Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rajmundas

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

rajmundas's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Rozumiem, że nie ma idealnego rozwiązania. Przy wentylacji zimne powietrze dostaje się do mieszkania - trzeba je ogrzac itd. zwieksza koszty ogrzewania. Rekuperacja - koszy użytkowania około 1,5kW na dobę + filtry itd (przy mocy ~50%). Osuszacz - ogrzanie schłodzonego powietrza + energia elektryczna (0,5kW/h). Klimatyzacja - ogrzanie schłodzonego powietrza + energia elektryczna (0,5kW/h ~50%mocy).
  2. Hej, mieszkanie jest moje, wiec przeprowadzka przez kilka dekad odpada. Ocieplenie to kwestia wspólnoty, a ona na ta chwile nie ma kasy. Budynek nie jest izolowany, ma grubsze ściany. Problemow wilgoci jest kilka, cześć już wyeliminowałem, min suszenie prania i intensywne gotowanie. Dodatkowo jestem na ta chwile jedynym mieszkańcem budynku.... w związku z czym nikt inny nie grzeje scian.... Plus klimy jest jeszcze jeden, mieszkam na poddaszu i jest latem w granicach 27-29 stopni przez 2-3 miesiące, z małym dzieckiem to będzie strasznie uciążliwe. Klimatyzacja inweterowa ma zdolność grzewczą 350%. Do dogrzewania się nada? Dlatego szukam informacji od użytkowników klimatyzacji czy zimą zdolność osuszania jest dobra....
  3. Witam, mam problem z wentylacją w mieszkaniu, zimą na ścianach skrapla się para. Ściany wilgotnieją i powstaje pleśń. Mam w mieszkaniu wentylacje grawitacyjną, jednak z braku jej wydajności zamontowałem wentylatory z czujnikami wilgoci. Niestety na niewiele się to zdało.... Szukam rozwiązania tego problemu. Pomyślałem, że klimatyzator mógłby coś zdziałać, czy ten pomysł się sprawdzi? Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...