Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

motyf

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

O motyf

  • Urodziny 01.11.1980

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    rzeszów

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

motyf's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Pisze tylko grzałka na wylocie powietrza nawiewowego. Niestety nie mam jeszcze szczegółowej karty produktu.
  2. Czy ktoś coś o tym rekuperatorze może powiedzieć?
  3. W Samsungach widziałem F9, np. Samsung ERV RHF025EE ma F8
  4. Proszę o małą poradę. Nowy dom, całość w podłogówce, użytkowej pow. 100m2. Izolacja zew. 30cm styropian EPS 032 (o ile dobrze pamiętam). Podłogi mają styrodur po ok 14cm. Chcę założyć centralę do instalacji, którą wykonano w trakcie budowy doku, niestety jest to instalacja rurami flex z ociepleniem + skrzynki. Całkowita powierzchnia to ok 230m3, więc centralka na 300 wystarczy. Jestem z Rzeszowa, jest kilka firm ale mam z nimi złe doświadczenia, więc nie musi to być nic lokalnego. Tyczyński Tywent robi tanie centralki (2500-3000zł) ale są to podstawowe urządzenia (krzyżowe) z odzyskiem 65-70% i marnym sterownikiem. Ostatnio dostałem ofertę na NeoVent KNV 300 LUX. Cena podstawowa to 6900 zł netto, ale znajomy instalator jest w stanie odsprzedać mi z rabatem 40% od cennika producenta, więc cena robi sie ciekawsza. Chodzi o model: 300 https://ekotec.com.pl/wp-content/uploads/2018/06/Ulotka-Neovent-KNV.pdf.pdf https://iglotech.com.pl/katalog-produktow/1129-centrale-neovent Dodatkowo dystrybutor ma w moim mieście przedstawicielstwo, czyli mały plus. Centrala nie będzie współpracowała z pompą ciepła, tylko nagrzewnicą. Przekonuje mnie w tej centrali: sprawność sterownik plus możliwość sterowania z każdego miejsca (moduł WiFi) wbudowana grzałka na nawiewie cicha praca mały pobór prądu wentylatory promieniowe EC wymiennik z aluminium możliwość instalacji w pozycji stojącej Na minus zauważyłem : filtry G4 - inni dają F8-9 Montaż - poddasze nieocieplone (wełna na sufitach, samo poddasze nie ma ocieplenia)
  5. Myślałem, że nic mnie już nie zdziwi po bliskich spotkaniach z różnej maści fachowcami. Byłem przekonany, że już co najgorsze widziałem. Ale nie, jest ekipa, która przebiła inne. Sprytem, lenistwem, głupotą i brakiem choćby jednego zwoju w mózgu. Komin prawdopodobnie działa dobrze, mam wkład Presto z serii Focus, bez ocieplenia. Komin ma przed daszkiem mankiet kompensacyjny, jak to pisze producent "Pustaki zewnętrzne wykonane z betonu lekkiego opartego na keramzycie. Wewnętrzna ich część została tak uformowana, że po zamontowaniu w nich rur szamotowych powstają wolne przestrzenie, przez które przepływa powietrze. Powietrze przepływa z dołu od kratki przewietrzającej do góry przejmując oddaną przez komin wilgoć i transportuje ją przez mankiet kom-pensacyjny lub stożek wylotowy do atmosfery. Takie rozwiązanie zapobiega gromadzeniu się wilgoci w kominie i zapewnia utrzymanie suchej powierzchni rur szamotowych. Dodatkowo w narożnikach pustaków wykonane są pionowe przelotowe otwory o średnicy 30 mm, które mogą być wykorzystane do wykonania dodatkowego zbrojenia komina w celu podniesienia wysokości komina ponad dach" Sprawdzając dziś krakę czy się nie zapchała okazało się........ że kratki nie ma. Ale była. Ale co tynkarzy obchodzi kratka, rewizja, drzwiczki (patrz załącznik) Tak , wiem rury zasłaniają drzwiczki ale hydraulik robiąc rury nie używał wykrywacza ukrytych wejść komina. Ręcę mi opadły do samej podłogówki. Wychodzi na to , że mankiet zamiast zbierać wilgoć z komina, bez nawiewu z dołu "łapał" wszystko, co szło z komina. Jutro przepalanie i test, może się uda, komin wyschnie i będzie ok. A tak wygląda mankiet:
  6. Po prostu rewelacja. Palic na pewno nie będę, jutro ściągam developera i kominiarza, niech poprawia co spartaczył. Dziękuję za opinie.
  7. Dom kupiony nowy, mieszkam i palę 2 tygodnie, więc kominiarza jeszcze nie było do czyszczenia. PS. Wyjście na dach jest przez balkon po dachu, nie mam włazu jako wejścia na dach.
  8. Nie wiem jak jest obrobiony, nie mam wyjścia na dach. Jedynie co widać to płaski daszek a na ściance komina kratka wentylacyjna, która może być problemem?
  9. Właśnie, że mało pada a jak już to delikatnie kropi więc raczej nie woda jest tu problemem.
  10. Ale skąd się bierze zawilgocenie, skoro wylot komina powinien być dobrze zaspoinowany. Pocenie się komina - potrafię sobie wyobrazić, ale skąd ta maź skoro wkład ceramiczny powinien być szczelny?
  11. KOmin ceramiczny niestety bez ocieplenia (nie ma nic pomiędzy ceramiką a postakiem czy jak to się zwie)
  12. Witam serdecznie. Od 2 tygodni mieszkam w nowym domu. Zasilanie to kocioł kondensacyjny z zasobnikiem (bufor) oraz kominek z płaszczem wodnym (makroterm migo glass 14kW). Na początku (ok 2 dni) paliłem nieco mokre drewno (zanim przyjechało właściwe), obecnie suche, półtoraroczne kawałki buka. Niestety, o ile kominek szybko się grzeje, ładnie oddaje ciepło i świetnie wygląda o tyle coś się leje z komina ! Na poddaszu zauważyłem wielki zaciek, śmierdzi takim skondensowanym popiołem a spadająca kropla ma brązowy kolor. Nie wiem, czy problemem jest komin, zakońćzenie czy samo palenie. Proszę o opinie, jeżeli to możliwe na podstawie zdjęcia. Z góry dziękuję
×
×
  • Dodaj nową pozycję...