Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Łukasz,

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    102
  • Rejestracja

O Łukasz,

  • Urodziny 20.02.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Zgierz
  • Kod pocztowy
    95-100
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Łukasz,'s Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Nie trzeba zaznaczać w umowie, porostu składasz wniosek o płatność częściową. Poczytaj punkt 7 linku powyżej tam jest wszystko wyjaśnione.
  2. Eliszka Poczytaj, to Ci trochę pomoże. https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://portal.wfosigw.lodz.pl/dokumenty/30%2520Zasady%2520czyste%2520powietrze_070918bz.pdf&ved=2ahUKEwjjqs_o5oPgAhXBIlAKHS_ZBT4QFjAAegQIBBAB&usg=AOvVaw241t3IOjrnphwjER3BmUzb
  3. Płatność częściowa Po zrealizowaniu części zadań określonych w Umowie o dofinansowanie przedsięwzięcia ujętych w zestawieniu rzeczowo-finansowym, beneficjent może wystąpić do wfośigw ich rozliczenie i udzielenie płatności na już wykonany zakres prac.
  4. Podstawa to wymiana pieca na 5 klasę od tego się zaczyna później robisz to co bardziej potrzebujesz.
  5. Panie Adamie dał Pan radę to skończyć?
  6. A jak ugryźć oświadczenie o dokonaniu analizy możliwości przyłączenia do sieci dystrybucji gazu i miejskiej sieci ciepłowniczej. Jednego i drugiego nie ma w pobliżu działki.
  7. Może ktoś wie czy można samemu wykonać montaż np. pieca co chodzi o to aby dotację wziąć tylko na sam piec a całą resztę wykonać samemu zakładając że w dalszym ciągu będę miał gwarancję na pięć.
  8. Również mam zamiar samodzielnie obłożyć schody drewnem, jak sprawują się schody samodzielnie wykonane przez forumowiczów?
  9. Jaka powinna być średnica rur z miedzi aby można było ładować bufor grawitacyjnie w awaryjnej sytuacji różnica w poziomie posadowienia pieca i bufora to ok. 40cm.
  10. Mimo nie ukończonej jeszcze budowy udało mi się zameldować, nawet nie mamy żadnego odbioru. Aby móc się zameldować musiałem okazać się pozwoleniem na budowę i podpisać oświadczenie że w budynku mam wszystkie media oraz że budynek nadaję się do całorocznego zamieszkania. Wychodzi na to że dzień po otrzymania pozwolenia na budowę można już oficjalnie mieszkać na swoim,zameldowałem się tylko dlatego żeby za pół roku znowu nie wymieniać dokumentów.
  11. Pierwsza 50 stron poszło Powoli rozjaśnia się wizja bufora, jednego czego brakuje to schematów większość gdzieś wcieło a bez tego będzie ciężko.
  12. To jest chyba niemożliwe aby przeczytać wszystko, miałem zadawać jak najmniej pytań by się nie powtarzały ale to jest niewykonalne. Także do dzieła mam nadzieje na uzyskanie odpowiedzi. 1.Rezygnuje z bojlera na ciepłą wodę ale za to chcę zamontować grzałkę w buforze aby latem mieć ciepłą wodę jeśli np. solary nie podgrzeją wody lub z jakiś powodów nie dam rady napalić w piecu do sedna czy grzałka zawsze musi być montowana na dole zbiornika czy niemożna by jej zamontować w połowie wtedy ogrzewała by mniejszą ilość wody w myśl zasady "że nie da rady zagotować szklanki wody od góry" 2.Kwestia wykonania przejść przez ścinę bufora czy są jakiś gotowe np do skręcenia o spawaniu i lutowaniu już przeczytałem str.14 3 Jak dobrać wężownicę do solara ( solar tez muszę jakiś stworzyć prawdopodobnie samoróbka z grzejnika panelowego) bo do cwu większość robi z rurki fi 22 długość 25 m ewentualnie z fi 18
  13. Nawet dziennika nie prowadzę bo staram się jak najwięcej sam wykonać a dodatkowo trzeba jeszcze pracować.
  14. Właśni rozpocząłem czytać temat tym razem od początku z racji tego że nie dysponuje zbytnio nadmiarem czasu obecnie jestem na etapie układania dachówki, raczej nie ogarnę całego tematu do końca przez co nie znajdę pewnie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Dlatego już teraz mam pytanie do bardziej zorientowanych w temacie. Założenie jest takie: - bufor będzie zasilany przez piec można powiedzieć wszytko palny o mocy 30 kW bez podajnika -zbiornik na bufor 1m3 -dodatkowo solar (pewnie własnej produkcji) - Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie 5421 kWh/rok może jeszcze ulec zmianie tylko na mniejsze. - rodzina 2+2 - ciepło z bufora na cwu i podłogówkę całość domu Pierwsze pytanie czy wewnątrz bufora należy montować jakieś czujniki jeśli tak to jakie aby w przyszłości wszystko działało poprawnie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...