Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kasia Mik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    85
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Kasia Mik's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ela co tam u Ciebie? jak się mieszka? ja ruszam z oknami, szambem, podłączeniem wody i ociepleniem fundamentów w czerwcu:) a no jeszcze ściany działowe i podłoga na strychu:) kuuupa roboty i kuuupa kasy:)
  2. Pilnie poszukuję doświadczonej ekipy do ocieplenia domu parterowego wełną mineralną. Okolice Radom/Przysucha/Szydłowiec. Powierzchnia do ocieplenia ca 170 metrów kwadratowych. Proszę o tylko poważne oferty na maila [email protected] Termin ocieplenia do ustalenia:)
  3. Stoję przed wyborem dostawcy okien do domu. Mam bardzo korzystną ofertę na okna trzyszybowe antywłamaniowe klasy P4 z montażem od Team Plast i droższą na ten sam zakres o 10 tysięcy ofertę od Oknoplastu. Oczywiście cena kusi ale dręczy mnie ta różnica w cenie - czymś to muszą nadrobić - albo Oknoplast życzy sobie ceny z sufitu za to samo - albo Team Plast robi badziewie i dlatego tak tanio. Może ktoś doświadczony w temacie tych producentów podpowiedzieć mi w którą stronę bardziej to prawdopodobne? Jakieś opinie użytkowników Team Plast-u? z góry dziękuję
  4. tak się podłączę pod ten temat: jeśli do ogrzewania to czemu nie gilotyna? mam niecny plan (dom 93 m kw) aby głównym źródłem ciepła był kominek 12 kW z gilotyną do tego rozprowadzanie ciepłego powietrza po domu a awaryjnie elektryczne grzejniki... gilotyna wydaje mi się bardzo funkcjonalna w tej opcji...
  5. tak napiszę a Ty się wtedy zdziwisz:) jak do tej pory licząc każdą złotówkę idę zgodnie z planem finansowym, nie wydałam grosza więcej niż miało kosztować - nie widzę też powodu mając dalsze prace dokładnie zaplanowane i wycenione aby budżet założony przekroczyć. Buduję systemem gospodarczym a najdroższe rzeczy związane ze zlecaniem prac mam za sobą (poza oknami których sama nie zamontuję) - całą resztę zrobimy samodzielnie i na pewno się w tych 100 tyś zmieszczę.
  6. 300? ja celuję zmieścić się w 200 tyś. Oczywiście mówię o kosztach budowy od zakupu projektu poprzez pozwolenia, materiały, budowę aż do zamieszkania. Mam prosty dom bez zbędnych bajerów, 93 metry kw użytkowej powierzchni, dach dwuspadowy; w chwili obecnej do stanu surowego zamkniętego brakuje nam okien (wycena z parapetami i robocizną na 17 tyś) i wydałam 83 tyś do tej pory. Jeśli na wykończenie wydam drugie 100 tyś to będzie max i to nie będzie jakość na zasadzie "byle zamieszkać a potem się będę martwić". Więc na pytanie czy da się - da:) tylko trzeba chcieć
  7. mogę prosić o jakieś konkretne namiary na ten Perlit - jakiś typ, rodzaj, nazwa dokładniejsza?
  8. a taka dodatkowa wyrównująca warstwa nie musi być związana z chudziakiem??
  9. Proszę o porady jak poradzić sobie ze spapranym przez "fachowców" chudziakiem. Majster źle obliczył potrzebną ilość chudziaka i przyjechało około 2 metrów sześciennych za mało. Ponieważ w dniu wylewania był sam, jak tylko się zorientował zaczął na szybko rozciągać ręcznie ten chudziak - efektem jest niesamowicie nierówna podłoga, ślady po desce rozprowadzającej, wgłębienia, "dziury" - szkoda opisywać... Proszę o porady co teraz zrobić? wylać samopoziomującą wylewkę samodzielnie (trochę nierealne bo zajmie mi to kilka dni a i efekt może być wątpliwy), zamówić wylewkę betonową czy jastrych a może coś w ogóle innego? Dodam, że mam tak źle wylany chudziak, że nie ma mowy o położeniu na to styropianu, zalaniu i kładzeniu ogrzewania - pod wpływem wylewki ten styropian się połamie w niektórych miejscach i całą podłogę szlag trafi - muszę to jakoś wyrównać... Powierzchnia użytkowa domu 92 metry, dom parterowy. Namiary na prawdziwych fachowców w tej kwestii okolice Radomia - mile widziane. z góry dziękuję za pomoc i z góry dziękuję za komentarze w typie "trzeba było fachowców przypilnować"
  10. Kasia Mik

    Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!

    mój dach ukończony w tym roku:)
  11. Witaj Elu wreszcie i moja Santia doczekala sie dachu, jutro konczymy prace dekarskie aczkolwiek efekt juz jest i jestem przeszczesliwa z tego powodu. Wszyscy na mojej wsi pukaja sie w glowe (nic nowego hihi), ze nie robie blachy na dachu, ze po co takie belki stropowe a ja wiem swoje juz oczyma wyobrazni widze swoj dom faktycznie Santia z dachem jest bardzo foremna i proporcjonalna, mimo ze widac to juz na projekcie to na zywo po prostu zachwyca mam nadzieje, ze uda mi sie do tego posta dolaczyc pare zdjec zebys zobaczyla jak to wyglada u mnie pole lawendy oszalalo i caly urlop spedzam biegajac od domu do grzadek
  12. Powoli rozwija się pólko lawendowe u mnie - wczoraj na próbę zasadziłam 12 krzaczków:) poza tym zamówiony i zrobiony (schnie w tartaku) strop i dechy na sufit. Ruszam z budową w lipcu. Co u Ciebie Elu?
  13. piękny widoczek to będzie jak zamiast tych chwastów i metrowej trawy będzie piękne półhektarowe pole lawendy:) sadzonki zamówione i w kwietniu/maju sadzimy:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...