieliłbym to na stronę lewą budynku po której jest kotłownia i ogrzewana pralnia, po środku jest korytarz ze schodami na górę (nieogrzewany) i na prawo jest garaż i potem to pomieszczenie pod tarasem (nieogrzewane).
-
Nie chce się wymądrzać, bo się nie znam ale dlaczego na stronach producentów kotłów piszą w tabelach, że np 19kW przewidziane jest na max 190m2 powierzchni ogrzewanej, a np 24kW na 240m2? A z kolei tu dowiaduje się, że 12kW załatwiłby sprawę i jeszcze byłby zapas mocy. Zapomniałem jeszcze dodać że będzie bojler 300L. Co do zimy to ostatnie dwa lata wstecz wg mnie zimy nie było. Czy aby na pewno przy temperaturach na zewnątrz rzędu -15 do -20 utrzymujących się przez dłuższy czas, kocioł 12kW da radę ogrzać 200m2 do temperatury takiej aby można było swobodnie siedzieć w krótkim rękawie i oglądać TV ? Co do tłokowca to nikt mnie nie namawiał, po prostu nie chcę się ograniczać tylko i wyłącznie do eko-groszku. Mam też kilku znajomych którzy mają tłokowe i nie narzekają dlatego o takim myślę ale jeszcze nie kupiłem. Zgodnie z sugestią napisałem już do Minertu, będę jeszcze próbował kontaktu z kolegą djhiq.
-
Witam ponownie. Zmieniłem trochę front i zrobiłem parter i poddasze użytkowe całe w podłogówce (w sumie ok 150m2). Zostaje mi jeszcze piwnica i tam chciałbym ogrzewać garaż 35m2 oraz jedno pomieszczenie na pralnię ok 6,5m2 grzejnikami. Piec już też wybrałem, padło na podajnik tłokowy z dodatkowym rusztem wodnym teraz pozostaje kwestia mocy. Sprzedawcy i instalatorzy mówią że 19kW będzie na styk, a następny jest 24kW. Link do wyniku http://cieplowlasciwie.pl/wynik/ros. Pozdrawiam.
-
http://cieplowlasciwie.pl/wynik/kji
-
Witam, Dom jednorodzinny w całości podpiwniczony o wymiarach 10,5x9,0 z poddaszem użytkowym. Ściany zew. porotherm 30, ocieplenie w projekcie 15 cm. Powierzchnia użytkowa 138m2 , piwnice i garaż ok 65m2. Jak chodzi o piwnice do ogrzania garaż i jedno pomieszczenie. Na parterze podłogówka, na poddaszu w większości grzejniki w piwnicy również. Zakładam, że paliwem będzie węgiel ale nie chciałbym być ograniczony tylko i wyłącznie do eko groszku. Chciałbym piec z podajnikiem ale żeby również była możliwość palenia bez niego. Rozważam też palenie w nim przez cały rok, bo podobno w trybie "lato" zużywa stosunkowo niedużo i opłaca się ogrzewać tylko wodę ale to musiałby się wypowiedzieć ktoś kto używa pieca na okrągło. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
-
Witam wszystkich serdecznie. Wykonawca polecił mi właśnie taką membranę jeśli chce coś faktycznie dobrego i na długie lata. Czy ktoś spotkał się taką?Jest dosyć droga dlatego chciałbym żeby to były dobrze wydane pieniądze. Oto kilka danych z etykietki: - w spodniej warstwie włóknina poliestrowa igłowana/kalandrowana -masa powierzchniowa 210g/m2 -paroprzepuszczalność 3000g/m2/24h przy 38 st.C i 85% wilgotności -współczynnik paroprzepuszczalności Sd=0,07 -wodoszczelność klasa W1 -realcja na ogień klasa E -odporność na temp. -40 do +80 - wytrzymałość na zerwanie 380/420 - wytrzymałość na przerwanie 340/380 Czy są to bardzo dobre właściwości?Z góry dziękuję za pomoc.